Назад до каталогу статей
Новини

Новини: обговорення проекту нового Закону про «Публічні закупівлі»

20 Травня 2019

Дайджест новин: доопрацювання від PROZORRO, зміни щодо держреєстру лікарських засобів і т.д.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

20 травня 2019

 

Огляд новин 13-19 травня

Доопрацювання від PROZORRO: обов'язкові для учасників та замовників

У системі з’явилися нові поля, обов’язкові для заповнення. Так відтепер замовник визначає чи його договір з «ПДВ» та вказує класифікацію учасника, як суб’єкта господарювання. Учасник же також у своєму профілі має обов’язково вказати таку класифікацію.

Що і до чого читайте у статті: https://e-tender.ua/ru/news/doopracyuvannya-vid-prozorro-obovyazkovi-dlya-uchasnikiv-ta-283

 

Обговорення проекту нового Закону про «Публічні закупівлі»

На сайті МЕРТУ опубліковано на обговорення проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель»

Серед змін, зокрема:

 • відміна з 2022 -го тендерних комітетів та передача функцій до уповноважених осіб та ЦЗО;
 • можливість виправлення помилок в найкращій ціновій пропозиції;
 • право встановлення замовником нецінового критерію “вартість життєвого циклу”;
 • інструменти протидії «ціновому демпінгу» (аномально низька ціна);
 • допорогові закупівлі внести в обов’язок (від 50 тис.грн.);
 • запровадити процедуру торгів з обмеженою участю;
 • право замовника проводити попередні ринкові консультації;
 • можливість укладання одного договору за декількома лотами, тощо.

Проект на сайті МЕРТУ за посиланням: http://www.me.gov.ua/Documents/List?lang=uk-UA&id=f9c84884-09b4-42ff-9b8a-8924586e9d72&tag=docs_project

 

Зміни, які забезпечать можливість схвалення Державної цільової національно-культурної програми забезпечення розвитку української мови

Відповідна постанова набрала чинності 15 травня. Уряд прийняв рішення внести зміни до заходів щодо ефективного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету.

Відповідно до змін, Уряд надає згоду на розробку Державної цільової національно-культурної програми забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2028 року, що потребує додаткового фінансування з державного бюджету.

Так до Постанови «Про ефективне використання державних коштів» від 11.10.2016 № 710 вносять зміни, які забезпечать можливість схвалення Державної цільової національно-культурної програми забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2028 року.

Зміни щодо держреєстру лікарських засобів

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про внесення змін до Положення про Державний реєстр лікарських засобів. Уніфікація даних, затверджена постановою, зробить регіональні закупівлі прозорими, мінімізує корупційну складову і наблизить українське законодавство до практики Європейського Союзу.

Згідно з постановою КМУ від 8.05.2019 № 387, уся інформація про лікарські засоби вноситься до Державного реєстру лікарських засобів за єдиними національними стандартами, прийнятими на основі міжнародних стандартів (ISO).

За цими принципами інформація про лікарські засоби буде інтегруватися в систему Прозоро. Вона буде максимально деталізована і не допускатиме різних трактувань. Наприклад, таблетовані форми лікарських засобів будуть зазначатись виключно у кількості таблеток (не блістерів чи упаковок, як це було раніше), а ціна розраховуватиметься за одну таблетку. Це дозволить уникнути ймовірних маніпуляцій у тендерних умовах.

Для виробників такі нововведення означають рівні умови, чесну конкуренцію і можливість виходу на міжнародні ринки, для лікарень - чіткі правила і мінімізацію помилок при формуванні закупівель. У результаті лікарні зможуть закуповувати більше ліків за ті самі кошти для своїх пацієнтів.

Державна інвестиція в освіту: 150 млн грн на розбудову

Держава інвестує 150 млн гривень для розбудови спортивних комплексів при закладах загальної середньої освіти. Про це йдеться у постанові Уряду від 17.04.2019 № 376, що наразі опублікована на офіційному сайті Уряду.

Фінансування спрямовуватиметься на будівництво нових, реконструкцію та капітальний ремонт нинішніх спортивних залів, приміщень для фізкультурно-спортивних занять, плавальних басейнів, стадіонів, стрілецьких тирів, стрільбищ, спортивних полів, спортивних ядер, спортивних майданчиків, а також інших відкритих площинних споруд та їх комплексів.

Отримати кошти зможуть:

 • опорні заклади освіти;
 • заклади загальної середньої освіти, розташовані у сільській місцевості з контингентом не менш як 100 учнів;
 • заклади загальної середньої освіти, розташовані у міській місцевості з контингентом не менш як 300 учнів.

Протягом 30 календарних днів від дня набрання чинності відповідної постанови обласні держадміністрації мають направити до МОН клопотання з пропозиціями об’єктів від районних держадміністрацій та виконавчих органів місцевих рад, а також Київської міської держадміністрації.

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати