Огляд новин 20-26 травня
Електронний календар участі у закупівлях: нова функція на майданчику
На майданчику реалізували функцію «Електронний календар». Відтепер кожна подія, пов'язана із тендерами, буде в календарі. Планувати свою роботу на майданчику та у закупівлях легко, зручно, оперативно, та просто у своєму кабінеті.
Детальніше про нову функцію: https://e-tender.ua/news/elektronnij-kalendar-uchasti-u-zakupivlyah-nova-funkciya-na-286?fbclid=IwAR02Cf7-z4geIj2OMsTEciX-GFKYQ5EP_Uw8E9dKXciDGgTJd-omoWe-2Xc
Пошук закупівель по-новому
Відтепер шукати закупівлі на майданчику Е-Тендер стало ще зручніше. Ми розширили пошук за таким параметрам:
- За номером тендера;
- Назвою тендера;
- Назвою лота.
Деталі:https://e-tender.ua/news/poshuk-zakupivel-po-novomu-287?fbclid=IwAR0kbuxRQUDPLyogautShDkXh_f_hPlFXb0KsGSOTVhTPKMOzOuIudSWzJA
Нові ДБН та останні зміни до них:
проектування освітлення, транспортування асфальтобетонної суміші, нова максимальна висота проектування висотних громадських будинків
Зміни:
- ДБН В.2.3-4-2015 «Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво»
Нові ДБН:
- «Природне та штучне освітлення»;
- «Висотні будинки і комплекси».
Читайте деталі: https://e-tender.ua/news/novi-dbn-ta-ostani-zmini-do-nih-proektuvannya-osvitlennya-tr-289
Новий ринок електричної енергії має бути запроваджено з 1 липня
Законом України «Про ринок електричної енергії» передбачено, що новий ринок електричної енергії має бути запроваджено з 1 липня 2019, який функціонуватиме у відповідності до стандартів ЄС.
Закон розроблений разом з міжнародними партнерами та прийнятий Парламентом. На сьогодні юридичних підстав для відтермінування запуску нового ринку електричної енергії не існує.
Важливим при введенні нового ринку електроенергії є врахування соціального аспекту. Запровадження нового ринку електричної енергії не має призвести до підвищення цін на електричну енергію для населення.
З метою збереження ціни електричної енергії для населення Кабінетом Міністрів України запроваджується механізм покладення спеціальних обов’язків, що забезпечуватиме компенсацію різниці між ринковою і регульованою цінами на електроенергію для населення.
Нові бюджетні рахунки для оплати за ліцензію на реалізацію або зберігання пального
Із 15. травня ДФС відкрила казначействі рахунки до відповідних кодів доходів бюджету:
- 22013100 «Плата за ліцензії на виробництво пального»;
- 22013200 «Плата за ліцензії на право оптової торгівлі пальним»;
- 22013300 «Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним»;
- 22013400 «Плата за ліцензії на право зберігання пального».
Нагадаємо, вимоги щодо ліцензування обігу пального будуть запроваджені з 01.07.2019. Ліцензію на право зберігання пального не отримують на місця зберігання пального, які використовують:
- підприємства, установи й організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
- підприємства, установи й організації системи державного резерву;
- суб'єкти господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб лише на нафто- та газодобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.
Виділено кошти на закупівлю необхідного для трансформації екстреної медичної допомоги
Уряд затвердив надання субвенції з державного бюджету для закупівель апаратно-програмного комплексу оперативно-диспетчерських служб усіх регіонів України, які мають таку потребу, а також для реалізації пілотного проекту щодо розвитку системи екстреної медичної допомоги у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та Києві у 2019-го.
У рамках пілотного проекту передбачено закупівлі у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та Києві:
- спеціалізованого санітарного транспорту;
- оснащення для навчально-тренувальних відділів центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (ЦЕМД);
- апаратно-програмного комплексу диспетчерських служб центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Крім того, апаратно-програмні комплекси оперативно-диспетчерських служб будуть закуплені в інших областях, які не входять в пілотний проект. Планується, що до кінця року в усіх регіонах України діятиме мережа сучасних диспетчерських служб, об’єднаних єдиною електронною системою. Завдяки сучасним диспетчерським, новим протоколам та центральній інформаційно-аналітичній системі, виклики оброблятимуться оперативніше, а бригади екстреної медичної допомоги швидше доїжджатимуть на місце події.
Усього на реалізацію цих заходів у Держбюджеті передбачено 922,5 млн гривні.
У Податковий кодекс введено вимоги щодо електронних довірчих послуг
22 травня набрав чинності Закон № 8371-VIII щодо приведення Податкового кодексу у відповідність до Закону «Про електронні довірчі послуги». Документ забезпечує використання нового понятійного апарату та вводить інші важливі для платника моменти. Про них у статті: https://e-tender.ua/news/22-travnya-nabrali-chinnosti-zmini-yaki-vnosyat-ryad-novovve-288