Олег Кушнір
ДОДАТКОВА ПОТРЕБА І ПЛАНУВАННЯ
КЕЙС №2
Замовники, проводите відкриті торги і отримуєте економію? А як саме ви далі плануєте суму економії, якщо є потреба у додатковій закупівлі? Про планування без помилок у цій ситуації, читайте рекомендації Олега Кушніра, головного редактора журналу «Консалт Інфо»
Кейс №2:
Після проведення відкритих торгів у замовника виникла економія в сумі 150 000 грн й потреба зробити додаткову закупівлю на цю суму.
Як правильно планувати в цій ситуації?
Перегляньте Кейс №1 планування:
Планування після двічі відміненого тендеру: кейс №1 https://e-tender.ua/news/planuvannya-pislya-dvichi-vidminenogo-tenderu-pershij-kejs-p-171?fbclid=IwAR13BebrRI5PLwFygSFAGVPQgjYx4iOqFPpiayxJ76t4hSAtoJ7zhcicA-o
Перегляньте запис вебінару:
7 Кейсів планування публічних закупівель https://e-tender.ua/webinar/7-kejsiv-planuvannya-publichnih-zakupivel-15?fbclid=IwAR14PQWyelQ76XdyU0rru-jg9Z4OnVIwNjkb4X-jF4hNzJ8usEBN458Xz8M
Наприклад, на 2018 рік замовник запланував закупівлю на 700 тис. грн. Було проведено процедуру закупівлі – відкриті торги. Учасник виграв з ціною 550 тис. грн. І в результаті у замовника вийшла економія на суму – 150 тис. грн. Що ж робити з цими сумами: 700 тис. грн та 150 тис грн?
1. Для того, аби використати 150 тис. грн, рекомендуємо:
Запланувати окремим рядком у річному плані й обрати той тип процедури, який необхідний замовнику, в залежності від того, як замовник планує обирати постачальника:
- Допорогова закупівля
- Звіт про укладений договір
Або ж створити новий рядок плану на 150 тис. грн
2. Що робити з сумою річного плану процедури відкритих торгів 700 тис. грн?
Рекомендуємо в цій ситуації заходити в рядок плану - 700 тис. грн і віднімати 150 тис. грн.
Таким чином, замовник обґрунтовує появу 150 тис грн, які виникли в наслідок економії під час проведення процедури закупівлі.
Деякі замовники, коли створюють додаток до річного плану із зазначенням типу процедури – допорога закупівля або звіт про укладений договір, у примітка до річного плану на суму 150 тис. грн, зазначають, що це економія від проведених відкритих торгів.
Аби доказати, що замовник дійсно зекономив при проведенні процедури закупівлі, слід від загальної суми у річному плані відняти суму економії. І, на цю суму створили окремий рядок у річному плані.