Назад до каталогу статей
Новини

Новини: виробникам електричної енергії не потрібно отримувати ліцензію з її виробництва

12 Липень 2019

Дайджест новин: Триває підготовка та втілення моделі «зелених» аукціонів; Як облаштувати пандус при вході до будинку і т. ін.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

з 08-14 липня


Обговорення проекту МЕРТУ щодо закупівель

На сайті МЕРТУ розмістили для обговорення Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель». Знайти текст якого можете у розділі «обговорення проектів документів».

Інструкція як купувати на Prozorro Market

На сайті Прозоро з'явилася інструкція про те, як купувати допорогові товари у системі за кілька кліків.


Виробникам електричної енергії не потрібно отримувати ліцензію з її виробництва

Виробникам електричної енергії, які споживають вироблену електричну енергію для власних потреб, не потрібно отримувати ліцензію з виробництва електричної енергії

Відповідно до статті 8 Закону України «Про ринок електричної енергії» (Закон) господарська діяльність з виробництва електричної енергії провадиться на ринку електричної енергії за умови отримання відповідної ліцензії.

При цьому, згідно із статтею 1 Закону:

 • виробник електричної енергії (виробник) - суб'єкт господарювання, який здійснює виробництво електричної енергії;
 • електрична енергія – енергія, що виробляють на об'єктах електроенергетики і є товаром, призначеним для купівлі-продажу.

Отже, діяльність з виробництва електричної енергії підлягає ліцензуванню у разі продажу виробленої електричної енергії.

Враховуючи зазначене, якщо виробник електричної енергії виробляє електричну енергію без мети її продажу та споживає вироблену електричну енергію для власних потреб в електричній енергії без її відпуску в об’єднану енергетичну систему України, зазначена діяльність не потребує отримання ліцензії з виробництва електричної енергії.


Встановлено перелік нерухомості, якій не присвоюють адреса

Мінрегіон затвердив Перелік об'єктів будівництва та об'єктів нерухомого майна, яким не присвоюють адреса об'єкта будівництва, об'єкта нерухомого майна.

Перелік складається з таких розділів:

 • земельні ділянки;
 • автомобільні дороги та вулиці;
 • залізниці;
 • злітно-посадкові смуги;
 • мости, естакади, тунелі та метро;
 • порти, канали, греблі та інші водні споруди;
 • магістральні трубопроводи, комунікації;
 • лінії електропередачі;
 • місцеві трубопроводи та комунікації.

Наказ від 21.06.2019 № 137 зареєстровано в МЮУ 27 червня. Набирає чинності з дня офіційного опублікування.

jurliga.ligazakon.net


Усі будівлі держорганів повинні стати енергоефективними

Мінрегіонбуд презентував пілотний проекту з проведення показової комплексної реновації будівлі, що впроваджують за підтримки GIZ Ukraine.

Саме цей пілотний проект дасть розуміння, яким чином провести такі заходи в усіх будівлях ЦОВВ. І найголовніше – покаже, що не лише власники будівель, мешканці, приватний сектор мають економити. Так, в Україні налічується близько 77 тис. установ, що фінансуються з бюджетів усіх рівнів. Середнє енергоспоживання державного закладу становить 210-300 кВт-год/м2 – в рази більше ніж у розвинених європейських країнах. Наприклад: 120-160 кВт-год/м2 у Польщі (удвічі), 50-100 кВт-год/м2 у Німеччині (у 4 рази), 30-60 кВт-год/м2 у Швеції (у 8 раз).

Реновація будівлі Мінрегіону відбуватиметься у 2 етапи.

Стаття 5 «Зразкова роль будівель державних органів» Директиви 2012/27/ ЄС «Про енергоефективність» встановлює вимогу, що 3% (для України 1%) від загальної площі будинків, що належать і використовуються ЦОВВ, мають щороку виконувати заходи для досягнення принаймні мінімальних вимог щодо енергоефективності.

Для вирішення цих завдань у вересні 2018 Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ започаткувало проект «Розробка інформаційної платформи з енергоефективності в Україні та проведення демонстраційних енергоефективних заходів на будівлі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства».


У Мінрегіоні пояснили, як облаштувати пандус при вході до будинку

1 квітня в дію вступили нові ДБН «Інклюзивність будівель і споруд», які впроваджують обов’язкове влаштування безперешкодного доступу для всіх маломобільних груп населення, у тому числі, людей з інвалідністю. Зокрема, введені чіткі обов'язкові параметри влаштування безпечних пандусів при будівництві або реконструкції житлових і громадських об’єктів.

Для облаштування пандуса біля житлового будинку не потрібно збирати підписи про згоду всіх інших мешканців. А для спрощення процедури Мінрегіоном вже впроваджено низку важливих змін:

- скасована необхідність отримання містобудівних умов та обмежень для влаштування пандуса;

- роботи з влаштування пандусів входять до переліку нескладних будівельних робіт, що не потребують отримання дозволу на їх виконання та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію;

- не потрібно оформляти власність на землю – будівництво об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури на замовлення органів місцевого самоврядування на відповідних землях комунальної власності може здійснюватися за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою.

Обов’язкові вимоги до влаштування безпечного та правильного пандуса:

1. Безпечний нахил зовнішнього пандуса не може перевищувати 8%, внутрішнього - 10-12%.

2. Максимальна висота одного підйому пандуса не повинна перевищувати 0,8 м.

3. Після кожного підйому необхідне влаштування горизонтальних площадок глибиною не менше 1,5 м.

4. Ширина пандуса повинна бути в просвіті за однобічним рухом 1,2 м, за двобічним – 1,8 м.

5. Зовнішній пандус повинен мати двобічну огорожу з поручнями на висоті 0,9 м. Поручень до опори має кріпитися знизу (не допускається бокове кріплення).

6. Поверхня пандуса повинна бути шорсткою, чітко маркована кольором або фактурою, контрастною відносно суміжних горизонтальних поверхонь.


Триває підготовка та втілення моделі «зелених» аукціонів

Нещодавно Уряд схвалив План організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» (№2712-VIII від 25.04.2019 року).

Процедура імплементації закону передбачає розроблення більше 20 нормативно-правових актів вторинного законодавства та реалізацію низки організаційних і технічних заходів, включно з розробленням програмного забезпечення, необхідних для проведення аукціонів на квоти підтримки ВДЕ.

У зв’язку з чим Міненерговугілля заплановано створення робочої групи із широким залученням усіх зацікавлених сторін. Основними завданнями робочої групи буде забезпечення координації між органами, відповідальними за виконання Плану, розроблення узгоджених пропозицій та проектів актів, необхідних для реалізації положень закону. А також координація проведення пілотного аукціону і розроблення за його результатами рекомендацій з подальшого удосконалення конкурсної процедури. Відповідні листи із пропозицією надати кандидатури повноважних представників для участі в робочій групі вже надіслані зацікавленим ЦОВВ та відповідним установам.

Також орган запрошує усіх зацікавлених долучатися до процесу імплементації нової моделі підтримки ВДЕ (надавати свої пропозиції та рекомендації/ експертну та технічну допомогу), а в майбутньому – брати активну участь у «зелених» аукціонах.

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати