Назад до каталогу статей
Новини

Опубліковано проект Постанови, яка має встановити особливості здійснення закупівель на період дії правового режиму воєнного стану в Україні

18 Вересня 2022

Проект Постанови КМУ «Про затвердження особливостей здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування»

Нарешті нашій з вами увазі представлено Проект ПКМУ «Про затвердження особливостей здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі - Постанова).

Майбутня Постанова вже встигла оповитися слухами і домислами, адже обговорення концепції не виносилося на широкий загал спільноти. Крім кількох заяв заступниці Міністра економіки України Надії Бігун про цілі та задачі майбутньої Постанови, кінцевого розуміння, що на нас чекає, не було.

Проект Постанови поки винесений на обговорення та голосування, тому так і залишається невідомою остаточна його версія.

Отже, про головне з проекту Постанови:


Про нові пороги

Замовники здійснюватимуть закупівлі товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тисяч гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тисяч гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 мільйона гривень, шляхом застосування процедури закупівлі відкриті торги та/або шляхом використання Prozorro Market.


Товари
Послуги з поточного ремонту
Роботи
Відкриті торги та/або е-каталоги
 ≥ 100 тис. грн
 ≥ 200 тис. грн 
 ≥ 1,5 млн. грн 

Допорогові суми - можуть здійснюватися з використанням електронної системи закупівель (у тому числі з використанням електронного каталогу) або шляхом укладання прямих договорів.

Про нові правила проведення відкритих торгів:

  • Зменшення строків проведення. Оголошення оприлюднюється замовником не пізніше ніж за - 7 днів до кінцевого строку подання пропозицій замість 15 днів.
  • Можуть відбутися навіть з однією пропозицією. В такому випадку не буде етапу аукціон, а єдина пропозиція перейде одразу на кваліфікацію.
  • Можливість подати пропозицію вище суми очікуваної вартості закупівлі.
  • Замовник може не застосовувати до учасника процедури закупівлі кваліфікаційні критерії, визначені ст.16 ЗУ “Про публічні закупівлі”.

Про електронні каталоги Прозоро Маркет

  • > 100 тис. грн. шляхом прямої закупівлі з каталогу
  • ≤100 тис. грн. - запит ціни пропозиції

Про інші процедури закупівель

В проекті не має згадки про спрощені закупівлі, відкриті торги “європейські пороги”, переговорні процедури та конкурентний діалог. Однак, згадуються рамкові угоди.

Про виключення

Передбачається перелік винятків, коли відкриті торги не проводяться, а замовник має право укласти прямий договір з обов’язковим звітуванням про укладений договір без проведення закупівлі в ЕСЗ.

Про закупівлі продукції з країн, що спричиняють агресію проти України 

Замовникам забороняється купувати у юридичних осіб – резидентів Російської Федерації/Республіки Білорусь державної форми власності, юридичних осіб, створених та/або зареєстрованих відповідно до законодавства Російської Федерації/Республіки Білорусь та юридичних осіб, кінцевими бенефіціарними власниками (власниками) яких є резиденти Російської Федерації/Республіки Білорусь, а також публічні закупівлі у інших суб’єктів господарювання, що здійснюють продаж товарів, робіт, послуг походженням з Російської Федерації/Республіки Білорусь.

Однак є виняток щодо закупівель, необхідних для ремонту та обслуговування товарів, придбаних до набрання Постанови.

Якщо будуть укладені договори до прийняття нової Постанови

Договори про закупівлю, укладені до набрання чинності нової Постанови, будуть виконуватися на умовах, на яких такі договори були укладені;

Якщо закупівлі розпочнуться до набрання чинності нової Постанови

Закупівлі товарів, робіт і послуг, що будуть розпочаті до набрання Постанови, мають завершитися у порядку, що діяв до її набрання.

Як користуватися ПКМУ №169 після прийняття нової Постанови?

Розуміється використання тільки нової Постанови.

Це далеко не всі нововведення, запропоновані проектом. Ми тільки деякі з них розглянули в нашій статті. Переходьте за посиланням, ознайомлюйтесь з проектом та голосуйте.

Наша команда продовжує тримати руку на пульсі та будемо комунікувати про всі важливі зміни.

Якщо у вас залишилися запитання, телефонуйте за номером 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України) або пишіть на e-mail support@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати