Назад до каталогу статей
Новини

ОГЛЯД ПОДІЙ ПРО ПУБЛІЧНІ ТА КОМЕРЦІЙНІ ЗАКУПІВЛІ, ПРОДАЖІ І ОРЕНДУ

30 Вересня 2019

Огляд новин з 23-30 вересня: Землю продаватимуть через ProZorro.Продажі, а митний конфіскат – через Prozorro, визначили першу центральну закупівельну організацію, нове в отриманні електронних довірчих послуг і т. ін.

Робота з планами в кабінеті користувача: оновлення на майданчику E-Tender

 У кабінеті користувача удосконалили функції  щодо роботи з планами у розділі «Мій план». Читайте про важливі деталі тут.

З 1 жовтня застосовуйте рахунки, відкриті за стандартом IBAN

З першого жовтня вже будуть обов'язкові для застосовання рахунки, відкриті за стандартом IBAN, для сплати державних і місцевих податків, зборів та інших надходжень

Рахунки за стандартом IBAN діятимуть з:

 • 01.10.2019 — для зарахування податків, зборів та інших платежів до державного і місцевих бюджетів;
 • 01.11.2019 — для зарахування ЄСВ.

Реквізити нових рахунків можна отримати в органах, що контролюють справляння надходжень бюджету, та на веб-сторінках Головних управлінь Казначейства в областях та Києві. Перелік кодів бюджетної класифікації для органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, є у додатку до постанови Уряду від 16.02.2011 № 106.


Для отримання реквізитів рахунків за стандартом ІВАN для зарахування ЄСВ слід звертатися до органів Державної податкової служби України за місцем обліку.

За інформацією Дердказначейства

Чи можлива участь в розгляді скарги через сучасні телекомунікаційні системи – роз'яснило Мінекономіки

Чи можливий розгляд скарги двома колегіями АМКУ, право чи обов'язок щодо участі скаржника та замовника бути на розгляді скарги. Та чи можна застосувати телекомунікаційні системи для присутності. Про це все читайте у статті.

Систему ProZorro перевірили на вразливіть до кібератак

Задля перевірки системи закупівель ProZorro на вразливість до кібератак в країні вперше було проведено масштабний марафон з пошуку багів, до участі в якому запросило “білих” хакері.

Україна стала дев’ятою країною у світі, яка публічно провела bug bounty у державному секторі. У світі досвід проведення подібних заходів мають лише Великобританія, Швейцарія, Сінгапур, США, Нідерланди, Росія, Франція та Японія, повідомляє finance.ua.

Хакерів відбирали на відкритому конкурсі. До участі запрошувалися українці з відповідним досвідом у кібербезпеці та баг-хантингу. Їх відбирала комісія з представників Prozorro, bug bounty платформи HackenProof, компанії OptiData та хмарного провайдера De Novo.

У підсумку марафон з пошуку багів проходив у закритому режимі. Хакери одночасно атакували систему протягом 7 годин. Щоб не завадити проведенню торгів, кіберфахівці працювали у тестовому середовищі. В результаті білі хакери надіслали 16 унікальних звітів. Вони аналізуватимуться на предмет валідності та потенційних вразливостей ІТ-командою. Жодної вразливості у центральній базі даних про закупівлі та модулі аукціонів хакери не виявили.

За інформацією dozorro.org

Закупівлю комп’ютерної техніки, інформаційних систем, технологій мають погоджувати

Якщо держорган, ОМС чи установа закуповує товари, роботи, послуги, що належать до сфер інформаційних систем, інформаційних технологій, програмного забезпечення, таку закупівлю обов’язково слід погодити з Держагентством з питань електронного урядування, що наразі перетворюється в Міністерство цифрової трансформації.

Однією із ознак належності для погодження є код предмету закупівлі за Єдиним закупівельним словником:

 • 30200000-1, 32400000-7 (крім 32440000-9),
 • 48000000-8,
 • 50300000-8,
 • 72000000-5,
 • 73100000-3,
 • 73200000-4,
 • 73300000-5.

Замовник одночасно з оголошенням торгів вартістю 100 000 грн і більше має надіслати до Держагентства з питань електронного урядування (Міністерства цифрової трансформації):

 • супровідний лист;
 • техніко-економічне обґрунтування проєкту (за формою додатка 3 до Положення про формування та виконання НПІ, затвердженого постановою КМУ від 31.08.1998 № 1352;
 • проєкт договору;
 • витяг з річного плану закупівель.

Якщо вартість закупівлі менша 100 000 грн, замовнику достатньо повідомити Держагентство з питань електронного урядування (Міністерство цифрової трансформації) заповнивши електронну форму: «Повідомлення про укладений договір».

Необхідно заповнити усі реквізити цієї форми, додати сканкопію супровідного листа, а також сканкопію договору — якщо договір уклали без проведення допорогових електронних торгів.

На електронну адресу, що буде вказана при заповненні форми, надійде підтвердження, що форма «Повідомлення про укладений договір» заповнена. Таку відповідь слід роздрукувати і подати органу Казначейства при реєстрації бюджетних і бюджетних фінансових зобов’язань.

За інформацією Міністерства цифрової трансформації

Нове в отриманні електронних довірчих послуг

27 вересня набрав чинності Регламент Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС, який є на сайті надавача у розділі «Регламент роботи».

Окрім нього затверджено також форми:

 • договору про надання електронних довірчих послуг;
 • реєстраційної картки для фізичної особи;
 • реєстраційної картки для юридичної особи;
 • додатка до реєстраційної картки;
 • заяви про зміну статусу кваліфікованого сертифіката відкритого ключа;
 • додатка до заяви про зміну статусу кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів.

Переглянути та завантажити актуальні форми реєстраційних документів можна на сайті у розділі «Отримання електронних довірчих послуг».

Нові форми реєстраційних документів для отримання електронних довірчих послуг необхідно застосовувати з 27 вересня, водночас форми попереднього зразка ще будуть приймати до 07 жовтня.

Також, змінено технологічні сертифікати Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС. Так, для підтримання належного рівня функціонування програмного забезпечення, яке використовують для підписання електронних документів необхідно завантажити та додати до «файлового сховища сертифікатів» нові технологічні сертифікати:

 • центру;
 • кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС;
 • його серверів.

Нові технологічні сертифікати доступні для завантаження за посиланням.

Повний перелік актуальних технологічних сертифікатів розміщено у вкладці «Сертифікати Надавача» розділу «Пошук сертифікатів та СВС» за посиланням.

За інформацією ІДД ДПС

Визначили першу центральну закупівельну організацію

Уряд визначив ДУ «Професійні закупівлі» централізованою закупівельною організацією для проведення в інтересах замовників тендерів та закупівель за рамковими угодами товарів і послуг (крім поточного ремонту).

У 2017-2018 роках ДУ «Професійні закупівлі» виконувала функції централізованої закупівельної організації як пілот. Тож тепер вона зможе реалізувати здобуті знання та досвід, коли виконуватиме функції ЦЗО і проводитиме закупівлі в інтересах замовників, які виявили бажання передати функцію закупівель до професійної організації.

Зміни до реєстру оптово-відпускних цін на лікарські засоби

МОЗ оприлюднило наказ від 13.09.2019 № 1942, яким задекларовало, зокрема:

 • зміни до оптово-відпускних цін на лікарські засоби станом на 28 серпня 2019 року, що вносяться до реєстру оптово-відпускних цін на лікарські засоби,
 • реєстр зі змінами.

Так, із Реєстру, зокрема, вилучені:

 • цефтолозан,
 • апренітант,
 • ретінол,
 • кислота аскорбінова (вітамін С).

Також до Державного реєстру лікарських засобів України внесені зареєстровані лікарські засоби (медичні імунобіологічні препарати) згідно із затвердженим переліком.

Правила професійної етики у конкуренції схвалюватиме АМКУ

АМКУ видав розпорядження № 14-рп, яким затверджується Порядок погодження Правил професійної етики у конкуренції. Він встановлює процедуру погодження АМКУ проектів Правил професійної етики у конкуренції, розроблених суб'єктами господарювання для відповідних сфер господарської діяльності, а також для певних галузей економіки, та змін до Правил.

Правила можуть використовувати суб'єктів господарювання під час укладання договорів, розробки установчих та інших документів.

Для погодження проекту Правил до органу подаютья:

- супровідний лист про погодження проекту Правил, зокрема з інформацією про сприяння в розробці таких Правил Торгово-промислової палати України та/або інших заінтересованих організацій;

- обґрунтування необхідності прийняття проекту Правил;

- проект Правил;

- документи щодо погодження проекту Правил із заінтересованими організаціями (у разі здійснення такого погодження).

За наслідками розгляду проекту Правил АМКУ приймає розпорядження про:

- погодження проекту Правил;

- відмову в погодженні проекту Правил.

Розпорядження приймається у строк, що не перевищує 30 робочих днів із дати одержання АМКУ проекту Правил.

Підставою для відмови в погодженні проекту Правил є невідповідність змісту проекту Правил вимогам законодавства про захист економічної конкуренції.

У розпорядженні про відмову в погодженні проекту Правил має бути обґрунтовано підстави відмови.

Про прийняте розпорядження АМКУ щодо погодження або відмови в погодженні проекту Правил орган надсилає повідомлення в письмовій формі, до якого додається один примірник відповідного проєкту Правил та розпорядження, протягом 10 р.д. від дати його прийняття.

Інформація про прийняття розпорядження щодо погодження або відмови в погодженні Правил підлягає оприлюдненню відповідно до законодавства.

Це розпорядження набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Інформація з jurliga.ligazakon.net

Землю продаватимуть через ProZorro.Продажі, а митний конфіскат – через Prozorro

Після скасування мораторію сільськогосподарську землю можуть продавати через ProZorro.Продажі. Про це заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Павло Кухта.

Він розповів, що дворівнева електронна система ProZorro.Продажі розглядається як основна для майбутнього продажу землі.

Так, нагадаємо, що Уряд погодив законопроект про ринок землі.

Митний конфіскат невдовзі буде продаватися через систему Prozorro. Про це голова Державної митної служби Максим Нефьодов написав на своїй сторінці у Facebook.

 Нагадаємо, що незабаром українські імпортери та експортери зможуть стати авторизованими економічними операторами та отримати пільги на митниці. Також пропонується посилити захист інтелектуальної власності та надати митниці право знищувати контрафактний товар в міжнародних відправленнях. 20 вересня Верховна Рада ухвалила відповідний законопроект.

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати