Назад до каталогу статей
Новини

Новини: уряд прийняв ряд рішень для спрощення життя бізнесу

01 Квітня 2019

Дайджест новин: зміни до Порядку формування тарифів на теплову енергію, урядом прийнято ряд рішень для спрощення життя бізнесу і т.д.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

01 квітня 2019

Огляд новин з 25 – 29 березня


ОБМІН ІНФОРМАЦІЄЮ МІЖ PROZORRO, ДЕРЖКАЗНАЧЕЙСТВОМ ТА Е-DATA

23 березня набрав чинності спільний наказ Мінекономрозвитку та Мінфіну № 149/44, який був прийнятий на початку лютого цього року. Ним затвердили Порядок інформаційної взаємодії між: електронною системою закупівель, єдиним веб-порталом використання публічних коштів та інформаційною системою Державної казначейської служби України. Як працюватиме така взаємодія та якою саме інформацією будуть обмінюватися портали читайте у статті https://e-tender.ua/news/obmin-informaciyeyu-mizh-prozorro-kaznachejstvom-ta-e-data-256

Скасували та внесли зміни до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів

Указом Президента № 82/2019 введено у дію рішення РНБОУ від 19 березня 2019 «Про застосування, скасування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Зокрема даним рішенням передбачено застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до:

1) фізичних осіб згідно з додатком 1;

2) юридичних осіб згідно з додатком 2.

У додатку 1 до рішення РНБОУ від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», уведеного в дію Указом Президента 15 травня 2017 № 133, позицію 1140 виключити.

У рішенні РНБОУ від 21 червня 2018 «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», уведеному в дію Указом Президента 21 червня 2018 № 176:

1) у додатку 1:

- позиції 59, 437 та 510 виключити;

- позицію 858 викласти у редакції, що додається (додаток 3);

2) у додатку 2:

- позиції 163, 164, 165, 185, 224, 226, 227 та 721 виключити;

- позиції 287 та 431 викласти у редакції, що додається (додаток 4).

 

Затвердили постанови про Порядок використання коштів на будівництво палаців спорту та басейнів

27 березня Кабінет Міністрів України затвердив дві постанови, розроблені Міністерством молоді та спорту, які спрямовані на подальший розвиток спортивної інфраструктури. А саме про затвердження:

  1. Порядку та умов надання 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення нових, будівельно-ремонтні роботи існуючих палаців спорту та завершення розпочатих у попередньому періоді робіт з будівництва/реконструкції палаців спорту; 

  2. Порядку та умов надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво нових, реконструкцію та капітальний ремонт існуючих спортивних 50-метрових і 25-метрових басейнів.

Умови субвенції пропонуються:

  • довжину ванни/ванн спортивного басейну повинна складати 25 або 50 метрів;

  • співфінансування у 2019 році з місцевих бюджетів та залучених на ці цілі інших джерел, не заборонених законодавством, в обсязі не менш ніж: 10% від загальної вартості проекту будівництва нових та реконструкції існуючих спортивних басейнів; 50% від загальної вартості проекту капітального ремонту існуючих спортивних басейнів;

  • наявність необхідних документів для здійснення будівництва/реконструкції та капітального ремонту спортивних басейнів (далі – роботи), у тому числі проектно-кошторисної документації, затверджених у встановленому порядку;

  • надання гарантійного листа щодо своєчасного використання субвенції у повному обсязі, завершення у наступних бюджетних періодах робіт та облаштування, належного забезпечення подальшої експлуатації та функціонування спортивних басейнів за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством;

  • для басейнів – першочергове використання для розвитку дитячого, дитячо-юнацького, резервного спорту та спорту вищих досягнень, проведення спортивних заходів різного рівня з водних видів спорту відповідно до правил і стандартів Міжнародної федерації плавання (FINA).

Джерело: www.kmu.gov.ua

 

Уряд прийняв ряд рішень для спрощення життя бізнесу

27 березня Кабінет Міністрів України ухвалив ініційовану і розроблену Мінекономрозвитку комплексну постанову, метою якої є полегшення умов ведення бізнесу в Україні та підвищення позицій України в міжнародному рейтингу легкості ведення бізнесу “Doing Business”.

Що ж спростили для бізнесу:

  1. процес приведення статутів існуючих ТОВ у відповідності до закону “Про товариства з обмеженою відповідальністю”. Відповідно до ухвалених в постанові змін, засновники ТОВ зможуть в електронній формі обирати той варіант статуту, який їм більше підходить. Сама процедура реєстрації ТОВ буде максимально прискорена.

Поряд із цим, Кабінет Міністрів дозволив банківським установам отримувати інформацію з державних реєстрів щодо осіб, які звертаються для отримання кредитів. Також поряд з цим постанова встановила єдиний, прозорий та дружній для бізнесу порядок присвоєння поштових адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна. 

  1. реєстрацію декларації про готовність об’єкта будівництва до експлуатації через розширення функціоналу електронного кабінету працівників державного архітектурно-будівельного контролю, а також визначення статусу електронного сервісу, як електронного кабінету замовника. Це рішення стимулюватиме замовників будівництва більше використовувати можливості електронного урядування в сфері реєстрації об’єктів нерухомості і зменшити їх особисту взаємодію з органами державного архітектурно-будівельного контролю.

  2. імпорт автомобільних запчастин, що призведе до зменшення адміністративного тиску на підприємства-імпортери цієї продукції. Завдяки ухваленій постанові підприємства-імпортери зможуть імпортувати автозапчастин до України, маючи сертифікати типу і якості автозапчастин країн видані в країнах ЄС.

Також Уряд привів процедури здійснення екологічного контролю скидання вод, які містять забруднюючі речовини, під час перебування суден у внутрішніх морських водах чи територіальному морі, у відповідність до вимог Митного кодексу України (виключення контролю баластних вод).

 

Зміни до Порядку формування тарифів на теплову енергію

НКРЕКП 26 березня прийняла постанову «Про внесення зміни до Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води».

З метою запобігання урахування зазначених задвоєних витрат теплової енергії під час нарахування споживачам плати за послугу з централізованого постачання гарячої води, НКРЕКП було прийнято постанову НКРЕКП «Про внесення зміни до Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води», якою пункт 13.4 вилучено з Порядку.

Слід зазначити, що при формуванні витрат на теплову енергію для потреб послуги з постачання гарячої води, врахованих у діючих тарифах для ліцензіатів НКРЕКП, згідно з вимогами пункту 13.4 Порядку, враховано обсяг теплової енергії на циркуляцію у розподільних, внутрішньобудинкових мережах і рушникосушильниках.

 

Інформація для замовників послуг з приєднання до електричних мереж операторів систем розподілу


НКРЕКП здійснила моніторинг офіційних веб-сайтів оператор систем розподілу (ОСР) на предмет виконання вимог Кодексу стосовно оприлюднення інформації щодо ставок плати за приєднання та інформації про величину коефіцієнтів завантаження РЕСів (територіальних одиниць) операторів систем розподілу.

Для зручності замовників послуг з приєднань та більшої інформованості замовників НКРЕКП надає відповідний список операторів систем розподілу із зазначенням посилань на офіційні веб-сайти операторів систем розподілу стосовно вищезазначеної інформації.

Також НКРЕКП було удосконалено розроблений та запроваджений раніше Калькулятор визначення плати за стандартне приєднання, скористатись яким можна на його офіційному веб-сайті за посиланням:

http://www.nerc.gov.ua/?calc&fbclid=IwAR1Bjykru1OWvlf1-NOCGfK3qrjwLAEUmitpyieeF4CDpkCxBTSHD1sgza0 

У вищезазначеному Калькуляторі зазначають інформацію щодо термінів надання послуги із стандартного приєднання та санкцій за перевищення вказаних термінів надання послуги із стандартного приєднання.

Відповідно до Кодексу систем розподілу ОСР оприлюднюють та оновлюють на офіційному веб-сайті інформацію про умови приєднання до системи розподілу, ставки плати за приєднання потужності та ставки плати за лінійну частину приєднання, адресу, за якою відповідно до принципу "єдиного вікна" буде здійснюватися взаємодія сторін, а також інформацію про лінії електропередач та трансформаторні підстанції 150 - 110 - 35 - 6/0,4 кВ (із зазначенням інформації про завантаження підстанції та резерву потужності) з прив'язкою до географічних даних у системі ГІС.


схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати