Уряд вніс зміни до порядку функціонування системи та проведення авторизації майданчиків
15 серпня на Урядовому порталі було розміщено зміни до Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків. Є важливі моменти, які слід знати користувачам системи. Про них розказали у нашій статті.
Лист МЕРТУ щодо зміни ціни у договорах постачання електроенергії
З’явилося нове роз’яснення від МЕРТУ про зміни ціни у договорах постачання електричної енергії. Лист Мінекономрозвитку 3304-04/33869-06 від 14.08.2019 з додатком листа від НКРЕКП. Лист зможете переглянути на сайті me.gov.ua.
Нафтогаз знизив ціни на газ в областях
Нафтогаз знизив відпускні ціни на газ для облгазів, який вони мають поставити населенню, до 4 653,544 грн/тис куб.м без ПДВ. У липні ціна становила 4 905,675 грн/тис куб.м. без ПДВ (приблизно на 5,14% вище).
Роздрібні ціни на газ для населення по регіонам також знизилися, але продовжують залишатися різними і залежати, зокрема, від тарифу на розподіл, який встановлює НКРЕКП, та від націнки, яку встановлює кожен облгаз самостійно.
Так, найвищі роздрібні ціни газу будуть у споживачів, які приєднані до мереж:
ПАТ «Миколаївгаз» - 6789,09 грн/тис куб.м (у липні - 7099,21 грн/тис. куб.м);
ТОВ «Газовик» (Вінницька обл.) - 6784,77 грн/тис.куб.м (у липні - 7094,89 грн/тис.куб.м);
ПАТ «Рівнегаз» - 6783,09 грн/тис.куб.м (у липні - 7093,21 грн/тис.куб.м).
А найнижчі для тих, хто приєднаний до мереж:
ПАТ «Київгаз» - 6166,77 грн/тис.куб.м ( у липні - 6476,89 грн/тис.куб.м);
ПАТ «Кременчукгаз» - 6176,73 грн/тис куб.м ( у липні - 6486,85 грн/тис.куб.м);
ПАТ «Харківміськгаз» - 6235,41 грн/тис куб.м (у липні - 6545,53 грн/тис.куб.м).
Нагадаємо, з 1 травня по усій території України діє єдиний тариф на транспортування газу, але кожен облгаз має індивідуальний тариф на розподіл газу. Отже, ціни на газ для населення різні в кожному регіоні. Раніше вартість газу була єдиною для споживачів в усіх регіонах, оскільки для усіх областей діяв однаковий загальний тариф. Тепер за послуги транспортування газу споживачам доведеться платити фіксовану ставку (фактично абонплату) у розмірі 157,19 грн. за тис. куб.м (без ПДВ).
(Інформація із сайту biz.ligazakon.net)
Нові правила централізованого водопостачання
13 серпня набула чинності постанова КМУ від 05.07.2019 № 690, якою по-новому врегульовані відносини між підприємствами централізованого водопостачання та водовідведення та споживачами, які отримують відповідні послуги.
Також документом затверджено типові договори з індивідуальним і колективним споживачем. Послуги будуть надаватися виключно на договірних засадах.
Перевтілення міських вулиць: які ДБН затверджені, а які – в планах
З 1 вересня 2019 року в Україні діють нові державні будівельні норми з містобудування - ДБН Б.2.2-12: 2018 "Планування та забудова територій". Згідно з ними, міста з населенням більше 100 000 чоловік повинні розробляти довгострокову стратегію розвитку транспортної системи - комплексну схему транспорту (КСТ) з перспективою на 30-40 років. КСТ повинна розроблятися місцевою владою як окремий документ на основі затвердженого генерального плану міста.
Нормами передбачається аналіз роботи громадського транспорту, його ефективність, а також ефективність функціонування аеропортів, вокзалів та інших видів транспорту. На основі проаналізованих даних розроблятимуться соціально-економічні та планувальні особливості міста.
Також нагадаємо ще раз про те, що Мінрегіон має намір переглянути застарілі норми, що стосуються облаштування майданчиків для вигулу собак, а саме осучаснити і прописати більш чіткі вимоги до них. Та ДБН щодо обов'язкової кількості урн на вулицях. Окрім, переглядають норми безпеки в парках. Концепція передбачає кнопки виклику екстреної допомоги в надзвичайних ситуаціях. Також міністерство розглядає пропозицію обладнання публічних місць фонтанчиками з питною водою. Влада пропонує розмістити їх у парках, на площах, в інших місцях великих скупчень людей і навіть в судах і конвойних приміщеннях.
Серпневі оновлення ДБН можете прочитати тут.