Назад до каталогу статей
Новини

Новини: інструкція з використання е-каталогу Prozorro-market...

06 Травня 2019

Дайджест новин: - системі «зелених» аукціонів, бути... - інструкція з використання е-каталогу Prozorro-market і т.д.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

06 травня 2019


Огляд новин 23 квітня – 05 травня


Зміни до наказу МЕРТУ № 490

   Міністерство економічного розвитку і торгівлі України внесло зміни до форм документів у сфері публічних закупівель. Так, наказом від 21.03.2019 № 463 «Про внесення змін до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22 березня 2016 року № 490» (набрання чинності — з дня його офіційного опублікування).

З текстом наказу можна ознайомитися на сайті МЕРТУ.

 

Зміни до Постанови КМ України № 117

   Уряд ухвалив зміни до постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 р. № 117».

   Документ дасть правові підстави збільшити з 6 до 18 місяців строку звітування кіновиробниками перед Мінкультури за попередню оплату у разі закупівлі товарів, робіт і послуг, пов’язаних з виробництвом національних фільмів, державні контракти і договори на виробництво яких укладені Мінкультури у 2018-му.

   Прийняття рішення зумовлено тим, що відведених кіновиробникам шести місяців недостатньо на звітування за одержану від держави попередню оплату на виробництво фільмів патріотичного спрямування, оскільки ігрові повнометражні, анімаційні фільми, телесеріали тощо виробляються від вісімнадцяти місяців і довше.


Із 1 травня набув чинності Закон «Про житлово-комунальні послуги»

   Закон не поширюється на відносини щодо придбання замовниками публічних закупівель послуг з постачання та розподілу електричної енергії і природного газу. Оскільки, закупівля цих послуг/товарів відбувається відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» та Закону України «Про ринок природного газу».

   Договори про закупівлю комунальних послуг, укладені за процедурами публічних закупівель до 01.05.2019, діють до завершення строку, на який вони буди укладені, та автоматичній пролонгації не підлягають

   Регульований характер цін на комунальні послуги не звільняє замовників від застосування процедур публічних закупівель, однак свідчить про обмеження конкуренції на ринку, а отже дає підстави для проведення переговорної процедури (пункт 2 частини 2 статті 35 Закону про публічні закупівлі).

   Замовники, що здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, не застосовують Закон про публічні закупівлі в разі закупівлі комунальних послуг за регульованими цінами.
   Стягнення пені за несвоєчасну оплату комунальних послуг можливе лише в разі, якщо розмір пені прямо передбачено договором про надання комунальних послуг. Пеню, згідно із Законом про ЖКП, не нараховують на борги з оплати комунальних послуг, спожитих за договорами, що були укладені до 01.05.2019.

Джерело: журнал «Радник в сфері державних закупівель»


Спрощення у будівництві: скасовано отримання техумов від ДСНС для будівельних об’єктів

   Тепер для реалізації проектів будівництва не потрібно окремо отримувати технічні умови у Державній службі із надзвичайних ситуацій (ДСНС). Адже вимоги щодо пожежної і техногенної безпеки вже прописані у державних будівельних нормах (ДБН).

Відповідні зміни вступили в дію та містяться у Законі №2020-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності».

 

У Prozorro запрацював онлайн-магазин для державних замовників

   25 квітня, система Prozorro представила пілотний проект з E-каталогів. Новий інструмент дозволить закуповувати невеликі партії типових товарів, як у звичайному інтернет-магазині. 

   Е-каталоги — масштабний доробок в cистемі. Він схожий на закупівлі через Amazon, коли замовник переглядатиме цінові пропозиції та обиратиме товар, який йому найбільше підходить, а постачальник буде його надсилати. Звіт за результатами закупівлі сформує сама система. 

   Державним замовникам потрібно буде обрати товар та замовити його. Бізнес зекономить час та ресурси для участі у тендерах: достатньо буде пройти кваліфікацію товару, потрапити в каталог та чекати на замовлення. Електронні каталоги поширюватимуться тільки на допорогові закупівлі (до 200 тисяч гривень). 

У пілотному режимі будуть закуповуватись найпопулярніші серед державних замовників товари — папір, товари для друку, комп’ютерне обладнання, фармацевтична продукція. За закупівлі фармпродукції відповідатиме ДП «Медичні закупівлі України». Рештою закупівель займатиметься ДУ «Професійні закупівлі».

Більше про Е-каталоги:


Інструкція з використання е-каталогу Prozorro-market

   Підписано Наказ №16 про затвердження Інструкції з використання е-каталогу Prozorro-market. Наказом визначено основні поняття е-каталогів, функції адміністраторів, порядок відбору постачальників та порядок замовлення товару замовником.

Так, зокрема, адміністратор здійснює відбір постачальників з урахуванням положень  цього Наказу. Також адміністратори вживають заходів щодо анулювання або видалення з е-каталогу пропозиції постачальника у разі, систематичного порушення останнім встановлених правил.

 

Щодо застосування санкцій РНБО у закупівлях

   МЕРТУ листом № 3304-04/15309-06 від 10.04.2019 «Щодо застосування санкцій» повідомило про визначення РНБО юридичних та фізичних осіб, які підпадають під спеціальні персональні економічні та інші обмежувальні санкції. 

Санкції, які введені рішенням РНБО слід враховувати при проведенні процедур закупівель.


   Проект проведення електронних аукціонів з розподілу часток щорічної національної квоти на імпорт озоноруйнівних речовин продовжать

   Уряд прийняв рішення про продовження реалізації пілотного проекту із впровадження електронних аукціонів з розподілу часток щорічної національної квоти на імпорт озоноруйнівних речовин.

   Пропонують продовжити його термін до 1 жовтня 2019-го.

   Створюють умови для розподілу квоти на імпорт озоноруйнівних речовин у 2019-му шляхом проведення електронних аукціонів, що надасть можливість суб’єктам господарювання у прозорій та відкритий спосіб отримати частку квоти та імпортувати озоноруйнівні речовини. Та забезпечить належне виконання зобов’язань, взятих на себе Україною після приєднання до Монреальського протоколу.


Системі «зелених» аукціонів, бути

   На засіданні ВР України схвалено законопроект від 05.12.2018 № 8449-д щодо запровадження системи аукціонів у відновлюваній енергетиці України.

Яка має дозволити:

  • встановити реальну справедливу ринкову ціну на «чисту» електроенергію;

  • здешевити вартість «зеленої» електроенергії для кінцевих споживачів;

  • сформувати конкуренцію між гравцями ринку;

  • врегулювати планування бюджету;

  • надати гарантії інвесторам та фінансовим установам щодо реалізації проектів.

Основна ідея – в рамках аукціонів визначати найнижчу ціну, за якою інвестори-переможці будуть реалізовувати «чисту» електроенергію впродовж 20 років. 

Закон також вирішує цілий комплекс факторів розвитку відновлюваної енергетики:

  • оптимізація «зелених» тарифів (збережено тариф на електроенергію з біомаси та біогазу);

  • видача технічних умов на приєднання об’єктів відновлюваної енергетики до мереж (для СЕС – 2 роки, для ВЕС – 3 роки);

  • збережено надбавку до 10% до тарифу за використання українського обладнання;

  • передбачено необхідність розробки механізму стимулювання встановлення електроакумулюючого обладнання.

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати