Назад до каталогу статей
Новини

Новини: умови приєднання постачальників до е-каталогу...

11 Березня 2019

Дайджест новин: затвердили істотні умови для 15 ЕСКО-об’єктів МОН та Держстату, ДБН: розширення зонування за світовим кліматом і т.д.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

11 березня 2019

Огляд новин з 04 лютого – 07 березня


Затвердили істотні умови для 15 ЕСКО-об’єктів МОН та Держстату

Держенергоефективності затвердило істотні умови ЕСКО-договорів для 15 об’єктів, підпорядкованих Міністерству освіти і науки та Державній службі статистики. А саме:

 • 8 будівель Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка;

 • 4 гуртожитків НТУУ КПІ ім. І. Сікорського;

 • будівля апарату Держстату;

 • будівля Головного управління регіональної статистики;

 • будівля Головного управління статистики у Черкаській області.

Загальна сума усіх 15 контрактів сягне понад 60 млн гривень.

Після затвердження істотних умов замовник енергосервісу та інвестор мають укласти контракти.

Реалізація енергосервісних проектів дозволить:

 • зменшити енергоспоживання та витрати на комунальні послуги у зазначених об’єктах;

 • створити комфортні умови перебування у будівлях, навіть взимку.

Нагадуємо, з 1 січня істотні умови договорів щодо енергосервісу для об’єктів державної власності затверджує Держенергоефективності. Це передбачено статтею 22 Бюджетного кодексу та Закону України від 09.04.2015 № 327-VIII. www.kmu.gov.ua


ДБН: розширення зонування за світовим кліматом

28 лютого 2019 року вступили в дію оновлені ДБН щодо природного та штучного освітлення (ДБН В.2.5-28:2018 «Природне і штучне освітлення»), які розширили зонування території України за світловим кліматом з 2 до 4 зон. Це дозволить проводити більш коректний розрахунок мінімальної площі вікон для підвищення інсоляції та комфорту в приміщеннях.

Нагадаємо, що до цього Україна була поділена всього на 2 зони. А згідно з новими ДБН, територія України розподіляється на такі світлокліматичні зони:

 • Зона I – Житомирська, Хмельницька, Тернопільська, Рівненська, Івано-Франківська, Львівська, Волинська області;

 • Зона ІІ – Закарпатська, Чернівецька, Вінницька, Київська, Чернігівська, Сумська, Харківська, Полтавська, Черкаська області;

 • Зона ІІІ – Кіровоградська, Дніпропетровська, Донецька, Луганська області;

 • Зона IV – Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька області, АР Крим.

Норми поширюються на проектування освітлення приміщень у житлових, цивільних, промислових будівлях і спорудах, на територіях промислових та сільськогосподарських підприємств, зовнішнього освітлення населених пунктів, у тому числі, вулиць, доріг, парків, пляжів, фасадів будівель, прибудинкових територій, дитячих майданчиків тощо.


ДБН щодо оперативнішого реагування на аварії на водопроводах

28 лютого 2019 року в дію вступили нові зміни у ДБН В.2.5-64:2012 «Внутрішній водопровід та каналізація. Частина І. Проектування. Частина ІІ. Будівництво», якими введено можливість проведення автоматичного моніторингу тиску в системах холодного і гарячого водопостачання. Це дозволить оперативніше виявляти можливі аварійні та інші ситуації на водопроводах і вчасно реагувати на них.

Донедавна у будівельних нормах щодо водопроводу та каналізації не містилося жодних сучасних рішень для швидкого та оперативного виявлення можливих аварій на водопроводах. Тому під час оновлення ДБН прописали рекомендацію встановлювати прилади вимірювання тиску води, щоб ця інформація оперативно передавалася на диспетчерський пункт. Це дозволить постійно моніторити ситуацію і швидше виявляти несправності. І це сприятиме підвищенню надійності водопостачання для населення.

Так, згідно зі змінами до ДБН, рекомендується встановлювати між засобом обліку води і наступним (за напрямком руху води) запірним пристроєм, а також на вводі водопроводу (до регуляторів тиску) прилади вимірювання тиску води з передачею інформації на диспетчерський пункт та диспетчеризацією.

Також у зазначених змінах містяться норми щодо підвищення пожежної безпеки водопроводів, а також покращення роботи каналізації за рахунок встановлення спеціальних пристроїв для взмучування осаду.

Зміни до ДБН розроблені Українським державним науково-дослідним проектно-вишукувальним інститутом «УкрНДІводоканалпроект».


Умови приєднання постачальників до е-каталогу

Електронні каталоги в усьому світі покликані спростити здійснення публічних закупівель для Замовників, з одного боку, та впровадити механізми електронної торгівлі, які нині широко застосовуються в приватному секторі економіки, для постачальників.

01 березня 2019 року ДП «Прозорро», ДУ «Професійні закупівлі», ДП «Медичні закупівлі України» та представники електронних майданчиків підписали Меморандум щодо реалізації пілотного проекту «Електронні каталоги». Відповідно до вказаного Меморандуму, ДУ «Професійні закупівлі» та ДП «Медичні закупівлі України» визначені Адміністраторами електронного каталогу (АЕК)

На сьогодні в пілотному проекті передбачається наповнювати е-каталог лише окремими товарами, оголошення по яким будуть розміщуватися АЕК. Крім того, порядок взаємодії Постачальників та АЕК кожен такий адміністратор визначає самостійно prozorro.gov.ua.   


На сайті МЕРТУ обговорюють проект постанови КМ України

«Про деякі питання дерегуляції господарської діяльності»

Проектом постанови пропонують внести зміни до низки інших постанов з метою поліпшення інвестиційного клімату, імплементації кращих міжнародних практик, відображених у методології рейтингу «Doing Business», що ведеться Групою Світового банку. Зокрема: 

 • Затвердити оновлений механізм застосування модельного статуту товариства з обмеженою відповідальністю.

 • Прискорити процедуру реєстрації декларації про готовність закінченого будівництвом об’єкта до експлуатації та запровадити функціонування індивідуальних електронних кабінетів.

 • Дозволити надання на ринку обладнання, вимоги щодо типу якого встановлені єдиними технічними приписами, що застосовуються в Україні. 

Детальніше про проект читайте на сайті http://www.me.gov.ua у розділі «Обговорення проектів докуменітв»схожi новини

Новини
За останній місяця цього року до використання нашої платформи долучилися нові приватні компанії, що вже успішно проводять свої закупівлі
Новини
Уряд затвердив Порядок проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів великої приватизації в системі Прозорро.Продажі. У статті розповіли коротко про те, як буде проходити аукціон
Новини
Уряд вніс зміни до Постанови № 1178, яка затверджує Особливості здійснення публічних закупівель. Що це за зміни, прокоментували у статті