Назад до каталогу статей
Новини

Оскарження висновку ДАСУ: замовник має вказати в ЕТС дату і номер провадження

07 Липень 2021

В системі Прозорро оновився функціонал. Відтепер, замовник повинен публікувати в ЕТС інформацію про номер та дату відкриття провадження, яким оскаржується висновок ДАСУ. В системі також публікується протоколи ДАСУ про притягнення замовника до адміністративної відповідальності, якщо факт порушень був доведений.

Команда Е-Тендер підготувала відео-інструкцію, в якій спеціаліст по роботі із замовниками у сфері публічних закупівель Антон Волов роз'яснює послідовність кроків замовника, якщо той вирішив оскаржити в суді висновок ДАСУ щодо порушень у закупівлі.


Державна аудиторська служба (ДАСУ) може прийняти рішення про початок моніторингу певної закупівлі в системі Прозорро. Підстави для початку моніторингу:

  • дані автоматичних індикаторів ризиків;
  • інформація від державних органів, органів місцевого самоврядування про порушення;
  • повідомлення в ЗМІ;
  • порушення, які виявили аудитори;
  • інформація від громадських об’єднань.

Всі дії працівників ДАСУ під час моніторингу відображаються в електронній системі закупівель (ЕТС) - замовник отримує повідомлення, якщо такий моніторинг розпочато. Результатом моніторингу є висновок ДАСУ, в якому зазначаються порушення у процедурі закупівлі.

Після того, як в ЕТС буде опубліковано висновок ДАСУ, замовник може:

  • підтвердити факт порушення та усунути його;
  • звернутись за роз'ясненням;
  • оскаржити висновок в суді .

 На Е-Тендер діє функціонал, який дозволяє обрати ту чи іншу дію (див. мал.1).

мал.1

Оскаржити рішення ДАСУ можна протягом 10 робочих днів з моменту публікації висновку. Далі потрібно буде зробити кілька дій в системі Е-Тендер. 

Додавання інформації про відкриття провадження

Крок 1.  Замовник повинен зазначити в ЕТС  інформацію про оскарження висновку протягом наступного робочого дня з дня подачі відповідного позову. Для цього потрібно зайти в систему Е-Тендер і натиснути кнопку “Зазначити, що висновок оскаржується в суді” (мал.1).  Далі відкриється вікно, в якому слід заповнити електронну форму, додати документ та натиснути “Опублікувати” (мал.2). Інформація публікується з накладанням кваліфікованого електронного підпису .

мал.2

Крок 2.  Наступним етапом (мал.3) потрібно зазначити інформацію щодо відкриття провадження, натиснувши кнопку “Додати провадження”.

мал.3

Крок 3.  В електронних полях (мал.4) потрібно вказати номер провадження та дату його відкриття. Також є можливість додати документ.  Після чого  інформацію (кнопка “Додати”) потрібно опублікувати з накладанням КЕП.

мал.4

Публікація в ЕТС протоколу ДАСУ про адміністративну відповідальність

Якщо замовник не усуває визначені у висновку порушення і висновок не оскаржено у суді - ДАСУ, після закінчення строку оскарження, публікує в системі інформацію про притягнення замовника до адміністративної відповідальності за порушення законодавства у сфері публічних закупівель (мал.5).

мал.5

В особистому кабінеті (у розділі “Мої повідомлення”) замовник отримає сповіщення, в якому будуть вказані номер  протоколу ДАСУ, номер та дати відкриття провадження.

Корисні матеріали та інструкції:

Якщо залишились запитання, телефонуйте спеціалістам служби підтримки E-Tender:

тел.: 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України),

e-mail: support@e-tender.uaЗацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
В квітні 2022 року електронний каталог Prozorro Market відзначив другу річницю свого існування.
Новини
Команда E-Tender продовжує допомагати благодійним та громадським організаціям проводити швидкі та прозорі закупівлі необхідних товарів під час війни.
Новини
Перевезення 18 000 тонн аграрної продукції на 12 баржах до портів Болгарії та Румунії пропонує Українське Дунайське пароплавство.