Назад до каталогу статей
Стаття від експерта

ОРЕНДА ВАГОНІВ УКРЗАЛІЗНИЦІ: ЧОГО БІЗНЕС ЩЕ НЕ ЗНАЄ

21 Грудня 2018

Оренда вагонів УКРЗАЛІЗНИЦІ: особливості проведення процедури, нормативне регулювання, визначення цін на вагони, можливості та перспективи бізнесу.

Аліна Близнюк, керівник проекту «Електронні аукціони» майданчика E-Tender.ua

ОРЕНДА ВАГОНІВ УКРЗАЛІЗНИЦІ: ЧОГО БІЗНЕС ЩЕ НЕ ЗНАЄ


На сьогодні Укрзалізниця оголосила 14 лотів оренди вагонів. Довіреним оператором Укрзалізниці став майданчик Е-Тендер.ua. Це значить, що на майданчику будуть публікувати протоколи торгів за результатами таких аукціонів


У статті дізнаєтеся:

  • Особливості процедури оренди вагонів

  • Нормативне регулювання

  • Визначення ціни на вагони

  • Можливість і перспективи бізнесу в аукціоні на продаж вагонів.


На запитання відповідає Аліна Близнюк, керівник проекту «Електронні аукціони» майданчика E-Tender.ua 


Чим відрізняється процедура оренди вагонів від інших?

Процедура оренди вагонів відмінна від інших за такими характеристиками:

  • має особливі параметри дати подачі вагонів, полігону навантаження та рухомого складу;

  • учасниками торгів можуть бути лише перевізники, які мають Єдиний договір з Укрзалізницею. 

Також вона буде вести реєстр недобросовісних учасників, які зриватимуть торги.


Якими нормативними документами регулюється процедура оренди вагонів?

Проводять аукціони оренди вагонів згідно з Регламентом, який затвердила Укрзалізниця. 


Нагадаємо, 17 січня 2018 року Укрзалізниця затвердила процедуру визначення плати за використання власних вагонів, чим завершила процес дерегуляції вагонної складової тарифу для парку власних вагонів. Відповідні кроки Укрзалізниця здійснила на виконання Розпорядження КМ України від 01.02.2017 № 64 та наказу Міністерства інфраструктури України від 07.12. 2017 № 425 «Про внесення змін до Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги».


Які вагони продають та хто оголошує торги?

Для оренди пропонують вагони двох типів: 

  • зерновози;

  • полувагони.

Для використання вагони планують подавати перевізникам з 14 – 18 січня 2019.

Оголошує такі лоти в системі Прозоро.Продажі виключно Центр транспортної логістики Укрзалізниці, що знаходиться у Києві. 


Як визначають ціну вагонів?

Стартову вартість визначають за умовами продажу та встановлюють на рівні поточних ставок за які орендуються вагони. Але результати аукціону визначать дійсну ринкову ціну такої послуги. 


Чи зможе учасник оскаржити торги?

Оскаржувати торги можна буде у Центрі транспортної логістики Укрзалізниці, а також у Комісії з розгляду заяв і скарг, що діє при ДП «Прозорро.Продажі». 


Чому ж бізнесу варто приймати участь?

По-перше, тому що це єдина можливість отримати право на вагони вказаних категорій.

По-друге, тому що граючи за чесними і відкритими правилами у бізнесу є реальна можливість отримати вагони на рівних умовах, не переймаючись з приводу наявності домовленостей чи корупційних дій зі сторони інших перевізників.  


Стаття на тему:

Як на електронному аукціоні орендувати вагони Укрзалізниці: інструкція дій для перевізників вантажів: https://e-tender.ua/news/yak-na-elektronnomu-aukcioni-orenduvati-vagoni-ukrzaliznici-198схожi новини

Стаття від експерта
Наразі передача державного та комунального майна в оренду відбувається лише у системі Prozorro.Продажі. Потенційні орендарі тепер змагаються за право орендувати той чи інший об'єкт на електронних аукціонах. Така конкуренція вигідна як державі, так і підприємцям. Зиск для держави - справедлива орендна плата. Підприємці отримали чесну процедуру оренди без корупції. Дізнайтесь про це у статті Аліни Каневської, яка опублікована на сайті Корреспондент.net
Стаття від експерта
Сучасний закупівельник – це широка професія, яка вимагає відповідного рівня знань та навичок. Закупівельникам потрібно удосконалювати свою кваліфікацію, щоб претендувати на кращі проекти, кращі умови роботи та кращу зарплатню. На питання команди PR відділу майданчика E-Tender , які вимоги висуває ринок до фахівців у сфері закупівель, відповіла очільниця Центру вдосконалення закупівель Київської школи економіки Ольга Терещенко.
Стаття від експерта
Більше тисячі торгів проведено в системі автоматизації закупівель Е-Tender. Ми ділимося першими результатами роботи за цим напрямком. Система вже допомогла користувачам зекономити мільйони гривень на закупівлях, а деякі замовники «відбили» річну вартість використання системи успішно провівши лише одну-дві закупівлі.