Назад до каталогу статей
Новини

Новини: Нові валютні правила; у Києві розпочали малу приватизацію і т.д.

11 Лютого 2019

Дайджест новин: в Україні діють нові валютні правила, оновлено форму паспорта бюджетної програми місцевого бюджету, у Києві розпочали малу приватизацію і т.д.


ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

11 лютого 2019

Огляд новин з 04 – 10 лютого

 

Президент підписав Закон щодо оптимізації закупівлі іноземної продукції оборонного призначення

Президент підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення закупівель продукції, робіт і послуг оборонного призначення за імпортом», прийнятий ВР України 17 січня.

Закон надає можливість державним замовникам з державного оборонного замовлення безпосередньо здійснювати закупівлю продукції, робіт та послуг оборонного призначення за імпортом, щоб оптимізувати цей процес та пришвидшити процес закупівель за імпортом у разі такої потреби, а також зекономити кошти за рахунок відсутності плати за посередницькі послуги.

Також удосконалюється правове регулювання питань, пов'язаних з офсетними договорами. Закон визначає, що державні замовники з оборонного замовлення є суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності та суб'єктами здійснення міжнародних передач товарів.

Законом також вносяться зміни до Законів України «Про державне оборонне замовлення», «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання»,  «Про зовнішньоекономічну діяльність» та Господарського кодексу України.

 

В Україні діють нові валютні правила

Сьомого лютого введено у дію Закон України від 21.06.2018 № 2473 «Про валюту і валютні операції».

Одразу після початку дії Закону буде запроваджено низку кроків для пом’якшення валютного регулювання, зокрема: граничний строк здійснення розрахунків за експортно-імпортними контрактами розширено до 365 днів (наразі - 180 днів). Також скасовують:

  • валютний нагляд для експортно-імпортних операцій на суму до 150 тис. грн., 

  • індивідуальні валютні ліцензії, на зміну з’явиться система електронних лімітів, 

  • санкції за порушення строків розрахунків будуть у вигляді припинення зовнішньо-економічної діяльності, дозвіл на online купівлю іноземної валюти фізичними особами. 

При цьому на такі операції розповсюджуватиметься аналогічний ліміт, як і на купівлю готівкової валюти (зараз – до 150 тис. грн. на день в еквіваленті).


Оновлено форму паспорта бюджетної програми місцевого бюджету

Головні розпорядники розробляють проекти паспортів бюджетних програм і подають їх на погодження місцевому фінансовому органу протягом 30 днів після набрання чинності рішенням про місцевий бюджет.

Мінфін затвердив окремі зміни для розпорядників коштів місцевих бюджетів.
Наказом Мінфіну від 29.12.2018 № 1209 в новій редакції викладено форму паспорта бюджетної програми та звіту про його виконання. Головні розпорядники розробляють проекти паспортів бюджетних програм і подають їх на погодження місцевому фінансовому органу протягом 30-ти днів після набрання чинності рішенням про місцевий бюджет.
Фінорган здійснює погодження проекту паспорта бюджетної програми протягом 10-ти днів з дня його отримання та направляє його головному розпоряднику для затвердження.
Паспорти бюджетних програм затверджують головні розпорядники наказами або у разі, якщо згідно з нормативно-правовими актами головний розпорядник ухвалює свої рішення в іншій формі, ніж наказ (наприклад, розпорядження тощо), - іншим відповідним розпорядчим документом головного розпорядника у двох примірниках протягом 45 днів від дня набрання чинності рішенням про місцевий бюджет.


Проект наказу про проведення перевірок

Мінекономрозвитку оприлюднило для обговорення проект наказу «Про затвердження Порядку проведення Міністерством економічного розвитку і торгівлі України перевірок суб’єктів первинного фінансового моніторингу»

Детальніше у розділі «Документи» - «Обговорення проектів» на сайті  http://www.me.gov.ua

 

Україна розробить електронну систему управління запасами ліків

ПРООН в Україні у партнерстві з МОЗ оголошує тендер на розробку програмного забезпечення для електронної системи управління запасами лікарських засобів та медичних виробів – eStock.

Ця платформа дозволить налагодити процес моніторингу залишків препаратів у лікарнях та зробить інформацію про ліки доступною для пацієнтів.

Запуск платформи eStock і автоматизація процесу управління запасами лікарських засобів суттєво спростить роботу медперсоналу, оскільки вони зможуть легше контролювати надходження, витрати, списання, інвентаризацію, перерозподіл медичних засобів, але найголовніше – дозволить пацієнтам швидше без затримок отримувати необхідні медикаменти і лікування. Також система має передбачати можливість інтеграції та обміну даними з іншими системами, наприклад, електронною системою охорони здоров'я «eHealth», «ProZorro» та ін.

Більш детально на www.kmu.gov.ua


У Києві розпочали малу приватизацію

У системі Прозоро.Продажі вже є перший лот - нежилі приміщення (>323 м²) на першому та в підвальному поверхах нежилого будинку. Інші столичні об’єкти вже в реєстрі, тож зовсім скоро все це можна буде прозоро придбати на електронних аукціонах.

https://www.facebook.com/Prozorro.sale/photos/a.360931600935553/798276030534439/?type=3&theaterсхожi новини

Новини
Команда E-Tender продовжує допомагати благодійним та громадським організаціям проводити ефективні та прозорі закупівлі необхідних товарів під час війни
Новини
З квітня 2022 року на період воєнного стану земельні торги з оренди с/г земель були скасовані. Але не очікуючи завершення війни, Верховна рада ухвалила повернути електронні земельні торги в Прозорро.Продажі та E-Tender, закон вже підписано та опубліковано.
Новини
E-Tender офіційно акредитований щодо проведення аукціонів з продажу майна банків, які ліквідуються та перебувають в управлінні ФГВФО. Відтепер в меню майданчика ще більше комерційної нерухомості, авто, квартир та іншого майна.