Назад до каталогу статей
Новини

Новини: затвердили національний класифікатор медичних виробів ...

18 Березня 2019

Дайджест новин: ДБН щодо подовження строку служби доріг; у системі ProZorro з’явилося поле «умови оплати»; класифікатор медичних виробів

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

18 березня 2019

Огляд новин з 11 – 15 березня


Затвердили національний класифікатор медичних виробів

Мінекономрозвитку України наказом від 05.02.2019 № 159 затвердило національний класифікатор НК 024:2019 «Класифікатор медичних виробів», який гармонізовано з міжнародною номенклатурою медичних виробів 2018. Він розроблений з метою впровадження системи найменувань, яку застосовують для обміну інформацією щодо медичних виробів. 

Класифікатор використовуватимуть для: 

 • впорядкування інформації щодо всіх видів медичних виробів; 

 • обміну даними між операторами ринку медичних виробів, регуляторними органами та закладами охорони здоров’я; 

 • ідентифікації інструментів, апаратів, приладів, пристроїв, матеріалів або інших виробів, що належать до медичних виробів; 

 • обміну інформацією стосовно медичних виробів, розміщених на ринку; 

 • придбання медичних виробів, у тому числі за рахунок коштів державного бюджету; 

 • управління ланцюгами поставок медичних виробів.

Кожна з позицій медичних виробів складається з 5 частин: коду, назви терміну українською мовою, опису терміну українською мовою, назви терміну англійською мовою, опису терміну англійською мовою. Метод класифікації — ієрархічний, порядковий, п’ятизначний. Ведення класифікатора здійснює державне українське об’єднання «Політехмед». Нагадаємо, 18 липня було підписано Меморандум про співпрацю Агентства GMDN з МОЗ України та Мінекономрозвитку щодо запровадження в Україні класифікатора GMDN.


Скасували обмеження на надбавку на ціну медичних виробів, які купують за кошти держбюджету

У рамках дерегуляційного засідання Уряд скасував обмеження на максимальну надбавку на ціну медичних виробів, включаючи обладнання, які купують за кошти державного бюджету. Раніше вона не повинна була перевищувати 10% від закупівельної ціни. Уряд відмінив держрегулювання цін на медичні вироби постановою від 06.03.2019 № 184.

Постанова набрала чинності 13 березня.

 

ДБН щодо подовження строку служби доріг

Мінірегіонбуд пропонує ввести норму до ДБН щодо обов’язкового застосування при проектуванні доріг вищих категорій (І категорії та інших категорій міжнародного та національного значення) модифікованих бітумів для підвищення надійності, міцності та довговічності доріг. За експертними оцінками, це дозволить до 20% подовжити строк служби доріг. Відповідна норма міститься у проекті змін до ДБН В.2.3-4-2015 «Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво».

Згідно з ними при розробленні проектної документації на будівництво автомобільних доріг I категорії та автомобільних доріг інших категорій міжнародного та національного значення, при варіанті нежорсткого дорожнього одягу, необхідно передбачати влаштування дорожнього покриття із щебенево-мастикового асфальтобетону на бітумах модифікованих з комплексом добавок, який має передбачати обов’язкове використання полімеру, а верхнього шару основи дорожнього одягу – із асфальтобетону (у тому числі щебенево-мастикового) на модифікованих бітумах.

 

Зміни щодо процедури відчуження, списання та безоплатної передачі об’єктів державної власності, що в оренді

Уряд вніс зміни до постанови від 13 березня 2019 № 194 «Положення про порядок передачі об’єктів права державної власності, затвердженому постановою від 21 вересня 1998 № 1482 «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності» .

Змінили деякі положення щодо  процедури відчуження, списання та безоплатної передачі об’єктів державної власності, що перебувають в оренді. 

Деталі: https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-deyakih-postanov-kabinetu-ministriv-ukrayini----


Україну стала головою Робочої програми зі статистики публічних закупівель СОТ

У лютому 2019-го в рамках засідання Комітету Угоди з державних закупівель СОТ Україну вперше в історії її членства в СОТ обрали головуючою Робочої програми зі збору та звітності статистичних даних. Це стало можливим завдяки значним досягненням України у цій сфері за останні роки. Попереднім головуючим цієї Програми були США.

Головні напрями роботи на найближчу перспективу для України. Так, серед них:

 • розробка та використання уніфікованої методології збору та звітування щодо даних публічнх закупівель країн-членів Угоди з державних закупівель,

 • подальше поширення використання стандарту відкритих даних в сфері публічних закупівель Організації міжнародного економічного співробітництва (англ. Open Contracting Data Standard, OCDS).

Україна має чітку позицію щодо доцільності використання стандарту OCDS країнами-членами Угоди, що значно підвищить прозорість та відкритість інформації про публічні закупівлі в світі. Використання цього стандарту дозволяє публікувати доступні для читання дані, об'єднувати та порівнювати їх із власною інформацією, а також створювати інструменти для аналізу та обміну даними щодо стану публічних закупівель в окремих країнах та світі в цілому. В рамках засідання Комітету Україна підтвердила свою готовність ділитись власним досвідом в застосуванні стандарту OCDS http://www.me.gov.ua


Кількість закупівель в ProZorro вже 3 мільйони

За час функціонування системи публічних закупівель вдалося заощадити 76 млрд гривень. 

Держава купувала все, починаючи від клінінгових послуг, страхування, канцтоварів, програмного забезпечення і закінчуючи буровими установками, метро чи ж мавпами-капуцинами. Найчастіше тендери оголошували на закупівлю будівельних робіт, продуктів харчування, нафтопродуктів, будівельних матеріалів, медичного обладнання.  

Лідерами за кількістю оголошених закупівель стали: 

 • Київська міська державна адміністрація - 230 тисяч тендерів, 

 • Міністерство освіти - 115 тисяч, 

 • Міністерство інфраструктури - 112 тисяч, 

 • Міністерство внутрішніх справ - 88 тисяч, 

 • Дніпропетровська ОДА - 79 тисяч тендерів. 

Щоденно в системі оголошується близько 3-5 тисяч закупівель, що привертає увагу бізнесу. Щомісяця в ProZorro реєструється 4-5 тисяч нових постачальників. 

За час дії ProZorro підприємці уклали договорів про закупівлі на понад 1,34 трлн гривень. Досвід роботи в системі має більше 218 тисяч постачальників prozorro.gov.ua.


У системі ProZorro з’явилося поле «умови оплати»

У системі ProZorro з’явилося поле «умови оплати». Відтепер інформацію про термін сплати, відсоток авансу чи післяплати можна відразу побачити на карті тендеру. Це заощадить бізнесу час у пошуку релевантних тендерів, а громадським активістам та держаудиторам допоможе оперативніше виявляти дискримінаційні умови у закупівлях.

Раніше, щоб побачити термін протягом якого установа планує розрахуватися з постачальником, потрібно було скачувати об'ємний файл тендерної документації, виділяти час на його аналіз. Тепер ця інформація буде представлена в окремому полі, що дозволить бізнесу швидше знайти фінансові умови, які пропонує замовник, та спланувати свою участь у закупівлях. 

Поява поля з умовами оплати – черговий крок на шляху до електронної тендерної документації. Раніше в системі вже з'явилося поле «вид предмету закупівлі», що дозволило замовникам обирати зі списку, що саме вони купують: товари, роботи чи послуги. 

Поступово в системі з’являтиметься все більше нових полів. Тобто, все більше інформації із doc чи ж pdf-файлів тендерної документації переходитиме в машиночитаємий формат (формат, який зчитує комп’ютер). Це дозволить удосконалити пошук тендерів на сайті prozorro.gov.ua та розвинути аналітичні сервіси (приміром, bi.prozorro.org), якими часто користуються журналісти та громадські активісти для моніторингу та контролю закупівель prozorro.gov.ua.


Індекс моніторингу реформ: найбільший прогрес у сфері закупівель

У рамках дослідження «Індекс моніторингу реформ» експерти VoxUkraine оцінили імплементацію семи антикорупційних ініціатив. Реформа публічних закупівель набрала найбільшу кількість балів та опинилася у лідерах рейтингу. 

73% опитаних експертів відзначили суттєвий прогрес в імплементації “Закону про публічні закупівлі”, 20% зазначили, що мети закону досягнуто. І лише 7% експертів вважають, що прогрес є, але недостатній.

З оцінюваних антикорупційних законодавчих актів найуспішніше впроваджуються, на думку експертів VoxUkraine, зміни у сфері публічних закупівель. 

Система публічних закупівель постійно вдосконалюється. Серед останніх антикорупційних інструментів в ProZorro: запуск автоматичного пошуку підозрілих тендерів та е-кабінету Держаудитслужби, перший етап інтеграції з держреєстром лікарських засобів, поява двох полів електронної тендерної документації. Також підготовлений новий законопроект “Про публічні закупівлі”, який містить ряд корисних новацій: механізм запобігання демпінгу на торгах, електронні каталоги, законодавче врегулювання закупівель на невеликі (допорогові) суми, удосконалення механізмів оскарження в АМКУ.

В рамках Індексу моніторингу реформ також оцінювалися імплементація законів в сфері використання публічних коштів; оприлюднення інформації про бюджет у формі відкритих даних; загальнодоступності відомостей державних реєстрів; корпоративного управління державних підприємств; запровадження конкурсної процедури для призначення керівників великих держпідприємств та реформа національної поліції. 

Нагадаємо, індекс моніторингу реформ заснований на початку 2015 року аналітичною платформою VoxUkraine. Мета — інформування суспільства щодо швидкості та глибини процесу реформ в країні. Індекс базується на оцінці експертами змін за п'ятьма напрямками: урядування, державні фінанси, монетарна система, бізнес-середовище, енергетика.


Укрзалізниця реалізувала партію металобрухту за вигідною ринковою ціною – понад 7 тис. грн за тонну

Укрзалізниця успішно реалізувала чергову партію металобрухту. За результатами аукціону, що відбувся 4 березня, середня вартість тонни металобрухту склала понад 7 тис. грн за тонну. Ситуація на ринку склалась таким чином, що ціни на металобрухт значно знизились і учасники ринку звертались до Укрзалізниці з проханням знизити його початкову вартість. Проте Укрзалізниця лишилась на своїх позиціях, тому перегляд ринкової вартості брухту не проводився.

Про сталу динаміку зниження ціни на базовий тип брухту з листопада минулого року свідчить аналіз профільного незалежного ресурсу «Метал Експерт», дані якого використовуються регуляторами та учасниками ринку в якості референтних. Так, за інформацією ресурсу, якщо в листопаді 2018 року ціна за тонну металу без доставки та ПДВ складала 7625 грн, у грудні 2018 року — 7525-7425 грн, у січні 2019 року — 7025-5925 грн, то вже в лютому 2019 року вона знизилася до 5775 грн.

Загалом з початку 2019 року Укрзалізниця реалізувала 44 тис. тонн металобрухту на суму понад 200 млн грн. Таким чином, завдяки виваженій майновій політиці, Укрзалізниця змогла забезпечити прозорі й конкурентні умови продажу й отримати кошти від реалізації брухту за максимально вигідною ціною.

 

схожi новини

Новини
Команда E-Tender продовжує допомагати благодійним та громадським організаціям проводити ефективні та прозорі закупівлі необхідних товарів під час війни
Новини
З квітня 2022 року на період воєнного стану земельні торги з оренди с/г земель були скасовані. Але не очікуючи завершення війни, Верховна рада ухвалила повернути електронні земельні торги в Прозорро.Продажі та E-Tender, закон вже підписано та опубліковано.
Новини
E-Tender офіційно акредитований щодо проведення аукціонів з продажу майна банків, які ліквідуються та перебувають в управлінні ФГВФО. Відтепер в меню майданчика ще більше комерційної нерухомості, авто, квартир та іншого майна.