Назад до каталогу статей
Корисні статті

ОБ’ЄКТИ, ЯКІ МОЖНА КУПИТИ У ДЕРЖАВИ В 2020-МУ

13 Лютого 2020

Мала приватизація. Об'єкти незавершеного будівництва, єдині майнові комплекси, пакети акцій, об’єкти соціально культурного призначення. Продаж обєктів Фонду державного майна на електронному майданчику Е-Тендер

Цей рік влада оголосила як роком малої приватизації. Через систему Прозорро.Продажі планують реалізацію понад 300 підприємств. Приватизація 2020 має усі шанси стати глобальним явищем за останні десятки років. Майно, що будуть продавати є цікавим для великого інвестора та малого підприємця. Наша експертка з приватизації електронного майданчика E-Tender Аліна Каневська, спеціально для видання «Новое время», розповіла детально про процедуру приватизації та об’єкти, які «пішли» на приватизацію, а саме:

  • об'єкти незавершеного будівництва;
  • єдині майнові комплекси;
  • пакети акцій;
  • об’єкт соціально культурного призначення.

Фонд держмайна оголошує аукціони в системі Prozorro.Продажі, які відображаються через електронні майданчики, одним з таких є E-Tender. Він є офіційно акредитованим майданчиком для проведення процедури малої приватизації. На Е-Тендер є вся технічна можливість подати пропозиції та взяти участь в аукціоні.

Наразі ви можете віднайти цікаві об’єкти, які виставлені на аукціони тут. Також Фонд держмайна опублікував перелік об’єктів  на приватизацію.

Нижче ми коротко наводимо інформацію про виставлені наразі об’єкти.

Єдині майнові комплекси у системі Прозорро.Продажі

На сьогодні таких об’єктів є 208, але їхня кількість може збільшуватись протягом року. Серед найцікавіших, наприклад, Шахта «Бужанська», ДП «Волиньвугілля», Вінницький завод «Кристал», ДП «Ліктрави», Львівський державний ювелірний завод, Скадовський морський торговельний порт, тощо.

Пакети державних акцій - об’єкт малої приватизації

На сьогодні їх опубліковано 44. Серед них: АТ «Київпассервіс» (с.к.[1]195 млн. грн за 99,9996% акцій), ПАТ Херсонський завод «Судмаш»(с.к. 75 млн. грн, 100% акцій), ПрАТ Миколаївська ТЕЦ (с.к. 62 млн. грн, 99,91% акцій), Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат (с. к. 155 млн. грн., 68% акцій), АТ «Укрнафтопродукт» (с.к. 36 млн. грн., 50% акцій) та інші. 

Стартову ціну продажу пакету акцій встановлюють на рівні номінальності вартості. Приватизуючи пакет акцій, учасник стає акціонером товариства у відповідній частці, якою раніше володіла держава. 

Об’єкти нерухомості

Їх в переліку – 483 об’єкти. Найпоширеніші – нежитлові будівлі, гаражі, інженерні споруди, підсобні господарства, колишні магазини, лазні, тощо. Така нерухомість є у кожній області.

Об'єкти незавершеного будівництва

В переліку цих об’єктів нараховано 146 (школи, садочки, виробничі корпуси, житлові будівлі, колектори, адміністративні будівлі, гаражі тощо).

Об’єкти соціально культурного призначення

На сьогодні їх 46. Вони включають бази відпочинку, їдальні, оздоровчі табори, недіючі лазні та кінотеатри.

Якщо у вас є запитання щодо роботи у системі, звертайтеся:

тел.: 067 415 68 81, a.kanevska@e-tender.ua

З повагою команда Е-Тендер!

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
У держави можна придбати різне майно. У переліку і Skoda Octavia за 9 тис гривень, і єдиний майновий комплекс за 14 млн, проте у центрі столиці. Покупцем чи інвестором може стати кожний, вважають у регіональному відділенні Фонду держмайна по місту Києву. Дізнайтесь про найцікавіші лоти, що виставлять на аукціони Prozorro.Продажі у 2021 році
Корисні статті
Підприємці можуть орендувати державну чи комунальну нерухомість на прозорих аукціонах. Команда E-Tender підготувала відео-інструкцію, яка допоможе вам у пошуку потрібного приміщення. Ви також дізнаєтесь, як подати свою пропозицію на аукціон у Prozorro.Продажі та укласти угоду з орендодавцем.
Корисні статті
Розміщення товару на “полиці” Прозорро Маркет. Як це зробити на майданчику Е-Тендер