Назад до каталогу статей
Новини

Новини: звіт про систему ProZorro...

15 Квітня 2019

Дайджест новин: ПриватБанк спростив умови за тендерними гарантіями, публікація звіту про систему ProZorro і т.д.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

15 квітня 2019


Огляд новин 09-14 квітня


Проект про внесення змін до Порядку функціонування ProZorro

На сайті МЕРТУ опубліковано для обговорення проект постанови Уряду «Про внесення змін до Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків».

Основна мета проекту -  забезпечити належне функціонування електронної системи закупівель, зокрема надання відповідних сервісів, шляхом вдосконалення положень Порядку для забезпечення здійснення закупівель з дотриманням принципів публічних закупівель та вимог законодавства.


Звіт про систему ProZorro

ДП «ПРОЗОРРО» опублікувало Звіт МЕРТУ щодо функціонування системи ProZorro та результатів контролю у сфері закупівель за 2018-й.

За яким, з моменту створення та станом на кінець 2018 всього у системі зареєстровано близько 35 тис. організаторів закупівель та понад 210 тис. учасників закупівель.

Оголошено 2,730 млн закупівель очікуваною вартістю майже 2,072 трлн грн, з яких: 

 • 458 тис. - надпорогових закупівель з очікуваною вартістю 1,626 трлн грн, 

 • 784 тис. - допорогових закупівель з очікуваною вартістю майже 235 млрд грн 

 • опубліковано 1,488 млн звітів про укладені договори на суму 210 млрд грн.

Різниця суми очікуваної вартості закупівель та суми переможних пропозицій складає 7,64% або близько 65,5 млрд грн в абсолютному еквіваленті.

Проведення Допорогів за кількістю склало 82% всіх оголошених закупівель в системі у звітному році. Загалом кількість оголошень про закупівлі зросла на 22% порівняно з 2017 роком. Разом з тим, частка оголошень про проведення відкритих торгів зросла на 38%, звітів про укладені договори збільшилось на 36%. При цьому зменшилась кількість оголошень допорогових закупівель на 14%.


ПриватБанк спростив умови за тендерними гарантіями

ПриватБанк спростив умови за тендерними гарантіями без забезпечення для участі в закупівлях ProZorro. Тепер клієнт сплачуватиме єдину комісію залежно від суми гарантії на момент її оформлення. За інформацією банку усім новим клієнтам, у яких поточний рахунок відкритий менше ніж 90 днів, можливе встановлення бланкового ліміту на оформлення тендерних гарантій без забезпечення в розмірі 50 тис. грн. Клієнтам, які обслуговуються в ПриватБанку більш тривалий період, можливе встановлення ліміту до 2 млн грн.


Методичні рекомендації для складання проекту рішення про місцевий бюджет та прогнозу місцевого бюджету

На офіційному сайті Мінфіну розміщено наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо складання у 2019 році місцевих бюджетів на середньостроковий період» від 29.03.2019 № 130.

У 2019 році планування місцевого бюджету на середньостроковий період може бути реалізоване шляхом складання проекту рішення про місцевий бюджет на плановий бюджетний період (2020 рік) та прогнозу місцевого бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди (2021-2022 роки).

Проект рішення про місцевий бюджет на плановий бюджетний період та прогноз місцевого бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди складаються відповідно до вимог, визначених ст. 76 та абз. 3 пп. 2 п. 49 розд. VI "Прикінцеві та перехідні положення" БКУ та з урахуванням вище згаданих Методичних рекомендацій.

 

Розширили перелік товарів походженням з РФ, заборонених до ввезення в Україну

Уряд ухвалив ініційовані рішення МЕРТУ щодо розширення переліку товарів походженням з Російської Федерації, які заборонені до ввезення в Україну.

Зокрема, вводять заборону на ввезення в Україну таких груп товарів походженням з території РФ:

 • формалін, карбамідо-формальдегідний концентрат, карбамідо-формальдегідні смоли;

 • пружини для візків вантажних вагонів (циліндричні гвинтові зовнішні, циліндричні, гвинтові внутрішні);

 • електрична апаратура для комутації або захисту електричних кіл (реле), що використовується в пристроях залізничної автоматики господарства сигналізації та зв’язку;

 • провідники електричні для напруги понад 1000В;

 • банки для консервування (стерилізаційні банки), пляшки для харчових продуктів та напоїв з безбарвного скла та кольорового скла, інші скляні ємності.

Прийняте рішення також дозволить переорієнтацію експорту на внутрішній ринок склотари та диверсифікацію імпорту продукції, зокрема за рахунок збільшення торгівлі з країнами ЄС. У свою чергу це сприятиме інвестиційній активності українських компаній, дозволить українським виробникам зберегти існуючі та створити нові робочі місця, збільшити відрахування податків до бюджетів усіх рівнів.

 

Відбір пропозицій постачальників фармацевтичної продукції до е-каталогу

Продовжують новий відбір пропозицій постачальників фармацевтичної продукції до електронного каталогу, який буде включати 15 профілів. Наразі відкрита можливість долучитись до Е-Каталогу за профілями:

 • Бінти;

 • Рукавички;

 • Вата.

Каталог складається з категорій та профілів. Категорія визначається згідно ДК 021-2015, тобто "33600000-6 Фармацевтична продукція" це одна категорія. 

Профіль - це конкретний опис предмету закупівлі, всі товари, що відповідають вимогам профілю, можуть бути запропоновані в відповідний профіль. Учасник має 1 раз підтвердити свою відповідність кваліфікаційним вимогам в межах категорії, та подати по кожному профілю окрему пропозицію/пропозиції.

Умови приєднання та опис вимог доступні за посиланням:

https://prozorro.gov.ua/news/vidbir-propozicij-farmacevtichnoyi-produkciyi-v-elektronnij-katalog-vid-dp-medichni-zakupivli-ukrayini


У ProZorro відбувся перший аукціон за рамковою угодою

Організатором першого аукціону за рамковою угодою стала Укрпошта. Завдяки даній процедурі національний поштовий оператор зможе ефективніше закуповувати дизтопливо.

Участь у тендері Укрпошти взяло сім компаній. За результатами прекваліфікації та аукціону з п'ятьма переможцями буде укладена рамкова угода. Термін її дії – 9 місяців, загальний обсяг закупівлі – 1,6 млн літрів.

Протягом строку дії угоди Укрпошта буде оголошувати аукціони та оперативно закуповувати необхідну в конкретний час партію дизпалива. З постачальником, який запропонує найвигідніші умови кожної нової поставки, підписується окремий договір на постачання частини товару. При цьому всі необхідні перевірки документів вже було здійснено на першому етапі відбору постачальників, з якими підписується рамкова угода. І надалі, коли виникає потреба, замовнику потрібно лише призначити аукціон і чекати на цінові пропозиції учасників рамкової угоди.

При підписанні рамкової угоди в систему заноситься ціна за одиницю товару. Ці дані будуть машиночитаємі, що дозволить ефективніше моніторити закупівлі, розвивати аналітичні інструменти та робити порівняння цін на конкретний товар в різних регіонах країни.

Мала приватизація з моменту запуску принесла державі понад 870 млн грн

Мала приватизація вже сьогодні створює нові можливості для бізнесу. У 2015 році Фонд держмайна продав 109 об’єктів колишніх так званих груп А, Д і Ж приватизації на суму трохи більше 45 млн грн. Водночас, з серпня 2018 року, коли запустили Прозоро.Продажі, тобто за 8 місяців Фонд держмайна спромігся продати 366 таких же не дуже привабливих об’єктів на загальну суму 376 млн грн. Повідом Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів. 

В основі успішності результатів електронної системи Прозоро.Продажі є характеристики самої системи - прозорість, доступність, стимулювання високої конкуренції між учасниками торгів.

Так, мала приватизація загалом уже принесла державі понад 870 млн грн. Відбулось 748 успішних аукціонів. Середнє зростання ціни на об’єкти приватизації склало 69%”. Серед місцевих органів влади найбільше успішних аукціонів провели Львівська міська рада, селище Ланна Полтавської області та Покровська міська рада Дніпропетровської області.схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати