Назад до каталогу статей
Новини

НОВИНИ: На Е-Tender організували перші закупівлі через Prozorro Market

29 Липень 2019

Огляд новин з 22-26 липня: Запуск всеукраїнської бази небезпечної нехарчової продукції, Опублікували список постачальників електроенергії зі статусом «дефолтний» і т. ін.

У липні на майданчику Е-Tender замовники організували 
чотири закупівлі через Prozorro Market

Prozorro Market – інструмент, який активно використовує все більше замовників. У липні через майданчик Е-Тендер пройшло чотири нових закупівлі за допомогою е-каталогу. Було закуплено такі предмети закупівлі:

 • офісне устаткування та приладдя різне (код ДК 021:2015 - 30190000-7),
 • фотокопіювальне та поліграфічне обладнання для офсетного друку (код ДК 021:2015 - 30120000-6),
 • комп'ютерне обладнання (код ДК 021:2015 - 30230000-0) – закупили відразу обидва замовники.

Нагадаємо, Prozorro Market - електронний каталог, запрацював у пілотному режимі з квітня цього року. Майданчик Е-Tender одним із перших долучився до його впровадження.

Читайте детальніше про роботу в системі Prozorro Market , його переваги та особливості у нашій статті. 

Зміни у складанні, затверджені кошторисів бюджетних установ

Уряд своєю постановою від 10 липня № 618 вніс зміни до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ.

Так, зокрема, доповнили перелік:

 • бюджетних установ, яким затверджені бюджетні призначення і які відповідно до законодавства самостійно затверджують кошториси та інші документи, що застосовуються в процесі виконання бюджету, а після затвердження їх подають до Мінфіну;
 • послуг, для проведення розрахунків за якими розпорядники повинні обов'язково передбачати обсяг коштів у кошторисах, зокрема, які відповідно до законодавства, віднесені до інших енергоносіїв та інших комунальних послуг;
 • учасників бюджетного процесу, які в процесі складання, розгляду, затвердження та виконання кошторисів застосовують положення цього Порядку;
 • випадків внесення розпорядниками бюджетних коштів змін до кошторису та інших документів, що застосовуються у процесі виконання бюджету, як за загальним, так і за спеціальним фондом.

Крім того, визначається порядок затвердження кошторисів та інших документів, що застосовують в процесі виконання бюджету вищими навчальними закладами I—II рівня акредитації, які є відокремленими структурними підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, вищих навчальних закладів III—IV рівня акредитації (www.kmu.gov.ua).

Опублікували список постачальників електроенергії, які отримали статус «дефолтний»

15 липня ДП «НЕК «Укренерго» опублікувало список постачальників, які отримали статус «дефолтний» через те, що вони не внесли на рахунки системного оператора фінансову гарантію, яка необхідна на випадок виникнення з вини постачальника небалансів і їх покриття на балансуючому ринку.

Згідно з Правилами ринку, які були затверджені постановою НКРЕКП від 24.06.2019 № 1168, перебуваючи у статусі «дефолтний», у випадку, якщо учасник ринку є постачальником, постачання електричної енергії споживачам такого учасника ринку (або такому учаснику ринку) здійснює постачальник «останньої надії». Тобто такий постачальник втрачає право продавати електроенергію.

Списки учасників, що набули статус дефолтний/преддефолтний можна подивитися за посиланням. 

Запустили всеукраїнську базу небезпечної нехарчової продукції

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України запустило всеукраїнську базу небезпечної нехарчової продукції. На сьогодні сайт працює в тестовому режимі. Ознайомитися з ним і подати свої пропозиції можна тут. 

Мінекономрозвитку оприлюднило список ТОП-100 
найбільших державних підприємств за 2018 рік

Топ-100 державних підприємств у 2018 році отримали загальний прибуток в 25,3 млрд грн. Так, на сьогодні в Україні нараховується 3363 підприємств державного сектору, з яких працює – 1638. Сума активів портфелю 100 найбільших державних підприємств складає близько 92,5% від загальної вартості всіх працюючих державних підприємств в Україні.

Станом на кінець 2018 року загальна балансова вартість активів Портфелю Топ-100 держкомпаній складала понад 1 486 млрд грн, що на 6,4% менше, ніж у 2017 році (www.me.gov.ua).

Заходи щодо створення умов для розвитку та підвищення якості автомобільних доріг

Президент України підписав указ № 529/2019 «Про деякі заходи щодо створення умов для розвитку та підвищення якості автомобільних доріг». Так, зокрема, передбачив забезпечити до 1 січня 2020 :

 • перегляд кваліфікаційних критеріїв, фінансових та технічних вимог до учасників публічних закупівель у сфері будівництва, реконструкції, ремонту автомобільних доріг відповідно до кращих світових практик здійснення закупівель, що застосовують міжнародні фінансові установи;
 • створення умов для використання новітніх технологій та матеріалів у сфері будівництва, реконструкції, ремонту автомобільних доріг, перегляд відповідних нормативно-технічних документів з метою забезпечення європейської якості автомобільних доріг, безкоштовний доступ до текстів таких документів;
 • встановлення обов'язку для замовників будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг залучати на конкурсних засадах незалежного інженера-консультанта у сфері дорожнього будівництва (FIDIC) на етапах закупівель, виконання робіт, гарантійного обслуговування;
 • прозорість планування, замовлення, виконання робіт з будівництва, реконструкції, ремонту автомобільних доріг та їх гарантійного обслуговування, зокрема опрацювати питання створення загальнодоступного порталу системи управління та моніторингу в режимі реального часу виконання робіт з будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг;
 • опрацювати питання щодо включення до договорів про виконання робіт з будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг умов про страхування таких об'єктів.

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати