Назад до каталогу статей
Корисні статті

ОСКАРЖУВАТИ ЗАКУПІВЛІ З КВІТНЯ БУДУТЬ ПО-НОВОМУ: ПОСТАЧАЛЬНИКАМ НА ЗАМІТКУ

11 Березня 2020

Оскарження закупівель в прозорро; новий закон про публічні закупівлі; Антимонопольний комітет України; орган оскарження; оскарження відміни тендера; електронний майданчик; тарифи за подання скарги до АМКУ

Розказали про нові правила подання скарги до органу оскарження. Стаття стане корисною для усіх учасників (скаржників) та потенційних постачальників.

З 19-го квітня уся закупівельна спільнота перейде на нові норми закону «Про публічні закупівлі». І так, зміни у статті 18 передбачені такі:

  • скаргу подають тільки через електронну систему прозоро;
  • оплату за подання скарги будуть повертати;
  • змінилися строки у поданні скарги та процедура додавання документів до органу оскарження;
  • у постачальника з’явилася можливість оскаржувати багатолотові закупівлі.

Про усі ці моменте нижче детальніше.

Скарга та плата за неї – виключно через систему прозорро

Позитивним для усіх трьох сторін (АМКУ, постачальників (учасників) та замовника) є те, що плату за скаргу будуть з квітня проводити вже тільки через систему Прозорро. Нагадаємо, що нині, її справляють на рахунок АМКУ. Скаргу будуть вносити до реєстру скарг і щодо неї формуватимуть реєстраційну картку. Після чого, вона не може бути відхилена. Датою початку розгляду скарги є дата оприлюднення реєстраційної картки в системі Прозоро.

Ще одним позитивним моментом в новому процесі оскарження для учасників є – повернення плати за подання їхньої скарги. Так, скаржникам її повертають  коли орган оскарження:

  • за результатами розгляду скарги приймає рішення про задоволення або часткове задоволення скарги;
  • залишає скаргу без розгляду у випадку, якщо замовник усунить порушення, зазначені в скарзі;
  • приймає рішення про припинення розгляду скарги у випадку, якщо замовник відповідно до закону усуне порушення, зазначені в скарзі.

На сьогодні вже є проєкт постанови Уряду про затвердження розміру за подання скарги до АМКУ. Так, визначені гнучкі тарифи — від 0,3 до 0,6% очікуваної вартості закупівлі. Якщо скарга подана на:

  • положення тендерної документації та рішення/бездіяльність замовника до закінчення строку подання пропозицій - 0,3 % від очікуваної вартості (але не менше 2 тис. грн і не більше 85 тис. грн);
  • прийняті рішення, дії чи бездіяльність замовника після розгляду тендерних пропозицій - 0,6% від очікуваної вартості (але не менше 3 тис. грн і не більше 170 тис. грн).

Нове у строках подання скарги та порядку надання документів до органу оскарження

Строк розгляду скарги складатиме 10 р.д. з дати початку її розгляду, який може бути аргументовано продовжено органом оскарження до 20 р.д.

Строки подання скарги на умови документації та подання скарги після розгляду пропозиції у відкритих торгах з публікацією англійською мовою, залишилися без змін.

Що ж стосується подання документів, то відтепер документи до скарги будуть долучати через електронну систему Прозорро не пізніше ніж за 3 р.д. до дати розгляду скарги.

Додаткова умова для подання скарги

Також учасники отримали можливість за новим законом подавати скаргу й на відміну процедури закупівлі. Скаржник зможе після автоматичної відміни тендеру оскаржити свою дискваліфікацію в межах строку оскарження.

Скарга на багатолотові тендера

Новий закон також передбачив можливість подавати скаргу на один лот в межах процедури закупівлі. Таким чином, скаргу формуватимуть щодо кожного оскаржуваного лота тендера, окремо.

Рішення АМКУ стає чинним з дня його прийняття та є обов’язковими для виконання замовниками та особами, яких воно стосується.

Якщо рішення замовник не оскаржив до суду, то він виконує його не пізніше 30 днів з дня прийняття його АМКУ.

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Що таке тендерна документація. Які вимоги передбачити до учасників та переможця. Які вимоги тендерної документації за Особливостями, які вимоги до учасник є дискримінаційними, пояснює Е-Тендер
Корисні статті
Розповіли про те, які кваліфікаційні критерії визначають замовники до учасників торгів за Законом України «Про публічні закупівлі» та Постановою № 1178, яка затвердила Особливості проведення закупівель у воєнний час. Аналіз статті 16 Закону про закупівлі, читайте на сайті - E-tender.ua
Корисні статті
Закупівлі через Prozorro Market набирають популярності. Придбати товари першого вжитку оперативно у час війни стало можливим саме завдяки електронному каталогу. Ми провели аналіз попиту та пропозиції, а також аргументували таку динаміку та навели плюси такого способу закупівлі для замовника