Назад до каталогу статей
Новини

Новини: продовження переходу до середньострокового бюджетного планування...

13 Травня 2019

Дайджест новин: оплата за електроенергію для бюджетних замовників, перехід до середньострокового бюджетного планування, спрощення виконання будівельних робіт...

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

13 травня 2019

 

Огляд новин 06 – 12 травня

 

Варіанти  оплати за електроенергію для бюджетних замовників

Бюджетні установи можуть оплачувати за електроенергію не тільки авансом. Про інші варіанти оплати, проінформувало Держказначейство. Про це читайте у нашій статті https://e-tender.ua/news/varianti-oplati-za-elektroenergiyu-dlya-byudzhetnih-zamovnik-278

 

Зміни до порядку укладення компенсаційних (офсетних) договорів

Кабінет Міністрів підтримав ініційовані та розроблені Мінекономрозвитку зміни до порядку укладення компенсаційних (офсетних) договорів, застосованих у результаті здійснення закупівель імпортної продукції оборонного призначення на суму, що перевищує 5 млн євро.

Згідно з ухваленим рішенням Уряду функції організації та координації діяльності суб’єктів офсетної діяльності закріплюються за офсетною комісією з представників державних замовників, державних підприємств установ та організацій. Для ефективної взаємодії суб’єктів у процесі отримання офсету вона діятиме при Кабінеті Міністрів України.

Також ухвалене рішення передбачає залучення державного замовника з державного оборонного замовлення, якщо той закуповує імпортну продукцію в іноземного постачальника, до проведення переговорів з ним стосовно отримання Україною відповідних компенсацій (офсетів).

Компенсаційний (офсетний) договір – укладений між офсетним бенефіціаром, яким може бути державний замовник або суб'єкт державної форми власності, та іноземним постачальником зовнішньоекономічний договір (контракт), що визначає предмет, вартість, види компенсації (офсету), яке іноземний постачальник передає Україні.

Продовження переходу до середньострокового бюджетного планування

Згідно з ухваленими змінами Мінекономрозвитку відтепер не здійснюватиме щорічну підготовку прогнозу зведеного балансу фінансових ресурсів України, оскільки це не передбачено змінами до Бюджетного кодексу України від 06.12.2018-го  щодо запровадження середньострокового бюджетного планування.

Також із переліку завдань Мінекономрозвитку Уряд виключив завдання щодо формування і подання Мінфіну переліку державних цільових програм, які передбачається виконати у відповідному періоді з використанням бюджетних коштів. Відповідно до закону щодо реалізації державних цільових програм, функції з формування їхнього переліку на відповідний період повністю покладені на Мінфін.

Спрощення виконання будівельних робіт: останні зміни

 За новим порядком отримати адресу об'єкта будівництва та нерухомого майна можна буде за 5 днів, тоді як зараз цей строк становить у середньому 30 днів.

Більше про нові ДБН читайте у статті: https://e-tender.ua/news/sproshchennya-vikonannya-budivelnih-robit-ostanni-zmini-277

Сім спеціальних дозволів на користування надрами продали в ProZorro.Продажі

Державна служба геології та надр України провела аукціони з продажу семи спеціальних дозволів на користування надрами в електронній системі ProZorro.Продажі. Загальна вартість проданих лотів склала близько 92,3 млн від оголошеної вартості. 2 травня Державна служба геології та надр України провела аукціони з продажу семи спеціальних дозволів на користування надрами в електронній системі ProZorro.Продажі.

Загальна вартість проданих лотів склала близько 92,3 млн від оголошеної вартості, це майже вдвічі більше – від 49 млн грн до 92,3 млн грн. Один із найдорожчих лотів був придбаний за 50 млн грн. Переможець аукціону АТ «Укргазвидобування» заплатив ціну в 4,5 рази більшу від стартової ціни спеціального дозволу на користування ділянкою.

Електронні торги стають вже звичним форматом для інвесторів, які готові вкладати в українські надра, зазначає Голова Держгеонадр Олег Кирилюк.

Держгеонадра з початку 2019-го продали через електронну систему закупівель шістнадцять ділянок з різними видами корисних копалин майже на 380 млн грн.

Нагадаємо, 6 березня Державна служба геології та надр України провела перші онлайн-аукціони з продажу ліцензії на розвідку та видобування нафти й газу.

Раніше Кабінет Міністрів України затвердив постанову «Про реалізацію експериментального проекту із запровадження проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами шляхом електронних торгів». Згідно з документом, проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами здійснюється виключно відповідно до Тимчасового порядку, затвердженого вищезазначеною постановою.

На виконання постанови, 27 грудня Держгеонадра підписала угоду з ДП «рПозорро.продажі» про старт пілотного проекту щодо проведення відкритих електронних аукціонів з продажу дозволів на користування надрами. Пілотний проект триватиме до 1 вересня, і за його результатами Держгеонадра сформує пропозиції щодо обов’язкового використання електронних аукціонів.

Три ЕСКО-договори для дитячих садків

Укладено 3 договори на закупівлю енергосервісу для дитячих садків. Місцева влада міст Бровари та Кропивницький впроваджує сучасний механізм енергосервісу (ЕСКО) для  підвищення енергоефективності у бюджетних установах. Так, цього тижня уклали:

  • два ЕСКО-договори для модернізації систем опалення у 2 дитячих садочках (ІТП, встановлення погодозалежного регулювання, утеплення трубопроводів опалення)

Вартість кожного контракту – близько 1 млн гривень.

Очікувана економія енергоспоживання за 2 договорами складе 20-30%.

  • ЕСКО-договір для встановлення системи автоматичного регулювання споживання теплової енергії у дитсадку.

Вартість контракту – 350 тис. грн.

Очікувана економія енергоспоживання – близько 7%.

У результаті реалізації зазначених проектів у дитячих садочках очікується зниження витрат на опалення, а в приміщеннях буде тепло та комфортно.

Загалом із 2016-го й по сьогодні у 18 регіонах країни укладено близько 330 енергосервісних договорів на суму контрактів 400 млн гривень. З них у 2019-му майже 100 контрактів.

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати