Назад до каталогу статей
Новини

Новини: обговорення проекту нецінових критеріїв і т.д.

08 Квітня 2019

Дайджест новин: МОЗ регулюватиме ціни на ліки з Нацпереліку, обговорення проекту нецінових критеріїв і т.д.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

08 квітня 2019

Огляд новин 01-05 квітня


Етика закупівель: які правила покращать роботу замовника

МЕРТУ рекомендує використання Настанови щодо етичної поведінки під час здійснення публічних закупівель. Вони не є обов’язковими, їх  замовники можуть застосувати за бажанням для покращення закупівельного процесу. Але саме у Настановах є ті поради, які замовникам допоможуть підвищити ефективність своєї роботи.

Більше про це у статті https://e-tender.ua/news/etika-zakupivel-yaki-pravila-pokrashchat-robotu-zamovnika-259?fbclid=IwAR2c7xN0ygOqei795xz1K_XkFfXwaada6ovPyC-xT0atCpLs3WJ4S6qGvVM


Галузеві будівельні норми з промисловості та транспорту переглянуть

3 квітня 2019 року Уряд схвалив постанову «Про внесення змін до Переліку центральних органів виконавчої влади, до повноважень яких належить питання нормування у будівництві». Її впровадження дозволить впорядкувати, систематизувати і тим самим прискорити перегляд застарілих галузевих норм у будівництві – будівельних норм і правил (СНіПів), які стосуються проектування виробничих об’єктів у різних галузях, зокрема, промисловості та транспортній інфраструктурі.

Зміни дозволять впорядкувати та систематизувати роботу з перегляду таких застарілих галузевих будівельних норм, як СНіП. Це у свою чергу сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості промислового будівництва в Україні.


Обговорення проекту нецінових критеріїв

У рамках конкурсної програми нових ідей, покликаних надати імпульс для реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС EU Association Lab створена команда «Нецінові критерії» яка працює над створенням електронного конструктора нецінових критеріїв. Сервіс буде призначений для замовників які здійснюють закупівлі для забезпечення потреб держави та територіальної громади. Він допоможе у декілька кліків зробити ефективну закупівлю за рекомендованими показниками якості, економічності, енергоефективності, екологічності тощо.

Для старту проекту команда обрала 12 пілотних категорій, більш закуповуваних у 2018.

Пропоновані до обговорення набори критеріїв у подальшому стануть базовим контентом, розробленого сервісу, інтегрованого з системою Prozorro та кабінетами замовників на електронних майданчиках.

Команда запрошує до обговорення пропонованого набору нецінових критеріїв для таких категорій як:

 • Ремонт доріг

 • Ремонтно-будівельні роботи

 • Комп'ютерне обладнання та офісна техніка

 • Послуги харчування

 • Меблі (шкільні, офісні)

 • Білизна (постільна, спідня)

 • Фарби

 • Кабельна продукція

 • Офісний папір та паперова продукція

 • Деревина

 • Мийні засоби та засоби для чищення

 • Послуги з прибирання.МОЗ регулюватиме ціни на ліки з Нацпереліку

 Таке рішення ухвалив Уряд, 3 квітня. МОЗ з 1 липня встановлюватиме граничні ціни для лікарських засобів, що найчастіше приймають українці.

Національний перелік основних лікарських засобів, за яким першою чергою закуповують препарати лікарні, складається з 427 препаратів з доведеною ефективністю. Близько 60 з них – популярні ліки, якими найчастіше користуються українці. У грошовому вимірі вони становлять близько 80% від загального обсягу закупівель у регіонах. Запровадження державного регулювання цін на популярні препарати за попередніми підрахунками допоможе заощадити близько 214 млн грн. За ці кошти медзаклади зможуть купити більше потрібних ліків з Нацпереліку. Регулювання цін відбуватиметься за моделлю референтного ціноутворення. Тобто порівнюються ціни на ліки 5 сусідніх країн (Польщі, Словаччини, Угорщини, Чехії та Латвії) і визначається ціна, яка не перевищує ці показники.

Таке обмеження цін діятиме на закупівлі ліків закладами охорони здоров’я за бюджетні кошти. Воно застосовується лише для тих лікарських засобів, ціна на які в Україні вища, ніж ціни в референтних країнах, і за якими обсяги продажів за рік становлять більше ніж 5 млн грн. Референтна ціна розраховується для міжнародних непатентованих назв.

Подібне регулювання цін на 23 діючі речовини діє у програмі “Доступні ліки”. Але на відміну від моделі реферування, що застосовується для встановлення граничної ціни в програмі реімбурсації “Доступні ліки”, гранична ціна на ліки з Нацпереліку встановлюватиметься на основі середньої ціни трьох найменших значень з п’яти країн, в яких фахівці порівнюватимуть такі ціни.

Також для корекції ціни додатково буде застосовуватися понижуючий коефіцієнт 0,8 (згідно з рекомендаціями ВООЗ). Адже рівень доходу і платоспроможності в Україні нижче, ніж у країнах, які беруться для порівняння цін.

На першому етапі держава регулюватиме ціни на ліки, витрати на які склали більш ніж 5 млн грн державних коштів (за даними Prozorro).

Якщо ціна в Україні нижча за ціну в референтних країнах, спрацьовує ринковий механізм регуляції цін – референтна (гранична) ціна не встановлюється. Референтна ціна буде встановлена як гранична лише для тих МНН та форм випуску, ціна на які в Україні (за даними Prozorro) вища за референтну.

Перелік МНН, до яких застосовуватиметься реферування, оновлюватиметься один раз на рік для застосування впродовж бюджетного року.

Для роздрібної торгівлі ліками з Нацпереліку МОЗ України також вводить цінове регулювання, але через інший механізм. Механізм регресивних націнок. Він допоможе позбутися негативного явища, коли працівники аптек навмисно переконують придбати найдорожчі ліки з-поміж усіх аналогів.

Механізм регресивних націнок передбачає, що чим дорожча буде вартість препарату, тим менший відсоток надбавки зможе встановити на нього аптека.

Якщо вартість препарату до 100 грн – максимальна торговельна надбавка може складати 25%. За умови вартості упаковки препарату від 100 до 500 грн – надбавка на рівні 20%. Від 500 до 1000 – 15%. Понад 1000 грн за упаковку лікарського засобу – максимальна торговельна надбавка має не перевищувати 10%.схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати