Команда Е-Тендер підготувала відео-інструкцію, в якій спеціаліст по роботі із замовниками у сфері публічних закупівель Антон Волов роз'яснює послідовність кроків замовника, якщо той вирішив оскаржити в суді висновок ДАСУ щодо порушень у закупівлі.
Державна аудиторська служба (ДАСУ) може прийняти рішення про початок моніторингу певної закупівлі в системі Прозорро. Підстави для початку моніторингу:
- дані автоматичних індикаторів ризиків;
- інформація від державних органів, органів місцевого самоврядування про порушення;
- повідомлення в ЗМІ;
- порушення, які виявили аудитори;
- інформація від громадських об’єднань.
Всі дії працівників ДАСУ під час моніторингу відображаються в електронній системі закупівель (ЕТС) - замовник отримує повідомлення, якщо такий моніторинг розпочато. Результатом моніторингу є висновок ДАСУ, в якому зазначаються порушення у процедурі закупівлі.
Після того, як в ЕТС буде опубліковано висновок ДАСУ, замовник може:
- підтвердити факт порушення та усунути його;
- звернутись за роз'ясненням;
- оскаржити висновок в суді .
На Е-Тендер діє функціонал, який дозволяє обрати ту чи іншу дію (див. мал.1).
мал.1
Оскаржити рішення ДАСУ можна протягом 10 робочих днів з моменту публікації висновку. Далі потрібно буде зробити кілька дій в системі Е-Тендер.
Додавання інформації про відкриття провадження
Крок 1. Замовник повинен зазначити в ЕТС інформацію про оскарження висновку протягом наступного робочого дня з дня подачі відповідного позову. Для цього потрібно зайти в систему Е-Тендер і натиснути кнопку “Зазначити, що висновок оскаржується в суді” (мал.1). Далі відкриється вікно, в якому слід заповнити електронну форму, додати документ та натиснути “Опублікувати” (мал.2). Інформація публікується з накладанням кваліфікованого електронного підпису .
мал.2
Крок 2. Наступним етапом (мал.3) потрібно зазначити інформацію щодо відкриття провадження, натиснувши кнопку “Додати провадження”.
мал.3
Крок 3. В електронних полях (мал.4) потрібно вказати номер провадження та дату його відкриття. Також є можливість додати документ. Після чого інформацію (кнопка “Додати”) потрібно опублікувати з накладанням КЕП.
мал.4
Публікація в ЕТС протоколу ДАСУ про адміністративну відповідальність
Якщо замовник не усуває визначені у висновку порушення і висновок не оскаржено у суді - ДАСУ, після закінчення строку оскарження, публікує в системі інформацію про притягнення замовника до адміністративної відповідальності за порушення законодавства у сфері публічних закупівель (мал.5).
мал.5
В особистому кабінеті (у розділі “Мої повідомлення”) замовник отримає сповіщення, в якому будуть вказані номер протоколу ДАСУ, номер та дати відкриття провадження.
Корисні матеріали та інструкції:
- Інструкція: реєстрація облікового запису на E-Tender
- Забезпечення пропозиції та виконання договору у Prozorro - оновлений функціонал на E-Tender
Якщо залишились запитання, телефонуйте спеціалістам служби підтримки E-Tender:
тел.: 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України),
e-mail: support@e-tender.ua