Назад до каталогу статей
Новини

Новини: Третя річниця ProZorro

05 Серпня 2019

Огляд новин з 29 липня – 04 серпня: Розробили примірний договір для Prozorro Market, Запрацював портал моніторингу стану дорожніх робіт, закуплених за бюджетний кошт і т. ін.

Системі Прозорро три роки: підсумки та порівняння

Минулого тижня система Прозорро відсвяткувала свою третю річницю. Нагадаємо, система створена в 2016 році. Сьогодні західні ЗМІ називають ProZorro однією з найпрозоріших систем у світі. Подібне досягнення стало можливим завдяки щоденному вдосконаленню системи та постійній роботі над помилками. Про це в інтерв’ю Deutsche Welle розповів генеральний директор компанії Василь Задворний:

«Якщо порівнювати ситуацію з 2014 роком або з 2015, в системі держзакупівель змінилося практично все. Раніше навіть за великого бажання отримати інформацію про те, що купує держава, у кого і за якими цінами, було в принципі неможливо. Не кажучи вже про якусь економію або про виявлення порушень у держзакупівлях на ранніх стадіях. Про все це ставало відомо за фактом - у той момент, коли не просто був підписаний договір, заплачені гроші і зроблена робота, а коли було видно, що вона зроблена погано. Тільки тоді можна було починати копати. Зараз в цьому плані ситуація змінилася просто радикально. Ну і є цифри, на які ми можемо завжди дивитися: мільярд доларів щорічної економії для державного бюджету. Економія до появи Prozorro становила один-два відсотка від вартості торгів, — наголосив Задворний додавши, — вже зараз ряд країн пострадянського простору та Східної Європи працюють з окремими елементами системи, а Молдова й взагалі побудувала свою модель закупівель на базі ProZorro».

Інформація з dozorro.org

Примірний договір для Prozorro Market

Досить часто замовники мають проблеми після проведення закупівлі з порушенням умов договору та постачання товарів неналежної якості. Щоб уберегтися від таких ризиків, замовнику потрібно робити принаймні дві дії:

 • вибирати надійних постачальників, що мають мотивацію виконувати свої зобов'язання;
 • мати якісний договір постачання, в якому передбачені вимоги по якості та відповідальність сторін.

Адміністратори електронного каталогу ДУ «Професійні закупівлі» та ДП «Медичні закупівлі України» перевіряють надійність постачальників, та будуть працювати над тим, щоб мотивація постачальників виконувати свої зобов'язання була на найвищому рівні.

Щоб спростити написання якісного договору постачання, Замовник може скористатися текстом шаблону. Текст складений з урахуванням дотримання принципу рівності сторін договору, тож замовники та постачальники можуть використовувати запропонований шаблон, як універсальний для закупівель більшості простих товарів.

Інформація із сайту Прозорро

Запрацював портал моніторингу стану дорожніх робіт, закуплених за бюджетний кошт

Ініціатива CoST Ukraine (Construction Sector Transparency Initiative) спільно з Міністерством інфраструктури України та Державним агентством з питань електронного урядування презентувала портал, що дає змогу моніторити онлайн стан ремонту доріг у країні.

За словами розробників, дані оновлюються щодня – частина (40%) автоматично завантажується з порталу публічних закупівель ProZorro, решту даних розпорядники коштів вносять самостійно.

В CoST Ukraine стверджують, що мета порталу – підвищити прозорість і підзвітність будівництва об'єктів інфраструктури, зменшити неефективне управління і корупцію в цій сфері.

Модуль розроблено на основі відкритих даних про будівництво та ремонти автомобільних доріг загального користування. Наразі на ресурсі аналізуються дані про понад 2 тис. закупівель служб автомобільних доріг, що завершилися укладенням договорів на загальну суму 83 млрд грн, за період з 1 серпня 2016 року до сьогодні за такими видами робіт: будівництво, реконструкція, капітальний і поточний середній ремонт.

Інформація з dozorro.org

Нові зміни у ДБН «Підприємства торгівлі»

З 1 серпня проектувати торгівельні зали можна будь-якої висоти без обмежень. Відповідно до Змін № 1 у ДБН В.2.2-23-2009 «Підприємства торгівлі» знято обмеження щодо можливої висоти торговельних залів, які проектуються в супермаркетах, магазинах, ринках та інших підприємствах торгівлі при їх новому будівництві або реконструкції.

Це дасть можливість підприємцям будувати сучасні та цікаві об'єкти без прив'язки до висоти стель, а відвідувачам – отримувати торговельні послуги в більш сучасних та комфортних приміщеннях.

Також з 1 серпня цього року в дію вступили ще одні зміни, які зобов'язують всі нові і реконструйовані великі супермаркети з торговельною площею 2500 м² і більше влаштовувати вбиральні для відвідувачів.

До уваги виробників електричної енергії, встановлена потужність яких не перевищує 5 МВт

Якщо величина встановленої потужності електрогенеруючого обладнання не перевищує 5 МВт та якщо суб'єкт господарювання не планує здійснювати продаж електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії - лише мікро-, міні- та малими гідроелектростанціями) гарантованому покупцю електричної енергії за «зеленим» тарифом, зазначена діяльність з виробництва електричної енергії не підлягає ліцензуванню.

Таким чином, для продажу виробленої електричної енергії в новому ринку електричної енергії виробник електричної енергії має укласти договори, які є обов'язковими для здійснення діяльності з виробництва електричної енергії на ринку електричної енергії та зареєструватися у ОСП як учасник ринку – виробник електричної енергії.

При цьому виробники електричної енергії, величина встановленої потужності електрогенеруючого обладнання яких не перевищує 5 МВт, та які не планують здійснювати продаж електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел енергії гарантованому покупцю електричної енергії за «зеленим» тарифом, можуть зареєструватися учасниками відповідного ринку без отримання ліцензії з виробництва електричної енергії, оскільки:

 • згідно із пунктом 1.3.6 Глави 1 Правил ринку заява-приєднання до договору про врегулювання небалансів електричної енергії повинна містити відомості про ліцензію (її) кандидата в учасники ринку у випадках, коли необхідність ліцензії встановлена Законом;
 • згідно із пунктом 2.1 Глави ІІ Правил РДН та ВДР заява про участь у ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку включає, зокрема, інформацію про наявність у заявника ліцензій, виданих відповідно до вимог Закону.

Виробники, що мають намір продавати споживачам на роздрібному ринку електричну енергію, вироблену на об'єктах розподіленої генерації, зобов'язані отримати ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу.

Таким чином, виробник електричної енергії, встановлена потужність якого не перевищує 5 МВт, може здійснювати продаж виробленої електричної енергії споживачу:

 • за двосторонніми договором за умови укладення договорів, які є обов'язковими для участі на ринку електричної енергії та реєстрації як учасник ринку відповідно до Правил ринку;
 • за договором постачання електричної енергії споживачу за умови отримання ліцензії на право провадження діяльності з постачання електричної енергії споживачу, та укладення договорів, які є обов'язковими для участі на ринку електричної енергії відповідно до Правил ринку.

(за повідомленням НКРЕКП)

Держмайно продаватимуть на електронних торгах в ProZorro.Продажі

Відчужувати держмайно виключно через електронну торгову систему хочуть в Мінекономрозвитку. Для цього оновлять порядок відчуження об'єктів державної власності. Як стверджують у міністерстві, підсумки 2018 року свідчать про ефективність системи ProZorro.Продажі. Раніше було реалізовано пілотний проект по організації електронних торгів (аукціонів) з використанням електронної торгової системи ProZorro.Продажі.

Розроблена постанова Уряду дозволить:

 1. Врегулювати загальні умови підготовки та проведення електронних торгів (аукціонів) з продажу державного майна, що належить до основних фондів, а також іншого майна (активів) держпідприємств, використовуючи ProZorro.Продажі.
 2. Створити умови для побудови системи онлайн-моніторингу продажу держмайна з метою суттєвого посилення громадського контролю у цій сфері.
 3. Уніфікувати правила продажу об'єктів державної власності, які належать до основних фондів, із продажем об'єктів малої приватизації.

Бюджетники отримали оновлений перелік підтвердних документів для проведення платежів

Методи рекомендації, які містять перелік підтвердних документів для реєстрації бюджетних зобов'язань та проведення платежів, виклали у новій редакції, наказі ДКСУ від 19.07.2019 № 213.

Перелік підтвердних документів, які подають розпорядники (одержувачі) бюджетних коштів до Казначейства, є орієнтовним і може змінюватися залежно від змін у законодавстві.

Якщо проводять платежі з небюджетних рахунків, тоді підприємства, установи, організації та ФОП подають до органів Казначейства підтвердні документи у випадках, передбачених законодавчими та іншими нормативно-правовими актами.

Розпорядники (одержувачі) бюджетних коштів, які використовують систему дистанційного обслуговування "Клієнт казначейства - Казначейство", здійснюють обмін документами в електронному вигляді, в тому числі електронними документами.

Уже звично, Перелік підтвердних документів для реєстрації бюджетних зобов'язань та проведення платежів викладено в розрізі КЕКВ.

buh.ligazakon.net

Зміни у переліку органів ліцензування

Кабінет Міністрів України вніс зміни до переліку органів ліцензування.
Уряд уточнив повноваження щодо ліцензування певних видів господарської діяльності.

 • По-перше, розділили ліцензування освітньої діяльності. Так, МОН видаватиме ліцензії щодо вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) освіти. А ось РМ АР Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації ліцензуватимуть діяльність у сфері дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.
 • По-друге, уточнили повноваження НКРЕКП. До її виключної компетенції будуть належати сфери електроенергетики, транспортування нафти, нафтопродуктів магістральним трубопроводом, діяльність на ринку природного газу.
 • По-третє, передбачили, що додатково до вже існуючих органів ліцензування у сфері ЗЕД, централізованого водопостачання та водовідведення, виробництва, транспортування та постачання теплової енергії відповідні ліцензії зможуть видавати ще й РМ АР Крим та Севастопольська міськдержадміністрація.

ProZorro.Продажі подолали новий рубіж 18 млрд грн

У системі оголошено понад 226 тис. аукціонів, з яких успішних - 15,18 тис.

3,47 тис. учасників взяли участь в цих аукціонах, а середня вартість лотів завдяки конкуренції на прозорих аукціонах в середньому зростає на 18,65%.

Найбільше до скарбнички Prozorro.Продажі принесли:

 • Продаж майна - 6,3 млрд грн
 • Голландські аукціони - 5,8 млрд грн
 • Продаж прав на вимогу - 4,6 млрд грн
 • Мала приватизація - 1,2 млрд грн

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати