Назад до каталогу статей
Новини

Новини: Визначено чіткий перелік виключень ліцензій на пальне

22 Липень 2019

Дайджест новин: Мінекономрозвитку запустило ProZvit із даними 3500 держпідприємств; Запрацюють єдині правила закупівлі спецодягу для учнів і т. ін.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

з 15-21 липня

Нові вимоги до якості молочної продукції

12 липня набули чинності вимоги до безпечності та якості молока і молочних продуктів, затверджені наказом Мінагрополітики № 118. Норми є обов'язкові для всіх операторів ринку незалежно від форми власності та підпорядкування.

Ці вимоги запроваджують належну практику виробництва, переробки та введення в обіг молока та молочних продуктів, встановлюють критерії до сирого молока, які обумовлюють його придатність для введення в обіг. Детальніше про це тут.

Мінекономрозвитку запустило ProZvit із даними 3500 держпідприємств

На початку липня презентували портал онлайн-аналітики держпідприємств ProZvit. Портал розроблений Мінекономрозвитку разом з Командою підтримки реформ Мінекономрозвитку, Прозорро.Продажі, за підтримки Transparency International Ukraine, Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

На порталі зібрані фінансові показники понад 3500 держпідприємств, які перебувають в управлінні центральних органів виконавчої влади. Ознайомитись детально із порталом та його можливостями можна за посиланням.

На головній сторінці портал дає змогу ознайомитись із базовою статистикою держсектору економіки:

загальна кількість держпідприємств усіх форм власності, з них кількість:

 • працюючих,
 • тих, що подали звітність за обраний період,
 • прибуткових і загальна сума фінрезультату (прибутку/збитку) за цими підприємствами.

На порталі також можна знайти посилання на аналітичні звіти по найбільших держпідприємствах України ТОП-100, починаючи з 2014 року.

Тепер ці та інші показники на рівні країни, регіону або окремих держпідприємств доступні будуть на порталі ProZvit, щоб кожен міг побачити їх та проаналізувати у будь-який зручний час.

Визначено чіткий перелік виключень ліцензій на пальне

Суб'єкти господарювання всіх форм власності можуть зберігати пальне, у т. ч. й для потреб власного споживання, за наявності ліцензії. Її отримують на кожне місце зберігання пального. Водночас фахівці державної фіскальної служби підкреслюють, що законодавством не встановлено вимог щодо місткості та розміщення обладнання та/або ємностей, що використовуються для такого зберігання.

Так згідно зі ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» від 19.12.1995 № 481/95-BP ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовують:

 • підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
 • підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;
 • суб'єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Також суб'єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії. Інших виключень щодо отримання суб'єктами господарювання ліцензій на право зберігання пального законодавство не містить.

Запрацюють єдині правила закупівлі спецодягу для учнів 

Порядок, який це регулює затвердив Кабмін 17 липня. Так, заклад освіти забезпечуватиме спеціальним одягом – комбінезонами, фартухами з нагрудниками, куртками та штанами для роботи у холодну пору року учнів, які опановують професії зі шкідливими умовами праці, пов'язані із забрудненнями або роботою у несприятливих умовах. Крім того, учням надаватимуться взуття – чоботи або черевики, а також додаткові захисні засоби, наприклад, респіратори, рукавиці, закриті захисні окуляри тощо.

У документі чітко виписані вимоги до безпеки спецодягу, а також сертифікати якості, які повинні мати потенційні постачальники виробів.

Крім того, заклади повинні будуть враховувати термін використання одягу та інших захисних засобів та щороку складати список закупівлі нових. Його формуватимуть на базі заявок, отриманих від майстрів виробничого навчання (jurliga.ligazakon.net).

Мінрегіон перегляне застарілі будівельні норми забезпеченості лікарняних палат туалетами та душовими

ДБН В.2.2-10-2001 «Будинки і споруди. Заклади охорони здоров’я» поширюються на проектування нових і реконструкцію існуючих будинків і споруд усіх типів закладів охорони здоров'я незалежно від їх відомчого підпорядкування і форм власності, а також приміщень медичного призначення, вбудованих чи таких, що входять до складу інших типів будинків.

У проекті нових ДБН пропонують переглянути вимоги щодо:

 • місткості лікарняних палат – як звичайних, так і для батьків з дітьми або мам та новонароджених;
 • комфорту в палатах та забезпеченості їх санітарними кімнатами;
 • спеціального обладнання для палат;
 • інклюзивності медичних закладів;
 • проектування службових приміщень для персонала;
 • влаштування публічного простору лікарень: вимоги до проектування холів, рецепції, приймального відділення, кафе, аптеки, місць для дитячих візків, зони очікування;
 • рекуперації та вентиляції тощо.

Новий склад Постійно діючої адміністративної колегії з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель

З 11 липня склад Колегії АМКУ, що розглядає порушення у сфері закупівель оновили. До нового складу увійшли:

Голова – Сидоренко Ніна Сергіївна заступник Голови АМКУ – державний уповноважений
Члени Колегії:

Державні уповноважені:

 • Процишен Марія Вікторівна;
 • Артеменко Анна Ігорівна.

У разі відсутності або неможливості здійснення повноважень членів Колегії:

 • голову Колегії заміщує Терентьєв Юрій Олександрович Голова Комітету – державний уповноважений;
 • членів Колегії – заміщує Терентьєв Юрій Олександрович або державний уповноважений Панаіотіді Світлана Миколаївна.

Заборону на ввезення авто з РФ відтермінували до січня

Заборону на ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації, продовжили на 1 рік – до 31 грудня 2020 року (включно).

Відповідні зміни до постанови КМУ № 1147 внесено постановою № 605 від 05.07.2019.

Крім того, відтерміновано початок дії заборони ввезення на митну територію України автомобілів легкових та інших моторних транспортних засобів, призначених головним чином для перевезення людей, включаючи вантажопасажирські автомобілі-фургони та гоночні автомобілі. Відповідна заборона почне діяти з 1 січня 2020 року, а не з 1 липня, як це було передбачено раніше.

Також документом встановлено, що:

- ввезення товарів за переліком та їх митне оформлення дозволяються на суму здійсненої передоплати за поставку таких товарів, якщо зазначена передоплата була здійснена до введення в дію застосованої постановою № 1147 заборони та за умови попереднього отримання документального підтвердження здійснення такої передоплати ДФС від банківської установи за зверненням суб'єкта господарської діяльності;

- ДФС веде електронний реєстр отриманих від банківських установ підтверджень здійснення передоплати за поставки товарів суб'єктами господарської діяльності України, інформує таких суб'єктів про отримання підтверджень та забезпечує доступ митниць до зазначеного реєстру;

- у разі, коли митні формальності не передбачають здійснення в пунктах пропуску через державний кордон України перевірки країни походження товарів, такі митні формальності здійснюються в органах доходів і зборів призначення. У разі встановлення факту поширення застосованої постановою № 1147 заборони на ввезення товарів органом доходів і зборів призначення, такі товари підлягають вивезенню за межі митної території України або поміщенню у митний режим знищення або руйнування.

Закон про українську мову набрав чинності

16 липня набрав чинності Закон № 2704-VIII «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова. Дія цього Закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

Перелік осіб, які зобов'язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов'язків, визначені у частині 1 статті 9 Закону. Серед них, зокрема:

 • вищі посадові особи держави, народні депутати;
 • державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування;
 • голови місцевих державних адміністрацій, їх перші заступники і заступники;
 • службовці НБУ;
 • прокурори, адвокати, нотаріуси;
 • керівники закладів освіти всіх форм власності;
 • педагогічні та науково-педагогічні працівники;
 • медпрацівники державних і комунальних закладів охорони здоров'я.

Також передбачено застосування державної мови під час укладення міжнародних договорів України.

Замовники які закуповують комп'ютерні програми для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної і комунальної форм власності відповідно до частини 4 статті 27 Закону обов'язковою умовою є наявність користувацького інтерфейсу державною мовою, крім випадків, визначених абзацом другим частини 3 цієї статті.

Також визначено, що інформація про товари та послуги на території України надається державною мовою.

 (журнал «Радник у сфері державних закупівель»)

Затвердили реєстр граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби

МОЗ затвердило реєстр граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби за програмою «Доступні ліки», станом на 1 липня наказ від 01.07.2019 № 1533.

Задекларували зміни оптово-відпускних цін на лікарські засоби станом на 01 липня

Задекларовано зміни оптово-відпускних цін на лікарські засоби станом на 8 липня, що вносяться до реєстру оптово-відпускних цін на лікарські засоби. Також деякі позиції були виключенні з даного реєстру. Зміни затверджені наказом МОЗ від 12.07.2019 № 1605. 

схожi новини

Новини
За останній місяця цього року до використання нашої платформи долучилися нові приватні компанії, що вже успішно проводять свої закупівлі
Новини
Уряд затвердив Порядок проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів великої приватизації в системі Прозорро.Продажі. У статті розповіли коротко про те, як буде проходити аукціон
Новини
Уряд вніс зміни до Постанови № 1178, яка затверджує Особливості здійснення публічних закупівель. Що це за зміни, прокоментували у статті