Назад до каталогу статей
Новини

Новини: пошук закупівель по-новому

28 Травня 2019

Дайджест новин: нові ДБН та останні зміни до них, пошук закупівель по-новому, електронний календар участі у закупівлях...

 Огляд новин 20-26 травня

Електронний календар участі у закупівлях: нова функція на майданчику

На майданчику реалізували функцію «Електронний календар». Відтепер кожна подія, пов'язана із тендерами, буде в календарі. Планувати свою роботу на майданчику та у закупівлях легко, зручно, оперативно, та просто у своєму кабінеті.

Детальніше про нову функцію: https://e-tender.ua/news/elektronnij-kalendar-uchasti-u-zakupivlyah-nova-funkciya-na-286?fbclid=IwAR02Cf7-z4geIj2OMsTEciX-GFKYQ5EP_Uw8E9dKXciDGgTJd-omoWe-2Xc 

Пошук закупівель по-новому

Відтепер шукати закупівлі на майданчику Е-Тендер стало ще зручніше. Ми розширили  пошук за таким параметрам:

 • За номером тендера;
 • Назвою тендера;
 • Назвою лота.

Деталі:https://e-tender.ua/news/poshuk-zakupivel-po-novomu-287?fbclid=IwAR0kbuxRQUDPLyogautShDkXh_f_hPlFXb0KsGSOTVhTPKMOzOuIudSWzJA

Нові ДБН та останні зміни до них:

проектування освітлення, транспортування асфальтобетонної суміші, нова максимальна висота проектування висотних громадських будинків

Зміни:

 • ДБН В.2.3-4-2015 «Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво»

Нові ДБН:

 • «Природне та штучне освітлення»;
 • «Висотні будинки і комплекси».

Читайте деталі: https://e-tender.ua/news/novi-dbn-ta-ostani-zmini-do-nih-proektuvannya-osvitlennya-tr-289

Новий ринок електричної енергії має бути запроваджено з 1 липня

Законом України «Про ринок електричної енергії» передбачено, що новий ринок електричної енергії має бути запроваджено з 1 липня 2019, який функціонуватиме у відповідності до стандартів ЄС.

Закон розроблений разом з міжнародними партнерами та прийнятий Парламентом. На сьогодні юридичних підстав для відтермінування запуску нового ринку електричної енергії не існує.

Важливим при введенні нового ринку електроенергії є врахування соціального аспекту. Запровадження нового ринку електричної енергії не має призвести до підвищення цін на електричну енергію для населення.

З метою збереження ціни електричної енергії для населення Кабінетом Міністрів України запроваджується механізм покладення спеціальних обов’язків, що забезпечуватиме компенсацію різниці між ринковою і регульованою цінами на електроенергію для населення.

Нові бюджетні рахунки для оплати за ліцензію на реалізацію або зберігання пального 

Із 15. травня ДФС відкрила казначействі рахунки до відповідних кодів доходів бюджету:

 • 22013100 «Плата за ліцензії на виробництво пального»;
 • 22013200 «Плата за ліцензії на право оптової торгівлі пальним»;
 • 22013300 «Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним»;
 • 22013400 «Плата за ліцензії на право зберігання пального».

Нагадаємо, вимоги щодо ліцензування обігу пального будуть запроваджені з 01.07.2019. Ліцензію на право зберігання пального не отримують на місця зберігання пального, які використовують:

 • підприємства, установи й організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
 • підприємства, установи й організації системи державного резерву;
 • суб'єкти господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб лише на нафто- та газодобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Виділено кошти на закупівлю необхідного для трансформації екстреної медичної допомоги

Уряд затвердив надання субвенції з державного бюджету для закупівель апаратно-програмного комплексу оперативно-диспетчерських служб усіх регіонів України, які мають таку потребу, а також для реалізації пілотного проекту щодо розвитку системи екстреної медичної допомоги у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та Києві у 2019-го.

У рамках пілотного проекту передбачено закупівлі у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та Києві:

 • спеціалізованого санітарного транспорту;
 • оснащення для навчально-тренувальних відділів центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (ЦЕМД);
 • апаратно-програмного комплексу диспетчерських служб центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Крім того, апаратно-програмні комплекси оперативно-диспетчерських служб будуть закуплені в інших областях, які не входять в пілотний проект. Планується, що до кінця року в усіх регіонах України діятиме мережа сучасних диспетчерських служб, об’єднаних єдиною електронною системою. Завдяки сучасним диспетчерським, новим протоколам та центральній інформаційно-аналітичній системі, виклики оброблятимуться оперативніше, а бригади екстреної медичної допомоги швидше доїжджатимуть на місце події.

Усього на реалізацію цих заходів у Держбюджеті передбачено 922,5 млн гривні.

У Податковий кодекс введено вимоги щодо електронних довірчих послуг

22 травня набрав чинності Закон № 8371-VIII щодо приведення Податкового кодексу у відповідність до Закону «Про електронні довірчі послуги». Документ забезпечує використання нового понятійного апарату та вводить інші важливі для платника моменти. Про них у статті: https://e-tender.ua/news/22-travnya-nabrali-chinnosti-zmini-yaki-vnosyat-ryad-novovve-288

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати