Назад до каталогу статей
Новини

НОВИНИ ПРО PROZORRO ТА PROZORRO.ПРОДАЖІ

19 Серпня 2019

Огляд новин з 12–17 серпня: - Лист МЕРТУ щодо зміни ціни у договорах постачання електроенергії; - Нафтогаз знизив ціни на газ в областях; - Нові правила централізованого водопостачання; - Уряд вніс зміни до порядку функціонування системи та проведення авторизації майданчиків.

Уряд вніс зміни до порядку функціонування системи та проведення авторизації майданчиків

15 серпня на Урядовому порталі було розміщено зміни до Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків. Є важливі моменти, які слід знати користувачам системи. Про них розказали у нашій статті.

Лист МЕРТУ щодо зміни ціни у договорах постачання електроенергії 

З’явилося нове роз’яснення від МЕРТУ про зміни ціни у договорах постачання електричної енергії. Лист Мінекономрозвитку 3304-04/33869-06 від 14.08.2019 з додатком листа від НКРЕКП. Лист зможете переглянути на сайті me.gov.ua.

Нафтогаз знизив ціни на газ в областях

Нафтогаз знизив відпускні ціни на газ для облгазів, який вони мають поставити населенню, до 4 653,544 грн/тис куб.м без ПДВ. У липні ціна становила 4 905,675 грн/тис куб.м. без ПДВ (приблизно на 5,14% вище).

Роздрібні ціни на газ для населення по регіонам також знизилися, але продовжують залишатися різними і залежати, зокрема, від тарифу на розподіл, який встановлює НКРЕКП, та від націнки, яку встановлює кожен облгаз самостійно.

Так, найвищі роздрібні ціни газу будуть у споживачів, які приєднані до мереж:

ПАТ «Миколаївгаз» - 6789,09 грн/тис куб.м (у липні - 7099,21 грн/тис. куб.м);

ТОВ «Газовик» (Вінницька обл.) - 6784,77 грн/тис.куб.м (у липні - 7094,89 грн/тис.куб.м);

ПАТ «Рівнегаз» - 6783,09 грн/тис.куб.м (у липні - 7093,21 грн/тис.куб.м).

А найнижчі для тих, хто приєднаний до мереж:

ПАТ «Київгаз» - 6166,77 грн/тис.куб.м ( у липні - 6476,89 грн/тис.куб.м);

ПАТ «Кременчукгаз» - 6176,73 грн/тис куб.м ( у липні - 6486,85 грн/тис.куб.м);

ПАТ «Харківміськгаз» - 6235,41 грн/тис куб.м (у липні - 6545,53 грн/тис.куб.м).

Нагадаємо, з 1 травня по усій території України діє єдиний тариф на транспортування газу, але кожен облгаз має індивідуальний тариф на розподіл газу. Отже, ціни на газ для населення різні в кожному регіоні. Раніше вартість газу була єдиною для споживачів в усіх регіонах, оскільки для усіх областей діяв однаковий загальний тариф. Тепер за послуги транспортування газу споживачам доведеться платити фіксовану ставку (фактично абонплату) у розмірі 157,19 грн. за тис. куб.м (без ПДВ).

(Інформація із сайту biz.ligazakon.net)

Нові правила централізованого водопостачання

13 серпня набула чинності постанова КМУ від 05.07.2019 № 690, якою по-новому врегульовані відносини між підприємствами централізованого водопостачання та водовідведення та споживачами, які отримують відповідні послуги.

Також документом затверджено типові договори з індивідуальним і колективним споживачем. Послуги будуть надаватися виключно на договірних засадах.

Перевтілення міських вулиць: які ДБН затверджені, а які – в планах

З 1 вересня 2019 року в Україні діють нові державні будівельні норми з містобудування - ДБН Б.2.2-12: 2018 "Планування та забудова територій". Згідно з ними, міста з населенням більше 100 000 чоловік повинні розробляти довгострокову стратегію розвитку транспортної системи - комплексну схему транспорту (КСТ) з перспективою на 30-40 років. КСТ повинна розроблятися місцевою владою як окремий документ на основі затвердженого генерального плану міста.

Нормами передбачається аналіз роботи громадського транспорту, його ефективність, а також ефективність функціонування аеропортів, вокзалів та інших видів транспорту. На основі проаналізованих даних розроблятимуться соціально-економічні та планувальні особливості міста.

Також нагадаємо ще раз про те, що Мінрегіон має намір переглянути застарілі норми, що стосуються облаштування майданчиків для вигулу собак, а саме осучаснити і прописати більш чіткі вимоги до них. Та ДБН щодо обов'язкової кількості урн на вулицях. Окрім, переглядають норми безпеки в парках. Концепція передбачає кнопки виклику екстреної допомоги в надзвичайних ситуаціях. Також міністерство розглядає пропозицію обладнання публічних місць фонтанчиками з питною водою. Влада пропонує розмістити їх у парках, на площах, в інших місцях великих скупчень людей і навіть в судах і конвойних приміщеннях.

Серпневі оновлення ДБН можете прочитати тут.

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати