Назад до каталогу статей
Функції майданчика

ОБОВ'ЯЗКОВІ ТЕХНІЧНІ ДООПРАЦЮВАННЯ ВІД PROZORRO ВЖЕ РЕАЛІЗОВАНІ НА E-TENDER

09 Липень 2020

Удосконалено процедуру закупівель товарів та послуг необхідних для боротьби з поширенням COVID-19, що відбуваються без використання електронної системи. В системі Prozorro додано поле, в якому замовник зобов’язаний додавати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи. Майданчиком Е-Тендер оперативно реалізовано відповідну функцію. Також оновлено причини відхилення пропозицій учасників для спрощеної закупівлі, для переговорної процедури для потреб оборони та всіх інших типів тендерів. Більше - у статті.

1.При закупівлі товарів для боротьби з COVID-19 потрібно вказати бенефіціара постачальника

Державні замовники отримали право проводити закупівлю товарів та послуг медичного призначення за спрощеною і пришвидшеною процедурою, після того як у березні 2020 року була прийнята постанова КМУ № 225 (див. Довідково). Така процедура проводиться без аукціону і закупівля, як правило, проводиться у єдиного постачальника. В системі Прозорро такі оголошення розміщуються з чек-боксом “Covid-19”. Пізніше була прийнята постанова КМУ № 376 від 13 травня 2020 р.  (див. Довідково), яка зобов’язала замовника вказувати бенефіціарного власника юрособи-постачальника.

7-го червня була завершена технічна реалізація даного функціоналу у системі Прозоро. Ми хочемо проінформувати наших діючих та потенційних користувачів про те, як коректно вводити інформацію про бенефіціарів компанії-постачальника на електронному майданчику Е-Тендер. Отже, як це працюватиме. 

Автоматичне додавання

При розміщенні інформації про закупівлю без використання електронної системи у випадку закупівлі товарів та послуг необхідних для боротьби з поширенням COVID-19, замовник повинен внести дані бенефіціарів компанії-постачальника. Після того як ЄДРПОУ переможця вноситься на майданчику, Прозоро автоматично формує документ з ЄДР, в якому вже міститься ця інформація (див. Рис.1). Якщо це відбулося, то замовнику більше нічого робити не потрібно - вимога законодавства щодо оприлюднення бенефіціара виконана. Замовник завершує процедуру публікації закупівель без використання електронної систем.

Звертаємо увагу, що додавання інформації про бенефіціарного власника має відбутися до моменту підтвердження переможця.

Рис. 1

Однак! Зверніть особливу увагу!

Якщо дані про бенефіціара постачальника не були автоматичного згенеровані Прозорро, користувачі Е-Тендер можуть додати з такою інформацією самостійно.

Для цього необхідно у формі “Ви ухвалили рішення про підтвердження чи відхилення кандидата”  обрати  “додати таку інформацію самостійно” та з випадаючого меню вибрати кнопку “повідомлення про рішення” (Див. Рис. 2).

Важливо! Система не дозволить завершити публікацію процедури поки не буде софрмовано автоматично або ж додано вручну документ з інформацією про бенефіціара.

Рис.2

Довідково:

Постановою КМУ  № 376 внесено зміни до постанови КМУ від 20 березня 2020 р. № 225 “Деякі питання закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України”.  Постанова № 376 набрала чинності з 16.05.2020  року. У Постанові № 376 міститься норма, яка зобовязує замовника оприлюднювати в електронній системі закупівель інформацію про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, з якою замовник уклав договір про закупівлю

2. Оновлено причини відхилення пропозицій учасників

Приведено у відповідність до ЗУ «Публічні закупівлі» питання технічного вибору в системі причин відхилення учасників. В плані технічної реалізації для користувачів змін не має, однак в залежності від типу процедури додалися/оновилися самі причини. Ми підготували для вас зручні таблички з новими причинами відхилення для спрощеної закупівлі, переговорної процедури для потреб оборони та всіх інших типів тендерів.

Однак, звертаємо увагу! Тепер в системі додано причини відхилення учасників в спрощеній закупівлі.

НОВІ ПРИЧИНИ ДИСКВАЛІФІКАЦІЇ ДЛЯ СПРОЩЕНОЇ ЗАКУПІВЛІ

НОВІ ПРИЧИНИ ДИСКВАЛІФІКАЦІЇ ДЛЯ ПЕРЕГОВОРНОЇ ПРОЦЕДУРИ ДЛЯ ПОТРЕБ ОБОРОНИ

НОВІ ПРИЧИНИ ДИСКВАЛІФІКАЦІЇ ДЛЯ ВСІХ ІНШИХ ТИПІВ ТЕНДЕРІВ

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Функції майданчика
Головні доопрацювання: нова бібліотека ЕЦП - підписуйте документи в Прозорро за допомогою Smart ID; реєстр кваліфікованих постачальників у Prozorro Market - функціонал через який ЦЗО тепер активує або блокує доступ постачальникам до е-каталогу; новий тип плану - “запит ціни пропозицій”
Функції майданчика
Гнучкі налаштування інструменту попозиційних торгів та ефективна розсилка оголошень та нагадувань
Функції майданчика
Розширено можливості підписки на нові тендери, оновлено функціонал моніторингу ДАСУ в Prozorro, доопрацювання розділу “Аналітика” для постачальника