Назад до каталогу статей
Новини

Новини: Яке місто найактивніше використовувало ProZorro.Продажі у 2018-му

04 Лютого 2019

Огляд новин з 28 січня–03 лютого: припинення ведення реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, яке місто найактивніше використовувало ProZorro.Продажі у 2018-му


ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

04 лютого 2019

Огляд новин з 28 січня – 03 лютого

 

Припинено дію Угоди про загальні умови поставок товарів між організаціями держав-учасниць СНД

Уряд прийняв постанову «Про припинення для України дії Угоди про загальні умови поставок товарів між організаціями держав — учасниць Співдружності Незалежних Держав» від 30.01.2019 № 50. Її прийнято на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від «Про припинення дії для України окремих міжнародних договорів, укладених у рамках Співдружності Незалежних Держав, затвердженого Указом Президента України від 19.05.2018 № 139.

За результатами проведеного аналізу міжнародних договорів СНД з економічних питань, Угода про загальні умови поставок товарів між організаціями держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав застаріла, втратила своє практичне значення. Рішення Уряду дозволить привести договірно-правову базу в рамках СНД у відповідність до сучасних реалій відносин. www.kmu.gov.ua

 

Яке місто найактивніше використовувало ProZorro.Продажі у 2018-му

ДП «Прозорро.Продажі» склало рейтинг міст, які найактивніше використовували електронну систему ProZorro.Продажі у 2018-му.

Так, за оцінками експертів лідерами рейтингу стали міста: Львів, а Маріуполь, Дніпро, Покров та Чернівці увійшли до ТОП-5. Разом всі міста України заробили 330 млн грн, з яких 260 млн грн - завдяки малій приватизації.

Рейтинг враховував 4 напрямки, за якими муніципалітети працюють в системі ProZorro.Продажі: мала приватизація, оренда нерухомості, продаж майна та оренда тимчасових торгових місць.

Рейтинг враховував не лише важливість напрямків роботи із системою, а й ще через низку вагомих факторів. Серед них:

- кількість напрямів в системі, до яких долучене місто (від 1 до 4),

- дохід, який місто отримало з продажу лотів,

- кількість успішних аукціонів,

- діяльність підприємств міста.

Так, Львів опинився на першому місці тому, що працює за кожним напрямом: мала приватизація, оренда, майно, тимчасові торгові споруди. Місто є лідером з продажів об’єктів малої приватизації. Львів’яни заробили в 2018 році 135 млн грн у бюджет міста через ProZorro.Продажі. На ці кошти, скажімо, можна утеплити приблизно 40 дитячих садочків.

Маріуполь посів друге місце завдяки тому, що продав увесь зайвий металобрухт та макулатуру зі свого міста, що принесло в бюджет 8,3 млн грн. Також муніципалітет здавав приміщення в оренду та взяв участь у малій приватизації.

Дніпро: місцева влада активно здавала в оренду місця для парковок та виставляла на продаж об‘єкти малої приватизації. Тут заробили 587 тис. грн на оренді місць для парковок та понад 1,5 млн грн - на приватизації. http://www.me.gov.ua


Припинення ведення реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення

До Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення (далі – реєстр) вносять відомості про осіб, яких притягнуто до кримінальної, адміністративної, дисциплінарної або цивільно-правової відповідальності за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень. А також вносять відомості про юридичних осіб, до яких застосовано заходи кримінально-правового характеру у зв'язку з вчиненням корупційного правопорушення. Це передбачено статтею 59 Закону України «Про запобігання корупції». Формує та веде реєстр Національне агентство з питань запобігання корупції. До початку його ведення агентством, повноваження щодо продовження забезпечення ведення реєстру та надання інформації з нього було покладено на Міністерство юстиції України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 № 171. Так, з 01.02.2019 Міністерство юстиції та Національне агентство відповідно до спільного наказу від 16.01.2019 № 140/5/4/19 «Про передачу нематеріального активу – бази даних» підписали акт приймання-передачі реєстру. 

У зв’язку з припиненням ведення реєстру Міністерством юстиції України та Головними територіальними управліннями юстиції в областях та місті Києві,  міністерство проінформувало про необхідність у подальшому надсилати запити до Національного агентства щодо проведення спеціальної перевірки:

  • осіб, які претендують на зайняття посади, яка передбачає зайняття відповідального або особливого відповідального становища, або посади з підвищеним корупційним ризиком, 

  • наказів про накладання або зняття дисциплінарного стягнення за вчинення корупційного правопорушення, 

  • отримання інформаційних довідок за зверненнями фізичних осіб (уповноважених ними осіб).

Про початок ведення Національним агентством реєстру буде оголошено після прийняття ним рішення про введення реєстру в експлуатацію, на офіційному веб-сайті за посиланням: https://nazk.gov.ua/ 

Джерело: https://minjust.gov.ua/news/info/ogoloshennya-pro-pripinennya-vedennya-ministerstvom-yustitsii-ukraini-ta-golovnimi-teritorialnimi-upravlinnyami-yustitsii-v-oblastyah-ta-misti-kievi-edinogo-derjavnogo-reestru-osib-yaki-vchinili-koruptsiyni-pravoporushennya


ЄДР доповнять інформацією про ліцензії та інші дозвільні документи

Уряд, 30 січня затвердив ініційований та розроблений Мінекономрозвитку Порядок, який визначає механізм внесення до Єдиного державного реєстру суб'єктів господарювання (ЄДР) інформації про ліцензії та дозвільні документи, що видаються відповідними органами влади.

Порядок внесення таких відомостей забезпечує наявність в Реєстрі вичерпної інформації про суб’єктів господарювання та їхню діяльність, в тому числі про отримані ліцензії, документи дозвільного характеру, декларації.

Прийняття та імплементація Порядку є одним із завершальних етапів переведення ліцензійних та дозвільних процедур з паперової в електронну форму. http://www.me.gov.ua


НКРЕКП повідомляє про умови ліцензування з виробництва електричної енергії

 Нагадуємо, що НКРЕКП розпочала ліцензування виробників електроенергії для роботи в новому ринку. Даний процес має бути завершений до 01.07.2019-го. 
Всього підпадають під переліцензування близько 340 суб’єктів. Нові ліцензійні умови посилюють вимоги до провадження діяльності підприємств.

Виробники, діяльність яких буде ліцензовано, матимуть можливість працювати не тільки на ринку на добу на перед, а і на ринку двосторонніх договорів.

На виконання положень Закону України «Про ринок електричної енергії», постановою НКРЕКП від 27.12.2017 № 1467, було затверджено Ліцензійні умови, що встановлюють вимоги до ліцензіатів на новому ринку електричної енергії. Згадана  постанова вводиться в дію з 01.07.2019-го, крім глави 1 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії (що визначає, зокрема, перелік документів, що має надаватися до заяви про отримання ліцензії з виробництва електричної енергії), яка вводиться в дію з 01.04.2019-го.

 Згідно із пунктом 8 розділу XVII «Прикінцеві та перехідні положення» вказаного Закону, діяльність з виробництва електричної енергії здійснюють на підставі чинних ліцензій, виданих до дня набрання чинності цим Законом, до дати, з якої починає діяти новий ринок електричної енергії.

 Таким чином у разі наміру суб’єктів господарювання, які провадять діяльність з виробництва електричної енергії на підставі чинних ліцензій, виданих до дня набрання чинності Законом (11.06.2017), провадити діяльність з виробництва електричної енергії на новому ринку електричної енергії, який починає діяти з 01.07.2019, зазначені суб’єкти господарювання мають отримати нові ліцензії з виробництва електричної енергії відповідно до вимог глави 1 Ліцензійних умов, яка вводиться в дію з 01.04.2019-го.

 

Отримати довідку про доходи за 2018-й можливо лише наприкінці лютого

Дані з Держреєстру фізосіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків надаються відповідно до поданих звітів. Платники податків можуть отримати інформацію про суми виплачених доходів та утриманих податків з реєстру, скориставшись електронними сервісами ДФС.

Однак податківці просять враховувати, що відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (поквартально). Інформація про доходи за останній звітний період надається через 50 днів після його закінчення.

Адже дані з реєстру про суми виплачених доходів та утриманих податків надають відповідно до поданих звітів за формою № 1ДФ, які щоквартально подають до територіальних органів ДФС та податкових декларацій.

А за IV квартал 2018-го гранична дата подання таких відомостей – 11 лютого. Додатково враховуємо час на внесення даних до реєстру і їх опрацювання в ДФС.

Тож фізособам, яким необхідні довідки про доходи для заповнення антикорупційних декларації доведеться почекати до кінця лютого 2019-го аби звернутися за інформацією. buh.ligazakon.netсхожi новини

Новини
За останній місяця цього року до використання нашої платформи долучилися нові приватні компанії, що вже успішно проводять свої закупівлі
Новини
Уряд затвердив Порядок проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів великої приватизації в системі Прозорро.Продажі. У статті розповіли коротко про те, як буде проходити аукціон
Новини
Уряд вніс зміни до Постанови № 1178, яка затверджує Особливості здійснення публічних закупівель. Що це за зміни, прокоментували у статті