Назад до каталогу статей
Новини

Новини: Мінрегіон оновлює застарілі норми в проектуванні кінотеатрів

24 Червень 2019

Дайджест новин: ДАСУ подолала піврічний рубіж реалізації моніторингу закупівель, Мінрегіон оновлює застарілі норми в проектуванні кінотеатрів ...

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

24 червня 2019

Огляд новин з 17-23 червня


ДАСУ подолала піврічний рубіж реалізації моніторингу закупівель

ДАСУ вже 6 місяців як проводить моніторингу закупівель й аналізує перші досягнення та проблемні питання, що постають.

Із початку запровадження моніторингу ДАСУ охопила контролем майже 4,3 тис. закупівель загальною очікуваною вартістю 40,6 млрд гривень. Вдалося запобігти порушенням шляхом відміни процедур закупівель загальною очікуваною вартістю майже 5,4 млрд грн та більш як на 660 млн грн розірвано договорів. І хоча наявні результати моніторингу засвідчили його ефективність у запобіганні порушенням, механізм такого контролю потребує подальшого вдосконалення.

Нагадаємо, новий розширений моніторинг закупівель, який наділяє аудиторів реальними повноваженнями для контролю державних закупівель, став можливим завдяки прийняттю законопроекту № 4738-д від 30.03.2017.

Одним з актуальних питань наразі є вдосконалення функціональних можливостей електронного кабінету, позаяк активний етап практичного його застосування засвідчив чималу кількість проблем та недоліків, які потребують розв’язання з боку саме ДП «ProZorro».

Окремої уваги потребує вдосконалення ризикорієнтована система відбору процедур, бо технічні можливості роботи електронної системи закупівель не дають змоги впровадити автоматичні індикатори ризиків, які свідчили б про наявність ознак порушень замовниками законодавства під час кваліфікації учасників та подальшого вибору переможця торгів.

На сьогодні рішення про початок моніторингу закупівель приймається за однією з п’яти підстав, зокрема, за даними автоматичних індикаторів ризиків або інформації, отриманої від громадських об’єднань. При цьому Закон не передбачає визначення пріоритетності тих чи інших підстав.

Слід зауважити, що результати моніторингу закупівель, рішення про початок яких було прийнято органом державного фінансового контролю за ознаками порушень законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель, є найрезультативнішим (майже 94%).

Чого не можна сказати про результати моніторингу закупівель, проведених на підставі звернень громадських об’єднань (55%). Навіть такий результат досягнуто переважно не за ознаками порушень, викладених у зверненнях, а за результатом самостійно виявлених порушень органом державного фінансового контролю.

Навіть у разі виявлення таких порушень не завжди є можливість скласти протокол про адміністративне правопорушення через брак доступу до необхідних персональних даних порушників.

Розуміючи важливість єдиного підходу до розв’язання нагальних проблем, Держаудитслужба закликає до конструктивної взаємодії усіх учасників процесу закупівель та громадськості задля досягнення єдиної мети – повернення втраченої довіри суспільства до наявної системи закупівель в Україні.


Тарифи від постачальника «останньої надії» з 1 липня зростуть на 23-35%

ДПЗД «Укрінтеренего», яке виконує функцію постачальника «останньої надії» на ринку електроенергії, опублікувало тарифи на надання згаданої послуги на період з 1 липня 2019. Вони перевищують поточні в середньому на 31-35% для споживачів за першим класом напруги та на 23-32% для споживачів за другим класом напруги.

Вартість послуги «останньої надії» для споживачів приєднаних до мереж «Вінницяобленерго» виросте на 33,6% до 3,59 грн/кВт-год (для першого класу напруги) та на 26,2% до 4,35 грн/кВт-год (для другого класу напруги), для абонентів «ДТЕК Київські електромережі» ціна збільшиться на 34,7% до 3,5 грн/кВт-год (для першого класу напруги) та на 32,3% до 3,7 грн/кВт-год (для другого класу напруги). Клієнти постачальника «останньої надії», які приєднані до мереж «Одесаобленерго» з липня отримають підвищення на 33,9% до 3,57 грн/кВт-год (для першого класу напруги) та на 27,6% до 4,18 грн/кВт-год (для другого класу напруги). Найбільша вартість послуги з постачання «останньої надії» залишатиметься для абонентів «Луганського енергетичного об’єднання».

З початку липня вона зросте на 31% до 3,81 грн/кВт-год (для першого класу напруги) та 23,1% до 4,8 грн/кВт-год (для другого класу напруги).

Для споживачів, які приєднані до мереж ДП «НЕК «Укренерго», вартість послуг ПОН зросте на 35,6% - 3,43 грн/кВт-год.

Збільшення тарифів ПОН обумовлене включенням до розрахунку тарифу на передачу електроенергії у розмірі 34,7 коп/кВт-год.

expro.com.ua


Отримати виписку з рахунків за надходженнями в бюджет можна дистанційно

Більше не потрібно звертатися до органів Казначейства для отримання виписки на паперових носіях. Розширили функціональні можливості системи дистанційного обслуговування клієнтів «Клієнт Казначейства – Казначейство» (далі – СДО).

Вона передбачає можливість:

1. Отримати виписку з рахунків за надходженнями онлайн у СДО.

Тепер в будь-який час, не звертаючись до органів Казначейства, можна отримати виписку за рахункам.

2. Транспортувати мережу розпорядників і одержувачів бюджетних коштів, а також реєстрів змін до неї. Нагадаємо, зазначена мережа має дані про майже 50 тис. установ.

Планують, що система СДО значно спростить та полегшить роботу бюджетників.

Із сайту Державної казначейської служби України


Мінрегіон планує впровадити обов'язкове встановлення металевих стовпчиків на тротуарах перед пішохідними переходами

У проекті нових змін до ДБН «Вулиці і дороги населених пунктів» є обов’язкова вимога – влаштовувати на тротуарах біля пішохідних переходів захисне огородження, а саме – металеві стовпчики. Це необхідно для безпеки пішоходів і стосується як будівництва нових доріг, так реконструкції та капремонту існуючих.

Згідно з проектом змін у ДБН для безпечного перебування людей на тротуарах біля пішохідних переходів в одному рівні їх необхідно відокремлювати від проїжджої частини шляхом встановлення обмежувального огородження. Це металеві стовпчики.

Нагадаємо, що зараз вже діє аналогічна норма, відповідно до якої всі зупинки громадського транспорту мають обов’язково проектуватися із захисними огороджувальними стовпчиками.

Зміни у ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці і дороги населених пунктів» розробляє ДП «ДерждорНДІ».


Мінрегіон оновлює застарілі норми в проектуванні кінотеатрів

У проекті нового ДБН «Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади» пропонують оновити застарілу норму щодо проектування в приміщеннях кінотеатрів кінопроекційних кімнат лише на плівкових носіях.

Так, через цю застарілу норму сьогодні кінопроекційні кімнати проектуються набагато більшими, ніж це необхідно. Адже у застарілих вимогах враховується необхідність розміщення плівкового обладнання та носіїв, які за габаритами займають більше місця, ніж цифрове.

Нові норми не лише врегулювали це питання, а й чітко визначили параметри та детальні розрахунки щодо розміщення сучасних кінопроекційних приміщень.

Нові ДБН В.2.2-Х:201Х «Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади» на заміну чинних ДБН 2005 року. Вони вже затверджені і будуть опубліковані найближчим часом, після чого орієнтовно через 3 місяці вступлять в дію.

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати