Назад до каталогу статей
Новини

Новини: розраховуйте вартість логістики на майданчику E-Tender

18 Червень 2019

Дайджест новин: Електронні каталоги – прогресивний етап розвитку закупівель; Розрахунок вартості логістики на майданчику E-Tender і т.д.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

18 червня 2019

Огляд новин з 10-15 червня


Розраховуйте вартість логістики на майданчику E-Tender

Автоматичний розрахунок вартості логістичних послуг на майданчику - вже працює! Цей функціонал в пілотному режимі майданчик Е-Tender запускає разом з ДП «Прозорро», найбільшими логістичними операторами України та деякими зацікавленими майданчиками системи.

Усі деталі за посиланням .


Електронні каталоги – прогресивний етап розвитку закупівель

Із Євгеном Сільверстовим, директором ДУ «Професійні закупівлі» поговорили про те, як зараз працюють електронні каталоги. Чому замовникам варто б їх практикувати. Які нові категорії товарів очікувати користувачам найближчим часом. Та як проходить кваліфікація постачальників для е-каталогів.

Читайте інтерв’ю .


Зміни у порядку визначення закупівлі медичних виробів

У зв’язку з набранням чинності, 14 червня, змін до Порядку визначення предмета закупівлі Мінекономрозвитку підготувало узагальнений лист № 3301-04/25032-06 від 14.06.2019 «Щодо закупівлі медичних виробів».

 Текст листа можете знайти на сайті Мінекономрозвитку


Презентували критерії для розробки тендерної документації для закупівлі ремонтних та будівельних робіт

 Для замовників, виконавців будівельних робіт та виробників будматеріалів презентували критеріїв для тендерних закупівель, розроблених командою експертів EU Association Lab. Відповідно до «дорожньої карти», схваленої у 2016 році, по виконанню зобов’язань, зазначених в Угоді про асоціацію з ЄС, Україна має впровадити до системи публічних закупівель не лише ціновий, але і багатокритеріальний підхід, керуючись вимогами екологічних, соціальних та інших стандартів.

У ProZorro впевнені, пропонований набір критеріїв допоможе замовнику поліпшити ефективність закупівлі, враховуючи показники якості, економічності, енергоефективності, безпеки, екологічності та доступних інновацій. Першими для запровадження були обрані критерії для розробки тендерної документації на ремонт та будівництво, зокрема, доріг – лідерів по обсягам витрат бюджетних коштів, проте результат їх виконання дуже часто викликає незадоволення користувачів.

Як повідомили у міністерств, наразі триває робота із створення електронного конструктора, в якому розроблені критерії будуть використовуватись у якості контенту. На цьому етапі важлива участь усіх зацікавлених сторін у процесі обговорення пропонованого сервісу, а також проведення пілотних конкурсних торгів із застосуванням рекомендованих критеріїв.

Із сайту DOZORRO


Мінрегіон оновило державні будівельні норми щодо проектування доріг загального користування

Зокрема, ввели рекомендаційну вимогу застосовувати модифіковані бітуми при укладанні асфальтобетонного покриття на більшості трас. Це дороги І-ІІ категорій, а також інших категорій міжнародного і національного значення. Очікують, що це дозволить до 20% підвищити строк служби доріг з асфальтобетонним покриттям, покращити їх міцність та надійність в цілому.

Зміни у ДБН В.2.3-4-2015 «Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво» вступають в дію з 1 вересня. Вони будуть обов'язковими під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг.


На українських трасах з’явилися станції екстреного зв’язку

У нових змінах до ДБН щодо проектування доріг загального користування введена рекомендаційна норма – передбачати дорожній технологічний зв’язок на найбільших українських трасах для влаштування так званих SOS-станцій – станцій екстреного зв’язку. Зазвичай вони розташовуються кожні 500 м – 2 км вздовж траси для виклику необхідної допомоги: поліції, швидкої або евакуатора у разі екстреної ситуації на дорозі.

Норма стосується нового будівництва та реконструкції доріг І категорії – це траси міжнародного значення.

Зміни у ДБН В.2.3-4-2015 «Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво» розроблені ДП «ДерждорНДІ» та вступають в дію з 1 вересня.


Запровадження нового ринку електроенергії

10 червня президент вніс до Верховної Ради проект закону (№10376) про внесення змін до Закону України «Про ринок електричної енергії» щодо запровадження нового ринку електроенергії. Законопроект передбачає внесення змін до Прикінцевих та перехідних положень закону «Про ринок електричної енергії». Так, зокрема: абзац 6 пункту 1 пропонують викласти в такій редакції: «статей 54, 55, 66 – 70, частин 1 – 3 та 6 статті 71, статті 73, які набирають чинності з 1 липня 2020 року». 

У пункті 2, а саме: «Балансуючий ринок та ринок допоміжних послуг, ринок «на добу наперед» та внутрішньодобовий ринок, двосторонні договори починають діяти з 1 липня 2019 року. При цьому балансуючий ринок, ринок «на добу наперед», внутрішньодобовий ринок та двосторонні договори запроваджуються одночасно», слова та цифри «1 липня 2019 року", пропонується замінити словами та цифрами «1 липня 2020 року».


У Києві планують модернізувати ще близько 100 навчальних закладів завдяки ЕСКО-механізму

КМДА прийняла рішення запровадити енергосервіс ще у 94 навчальних закладах столиці.

Тільки завдяки реалізації 33 таких ЕСКО-договорів у закладах освіти м. Києва вдалося досягти до 50% (або майже 7 млн грн) економії витрат на теплову енергію в опалювальний сезон 2018-2019 років.

Як показує практика вже діючих договорів, найбільш затребуваними ЕСКО-проектами у бюджетних установах є модернізація системи опалення; встановлення ІТП із погодним регулюванням та онлайн-моніторингом.

Незабаром планується оголосити тендери через систему «ProZorro».

Завдяки енергосервісу очікують отримати якісно впроваджені енергоефективні заходи, які допоможуть зменшити витрати на комунальні послуги та покращити комфорт у навчальних закладах.


Мінекономрозвитку дозволило ЦВК укладати прямі договори для підготовки до позачергових парламентських виборів

Набув чинності наказ Мінекономрозвитку, який дозволяє ЦВК тимчасово розбивати великі закупівлі на малі та укладати прямі договори (без оголошення тендеру).

Відтак, ЦВК має можливість замість проведення довготривалих відкритих торгів, які мають ризик бути завершені вже після 21 липня, оперативно укласти необхідні договори та оприлюднити інформацію про них в системі закупівель Prozorro.

Водночас, Мінекономрозвитку надало ЦВК офіційне роз’яснення про те, що норми Закону «Про публічні закупівлі» не поширюються на виготовлення бланків документів, що мають спеціальні елементи захисту  а також бланків документів суворої звітності (в даному випадку - виборчі бюлетені). Не може бути жодних сумнівів в тому, що ЦВК друкує саме бланки документів, а не самі документи. Відтак, у ЦВК немає потреби проводити відкриті торги на закупівлю послуги друку бюлетенів.

Наразі ЦВК має всі інструменти для вчасної та якісної підготовки до позачергових виборів народних депутатів 21 липня.

  

Ліцензії на право зберігання пального

Спеціалісти ДФС зазначили, що споруди та/або обладнання, та/або ємності, які використовують для зберігання пального, можуть бути як власними так і орендованими. Водночас спецвимог щодо місткості та розміщення такого обладнання законодавство не встановлено.

При цьому, ліцензія на право зберігання пального НЕ потрібно отримувати:

1) підприємствам, установам та організаціям, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевою бюджету;

2) підприємствами, установами та організаціями системи державною резерву;

3) суб'єктами господарювання для зберігання пального, яке споживають для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто - та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізують через місця роздрібної торгівлі.

Також суб'єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право його зберігання в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.

Інші виключення щодо отримання ліцензій на право зберігання пального відсутні.

Джерело: buh.ligazakon.net


Оренда вагонів Укрзалізниці – від ручного управління до електронного аукціону

Вже 13 000 вагонів Укрзалізниця віддала в руки учасникам електронних аукціонів. І провела 1 600 аукціонів на продаж вагонів та отримала 1,4 млн. грн доходу від нього. Так, учасниками було подано 4,9 пропозицій та зафіксовано 56% зростання ціни. Ось такі результати за чотири місяці пілоту, які перевершили свої очікування.

Більше про оренду вагонів

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати