Назад до каталогу статей
Новини

Новини: пропозиція змін до ДБН, нова функція на майданчику ...

04 Березня 2019

Дайджест новин: нова функція на майданчику, нові ДБН, Київ продав перші об’єкти на аукціонах малої приватизації ...


ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

04 березня 2019

Огляд новин з 25 лютого – 04 березня


Нова функція на майданчику

Днями у ProZorro з'явилася можливість публікувати обсяг закупівлі не тільки цілими числами, а й дробовими. На майданчику Е-Тендер ця нова функція також реалізована!

Детальніше про нову функцію за посиланням: https://e-tender.ua/news/obsyagobyem-zakupivli-vidteper-zamovnik-zmozhe-vkazuvati-dro-242?fbclid=IwAR2j-4HGjezmcjabCYcEpOQL2mTDizEPH3bL_GMoVMqePf6kQt3IP81luz4

 

Нові ДБН: відміна обмеження висоти торговельних залів

У проекті нових змін до ДБН щодо підприємств торгівлі вводиться норма, згідно з якою допускається без обмежень збільшувати висоту торговельних залів, якщо це передбачено завданням на проектування та за обов’язкового дотримання необхідних вимог

У проекті нових змін до ДБН щодо підприємств торгівлі (Зміна №1 у ДБН В.2.2-23-2009 «Підприємства торгівлі») ввели норму, згідно з якою без обмежень допускається збільшувати висоту торговельних залів. Але це має бути передбачено завданням на проектування з обов’язковим дотриманням необхідних вимог.

Зміни до ДБН вже затверджено. Вони вступлять у дію орієнтовно через три місяці після офіційного опублікування.

Колеги, з початку 2019-го набули чинності та затверджено чимало нових ДБН.

У статті систематизували та проаналізували їх: https://e-tender.ua/news/novi-ta-zmineni-derzhavni-budivelni-normi-dbn-2019-go-239?fbclid=IwAR3noCb2Lg94qXJzNDkSaRCCz0m3Z55JAkJE3--0Oy6TZ3OoPRwuH5Ba8gE

 

Пропозиція змін до ДБН

У проекті нових державних будівельних норм щодо проектування висотних будинків (ДБН В.2.2-24:20ХХ «Висотні будинки і комплекси») пропонується встановити нові вимоги до мінімальної товщини перекриття будівель, що дозволить будувати їх на територіях з сейсмічністю до 7 балів, тобто на всій території України.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Такі зміни забезпечать надійність та якість конструкцій, що у свою чергу сприятиме підвищенню безпеки і комфорту людей.

Згідно із запропонованими змінами, проектування висотних будинків у сейсмічних зонах (6 балів і вище) необхідно виконувати відповідно до ДБН В.1.1-12 «Будівництво у сейсмічних районах». Сейсмічність майданчика будівництва визначається згідно з картами сейсмічного районування та результатами мікросейсморайонування.

Що стосується проектування перекриттів, їх слід виконувати як нерозрізну монолітну залізобетонну плиту з мінімальною товщиною 200 мм. При необхідності перекриття підсилюється капітелями або балками (ребрами). Не слід влаштовувати вентиляційні шахти та інші отвори у зонах умовних (арматурних) балок плоских перекриттів.

Нові ДБН «Висотні будинки і комплекси» розробляються ДП «Науково-дослідний інститут будівельного виробництва». Детальныше за посиланням: www.kmu.gov.ua


Роз’яснення НКРЕКП щодо роботи учасників ринку в режимі добового балансування 
НКРЕКП, вчергове надає роз’яснення учасникам ринку про роботу в режимі добового балансування, який запроваджується з 1 березня.

В умовах добового балансування постачання природного газу споживачу здійснюється на підставі договору постачання природного газу (немає необхідності у переукладанні договорів) та після його включення до Реєстру споживачів постачальника в інформаційній платформі Оператора ГТС.
З метою уникнення відключення бюджетних установ та інших об’єктів соціально-важливої сфери від газопостачання необхідно здійснити перевірку включення споживача до Реєстру споживачів постачальника в інформаційній платформі АТ«Укртрансгаз».

Звертаємо увагу операторів ГРМ на необхідність безумовного виконання вимог чинного законодавства, зокрема в частині підтримання актуальної бази EIC-кодів споживачів, своєчасної та повної передачі інформації про обсяги споживання в їх газорозподільних зонах. У випадку недотримання операторами ГРМ вищезазначених вимог, НКРЕКП здійснить заходи державного контролю та у випадку підтвердження факту порушень застосує відповідні санкції, зокрема у вигляді накладання штрафів, а у випадку систематичних порушень, - розгляне питання щодо анулювання ліцензій.

Регулятор закликає учасників ринку в разі виникнення проблемних запитань невідкладно звертатись до кол-центру АТ «Укртрансгаз», який здійснює технічну підтримку користувачів інформаційної платформи: 044-461-20-78.

Нагадуємо, що оператор газотранспортної системи повідомив про повну готовність інформаційної платформи до переходу на добове балансування з 1 березня 2019 року. http://www.nerc.gov.ua


Законопроект щодо удосконалення ЕСКО-механізму

У Комітеті ВРУ з питань промислової політики та підприємництва одноголосно схвалили розроблений спільно з Держенергоефективності законопроект від 10.12.2018 № 9386 щодо удосконалення ЕСКО-механізму та вирішили рекомендувати Парламенту прийняти його у першому читанні.

Як пояснив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, законопроект вкрай актуальний як для замовників енергосервісу, так і для інвесторів, адже дозволяє, зокрема:

• удосконалити процедуру укладання ЕСКО-договорів;

• поширити енергосервіс на замовників, які наразі не мають можливості скористатися перевагами цього механізму;

• сприяти залученню інвестицій, зокрема, іноземних;

• стимулювати впровадження більш комплексних енергоефективних заходів.

Нагадуємо, що на сьогодні укладено понад 270 ЕСКО-договорів на загальну вартість близько 290 млн гривень.

Після прийняття законопроекту очікується ще більша кількість нових енергосервісних угод із комплексними енергоефективними заходами www.kmu.gov.ua


Рекомендації від АМКУ

АМКУ надало рекомендаційні роз'яснення щодо застосування законодавства про захист економічної конкуренції учасниками ринків лікарських засобів у вертикальних відносинах щодо постачання та просування лікарських засобів № 5-рр від 21.02.2019. Текст рекомендацій тут http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=147766&schema=main&fbclid=IwAR22xLFE8D3eLaqIL0FMLfjETKpsuZ_dNynfeZf-0nRTGz7nZy3uiTjf-fI

 

Для споживачів та учасників роздрібного ринку електричної енергії щодо споживачів електричної енергії, у яких на особових рахунках є переплата за електричну енергію

Так, у зв’язку з виконанням наведених вимог стан розрахунків за спожиту електричну енергію між електропостачальниками та споживачами згідно з укладеними договорами про постачання та користування електричною енергією станом на 01.01.2019 буде як з дебіторською, так і з кредиторською заборгованістю.

Необхідно зазначити, що загальне законодавство, щодо виконання господарських зобов’язань визначено Господарським кодексом України (ГКУ) та Цивільним кодексом України.

Відповідно до пункту 2.1.12 глави 2.1 розділу ІІ Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312, невід’ємними частинами договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії є, зокрема інші додатки, оформлені сторонами за взаємною згодою.

Таким чином, з метою недопущення подвійної оплати за один і той самий розрахунковий період, споживачами у яких станом на 01.01.2019 на особових рахунках наявна переплата за електричну енергію, ОСР має врегулювати із такими споживачами питання зарахування кредиторської заборгованості відповідно до чинного законодавства, зокрема:
• на рахунок постачальника електричної енергії;

• на рахунок ОСР;

• повернення суми попередньої оплати за електричну енергію за відповідною письмовою заявою споживача;

• інший спосіб не заборонений законодавством http://www.nerc.gov.ua


Мінфін установив форму бланка фінансової гарантії

Відповідний наказ від 9 січня 2019 року № 4 «Про затвердження форми бланка фінансової гарантії» зареєстрований у Мін'юсті 5 лютого 2019 року за № 128/33099 та набирає чинності з дня офіційного опублікування.

Частиною третьою ст. 311 Митного кодексу України передбачено встановлення Мінфіном форми бланка фінансової гарантії.

У формі встановлено перелік відомостей, що вносяться до гарантійного документа. Раніше форма бланка фінансової гарантії зазначалась в кожній окремій угоді з гарантом, укладеній згідно з частиною другою статті 307 МК України.

Також у наказі доручено ДФС доопрацювати свої відповідні автоматизовані інформаційні системи для забезпечення проведення митного контролю та митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення з використанням фінансової гарантії, поданої у вигляді електронного документа або у паперовому вигляді разом з її електронною копією, а також привести угоди з банками або іншими юридичними особами, укладені згідно з частиною другою ст. 307 МК України, у відповідність до цього наказу.

Фінансова гарантія, що надається у вигляді документа, є безвідкличним зобов'язанням гаранта, внесеного до реєстру гарантів, виплатити на вимогу органу доходів і зборів кошти в межах певної суми у разі невиконання забезпечених цією гарантією зобов'язань із сплати митних платежів.
Прийняття наказу дасть змогу систематизувати питання взаємодії органів доходів і зборів, гарантів та осіб, відповідальних за сплату митних платежів, оскільки встановлюється єдиний перелік відомостей, що вносяться до гарантійного документа. jurliga.ligazakon.net


Київ продав перші об’єкти на аукціонах малої приватизації

Перші три аукціони з малої приватизації, організатором яких став департамент комунальної власності м. Києва, успішно відбулися в електронній системі ProZorro.Продажі. За нежитлові приміщення площею 144 кв.м, змагалися 100 учасників. Це найбільша кількість потенційних покупців, зафіксованих в аукціоні за понад два роки роботи системи. Стартова ціна об’єкта становила трохи більше 220 тис. грн. Переможець аукціону запропонував за нього 3,6 млн грн.

На інші торги департамент виставив нежитлові приміщення площею 137 кв.м, за них на електронному аукціоні торгувалися 94 учасники, й у результаті ціна на об’єкт зросла у 118 разів – з початкових майже 18 тис. грн. до понад 2 млн грн, які запропонував переможець.

У торги з продажу нежитлових приміщень прийшли 100 учасників. Це абсолютний рекорд для системи ProZorro.Продажі

 схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати