Назад до каталогу статей
Стаття від експерта

Оприлюднення держзамовником звіту про виконання або розірвання договору

01 Листопада 2021

Наприкінці року держзамовникам обов’язково потрібно відзвітувати по виконаним договорам. Звітуванню підлягають усі закупівлі, вартістю від 50 тис. гривень.

Єлизавета Штупун, начальник відділу з організації тендерних закупівель E-Tender

Звіт про виконання договору про закупівлю

Звіт про виконання договору про закупівлю (відповідно до п.12 ч.1 ст.10 Закону «Про публічні закупівлі») оприлюднюються протягом 20 робочих днів у випадках:

 • виконання сторонами договору про закупівлю;
 • закінчення строку дії договору про закупівлю, за умови його виконання сторонами;
 • розірвання договору про закупівлю.

Більшість договорів між постачальниками та замовником укладені до кінця поточного року, тому замовник звітує, зазвичай, у перших числах наступного року. Але може відзвітувати і раніше, якщо обв’язки по договору виконано обома сторонами - постачальник поставив товари/послуги/роботи, а замовник сплатив кошти.

На майданчику E-Tender.ua необхідно:

 • зайти в закупівлю у блоці «Договір»; 
 • натиснути кнопку «Деталі договору»;
 • натиснути кнопку «Завершити договір» (Рис.1).

Рис.1

У форму, яка з’являється на екрані, автоматично підтягується інформація з блоку договору, але її можна редагувати і далі «Підтвердити інформацію».

Завантажити за необхідністю документ, дочекатись експортування його до центральної бази даних та накласти підпис (Рис.2).

Рис.2

Після успішного завантаження документа (функція опціональна) та накладення підпису, натиснути на кнопку «Завершити договір»(Рис.3)

Рис.3

На майданчику буде наявна інформація щодо виконання договору, а на уповноваженому порталі сформовано звіт про виконання договору про закупівлю (Рис.4)

Рис.4


Відповіді на найчастіші запитання користувачів: 

 • Як рахувати строки щодо публікації звіту про виконання договору про закупівлю?
 • Для обчислення перебігу строків необхідно керуватися Цивільним кодексом України, а також Законом, в якому визначаються строки, перебіг яких починається після настання певної події, з якою пов’язаний її початок.  Відповідно до частини першої статті 253 Цивільного кодексу України перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок. 


Договір був розірваний: як відзвітувати 

У разі розірвання договору про закупівлю, звіт про виконання договору про закупівлю оприлюднюється від дати коли замовник та постачальник домовились про припинення зобов’язань за таким договором.

Для того, щоб показати розірвання договору про закупівлю в системі, необхідно:

 • зайти в закупівлю у блоці «Договір»;
 • натиснути кнопку «Деталі договору»;
 • натиснути кнопку «Розірвати договір» (Рис.5).

Рис.5

В електронну форму підтягнеться інформація з блоку договору, але її можна редагувати. Замовнику обов’язково потрібно вказати причину розірвання і далі натиснути «Підтвердити інформацію». Завантажити документ та накласти підпис (Рис.6).

Рис.6

Після накладеного підпису натиснути на кнопку «Розірвати договір» (Рис.7)

Рис.7

На майданчику буде наявна інформація щодо розірвання договору, а на уповноваженому порталі сформовано звіт про виконання договору про закупівлю. 


Відповіді на найчастіші запитання користувачів: 

 • Чи можна  вказати суму «0» при публікації звіту про виконання договору?
 • Ні. Це передбачено тільки якщо договір розірвано, то можна вказати «0». 


Відповідальність за порушення строків публікації звіту

Важливо пам’ятати, що якщо замовником зроблено в системі дії щодо  звітування виконання або розірвання договору, будь які зміни вже не можна внести до договору.

Також є відповідальність згідно Статті 16414  КУпАП за неоприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі у вигляді накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб замовника у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення - тягнуть за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб замовника у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тож, не зволікайте та вчасно публікуйте інформацію про виконання договору! Команда майданчику E-Tender.ua вам допоможе! Звертайтесь за контактами:

тел.: 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України), e-mail: support@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Стаття від експерта
За наявності яких підстав законодавством дозволено правомірно вносити зміни до істотних умов договору про закупівлю. Як правильно зменшити обсяги закупівлі, змінити ціну за одиницю товару та продовжити строк дії договору, читайте у статті
Стаття від експерта
Як описати обставини непереборної сили в договорі про закупівлю на Прозорро. Які чотири нюанси підтвердження обставин непереборної сили. Коли заборонено укладати договір про закупівлю. Чи можна корегувати умови договору під час його укладення , пояснює E-Tender
Стаття від експерта
Строк дії договору є істотною умовою договору про закупівлю. І сторони договору мають розуміти, як правильно його сформувати . На що зважати при цьому, пояснив E-Tender