Назад до каталогу статей
Новини

Новини: Оприлюднено Перелік об'єктів малої приватизації і т.д.

21 Січня 2019

Дайджест новин: НКРЕКП щодо дозволу на обробку персональних даних, оприлюднено Перелік об'єктів малої приватизації, Укрзалізниця: на електронні аукціони підуть не лише вагони і т.д.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

21 січня 2019

Огляд новин з 14 – 18 січня 2019


Щодо інформації про перелік відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним

Так, згідно з частиною 3 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі»,Мінекономрозвитку щороку до 20 січня та, додатково в разі потреби, оприлюднює інформацію про перелік відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним, на своєму офіційному веб-порталі. 

Станом на сьогодні МЕРТУ надало роз’яснення (лист № 3304-04/1983-06  від 17.01.2019) щодо інформації про перелік відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним. Так, оновлену інформацію щодо реєстрів надали ДФС та  Мін’юст. А лист МВС від 20.03.2018 щодо повідомлення про реєстри, залишається актуальним. 

Лист МЕРТУ можете знайти на офіційному сайті міністерства за посиланням: http://me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&lang=uk-UA&tag=InforezKnowledgeDb


Проект Постанови про відновлення державного регулювання цін на продукти харчування

На сайті Верховної Ради України оприлюднено проект Постанови про відновлення державного регулювання цін на продукти харчування. 

Ним, зокрема, пропонують Кабінету Міністрів України:

1) вжити заходів щодо державного регулювання цін на соціально значущі товари для населення (хліб, борошно, молоко, м'ясо, олію соняшникову, масло вершкове, яйця курячі, цукор, крупи, воду, дитяче харчування, лікарські засоби тощо). 

2) протягом місяця з дня прийняття цієї Постанови затвердити Перелік товарів, ціни на які потребують державного регулювання та поінформувати Верховну Раду України про стан виконання Постанови;

3) забезпечити контроль з боку уповноважених органів за зниженням цін до встановленого рівня.

Проект націлений на відновлення державного регулювання цін на продукти харчування. Оскільки скасування державного контролю за ціноутворенням на соціальні групи товарів призвело до прискорення темпів інфляції, значних негативних соціально-економічних наслідків. 

Більше на сайті  http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65323

 

 

НКРЕКП  щодо дозволу на обробку персональних даних

Інформація важлива для споживачів та учасників роздрібного ринку електроенергії щодо споживачів, які через свої релігійні переконання відмовляються підписувати заяви-приєднання до умов договору про розподіл та постачання електроенергії в частині надання дозволу на обробку персональних даних, а також присвоєння ЕІС-коду точці комерційного обліку.

У результаті запровадження нової моделі ринку електричної енергії енергопостачальні компанії розділилися на такі, що здійснюють надання споживачам послуг: розподілу електроенергії та постачання електроенергії.

Не допускається розподіл (передача) електричної енергії до точки розподілу електроустановки споживача за відсутності діючого договору про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії з таким споживачем.

 Оператор системи розподілу (ОСР) направляє поштовим відправленням споживачу заяву-приєднання до зазначеного договору, яка формується за базами даних вертикально інтегрованого суб'єкта господарювання та містить ЕІС-коди точок комерційного обліку об'єкта споживача.

Умови договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії є однаковими для всіх споживачів.

 Наявність у точки комерційного обліку персонального EIC-коду жодним чином не порушують права та релігійні переконання громадян, тому що:

У паспорті точки розподілу обов’язково зазначається енергетичний ідентифікаційний код точки розподілу, який у свою чергу присвоюється точці комерційного обліку, а не споживачу чи об’єкту споживача;

Точки комерційного обліку населення належать ОСР, що входять до складу вузла обліку, який є власністю ОСР;

Присвоєння унікального ЕІС-коду точці комерційного обліку є систематизацією своєї діяльності та не є присвоєнням людині або об’єкту, яким вона володіє, номерних знаків чи числових кодів.

Cвоїм підписом споживач підтверджує згоду на автоматизовану обробку його персональних даних та можливу їх передачу третім особам, які мають право на отримання цих даних (постачальнику, оператору систем, управлінням праці і соціального захисту населення (отримання адресної субсидії або іншого виду державної соціальної допомоги)).

Детальніше на офіційному сайті

http://www.nerc.gov.ua/?news=8628&fbclid=IwAR3jaHkUBBSKnNWp-1wM-87Tmf3_gPYU_h2SR9OLUoIRNomJhVYa0yesLG0

 

Застосування електропостачальниками рахунків із спеціальним режимом використання

Покупці електричної енергії, які купують електричну енергію в електропостачальників, вносять плату за отриману електричну енергію виключно на поточний рахунок із спеціальним режимом використання електропостачальника в одному з уповноважених банків. Це встановлено частиною 2 статті 75 Закону України «Про ринок електричної енергії». 

 Разом з тим, відповідно до частини 5 статті 75 Закону України «Про ринок електричної енергії», кошти з поточних рахунків із спеціальним режимом використання електропостачальника перераховуються згідно з алгоритмом, який встановлюється НКРЕКП.

 Такий алгоритм розподілу коштів з поточного рахунка із спеціальним режимом використання електропостачальника передбачає, за звичайних умов, перерахування всіх коштів, що надходять від покупців на поточний рахунок із спеціальним режимом використання електропостачальника, у повному обсязі на поточні рахунки електропостачальника. Так відповідно до статті 15-1 Закону України «Про електроенергетику» для проведення розрахунків за закуплену на оптовому ринку електричної енергії України та спожиту електричну енергію енергопостачальники, що здійснюють господарську діяльність з постачання електричної енергії на закріпленій території, їх відокремлені підрозділи та оптовий постачальник електричної енергії відкривають в установах уповноваженого банку поточні рахунки із спеціальним режимом використання. 

НКРЕКП зазначає, що механізм застосування рахунків із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків на ринку електричної енергії України, встановлений частинами другою та 5 статті 75 Закону України «Про ринок електричної енергії», є можливим лише з дати початку дії нового ринку електричної енергії.

 До дати початку дії нового ринку електричної енергії, порядок проведення розрахунків за закуплену на оптовому ринку електричної енергії України та спожиту електричну енергію здійснюється відповідно до положень розділу XVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ринок електричної енергії» та, відповідно, статей 15 та 15-1 Закону України «Про електроенергетику».

Детальніше:  http://www.nerc.gov.ua/?news=8624&fbclid=IwAR0j8BKuc1NBHKDiX913yM3mmN4gBSBnv2RxHymuFTF9bh0GoCe2s1MX-V0

 

Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією буде проводити торги через ProZorro

Ще одна міжнародна організація буде використовувати ProZorro для своїх закупівель. Перший тендер за кошти Глобального фонду планується до оголошення вже цього місяця. Планують закупати ліки, засоби захисту органів дихання та послуги з їх доставки для тубдиспансерів та Центрів громадського здоров'я у регіонах.

Нагадаємо також, з квітня минулого року закупівлі через ProZorro здійснює World Bank Ukraine. За цей час міжнародна фінансова організація оголосила в системі 77 тендерів на суму 43,33 млн грн.

За інформацією з офіційної сторінки Максима Нефьодова


Оприлюднено Перелік об'єктів малої приватизації

Оприлюднено Перелік об'єктів малої приватизації, що підлягають приватизації в 2019 році. 

Перелік оприлюднено відповідно до наказу Фонду державного майна України від 27.12.2018 № 1637. 

З відповідним документом можете ознайомитися за посиланням:

http://www.spfu.gov.ua/ua/content/spf-privatization-objects-perelik-obektov-na-god.html


Укрзалізниця: на електронні аукціони підуть не лише вагони

Як відомо, перші аукціони Укрзалізниці стартували 27 грудня 2018-го. На них було заявлено 50 вантажних вагонів двох типів - піввагони та хопер-зерновози. Вони були поділені на невеликі лоти по 5 - 10 одиниць. Кількість претендентів виявилася чималою: майже 50 компаній-операторів перевезень, серед яких багато відомих на ринку. Торги проводилися в кілька етапів

У результаті запропонована ціна за користування піввагоном піднялася з початкових 819 грн на добу до понад 1 300 грн, тобто більш ніж на 60 %. Це ж підтвердив і другий аукціон, проведений уже на початку 2019 - 3 січня. Кінцева вартість піввагона на ньому перевищила 1400 грн.

Подання під навантаження рухомого складу за виграними в результаті перших перед-новорічних аукціонів лотами має відбутися з 19 до 23 січня.

Тим часом аукціони набирають обертів: відповідні електронні торги, згідно із затвердженим керівництвом товариства графіком, відбуватимуться у січні щотижня, а на початку лютого навіть частіше. Компанія планує виставити не лише окремі невеликі партії вагонів, а й ціле маршрутне відправлення.

У перспективі Укрзалізниця планує виставляти на аукціони в системі «Прозорро.Продажі» до 5 % робочого вагонного парку  https://info.uz.ua/articles/na-elektronni-auktsioni-pidut-ne-lishe-vagoniсхожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати