Назад до каталогу статей
Новини

ПЕРЕЛІК ТОВАРІВ І ПОСЛУГ ДЛЯ ЗАКУПІВЛІ З ПРОТИДІЄЮ З КОРОНОВІРУСОМ COVID-19

26 Березня 2020

Закупівлі товарів для боротьби із коронавірусом, звіт за закупівлями для запобіганню пандемії COVID-19, система Прозорро, електронний майдачник Е-Тендер, експрес-тести для діагностики коронавірусу COVID-19, перелік товарів для закупівель з протидією COVID-19

Уряд визначив перелік товарів і послуг для протидії з COVID-19, які можна купувати поза системою Prozorro.

У відповідній постанові зазначено вичерпний список тих товарів та послуг, які замовники можуть закупати для потреб з боротьбою із короновірусом:

  • лікарських засобів,
  • медвиробів,
  • дезінфекторів,
  • медичного і лабораторного обладнання, які можна купувати без оголошення тендеру.

Також без Прозоро можна закупити послуги з харчування для пацієнтів з COVID-19 та медичних працівників, а також послуги з їхнього перевезення.

Як сказали вже, даний перелік є вичерпний, також зміни (доповнення) до нього можуть ще вносити. Також, як зазначено у листі Мінекономіки «Щодо порядку закупівель у зв’язку із COVID-19» № 3304-04/20656-06 25.03.2020, якщо товари та послуги, зазначені у цьому переліку, були заплановані замовником до виникнення необхідності забезпечення запобіганню короновірусу, проводять їх згідно із законом «Про публічні закупівлі».

Уряд установив, зокрема, що за результатами проведених до 19 квітня закупівель, для здійснення заходів, спрямованих на запобігання коронавіруса COVID-19, згідно із затвердженим затвердженим переліком замовник у системі Прозорро замовник оприлюднює згідно зі ст. 10 Закону «Про публічні закупівлі»:

  • звіт про укладені договори,
  • договір про закупівлю та всі додатки до нього,
  • звіт про виконання договору.

А ось за результатами проведених з 19 квітня таких закупівель відповідно до згаданого переліку без застосування системи Прозорро замовник оприлюднює у системі Прозорро:

  • звіт про договір про закупівлю, укладений без Прозорро,
  • договір про закупівлю та всі додатки до нього,
  • звіт про виконання договору про закупівлю.

Отже, замовникам, які мають проводити закупівлі для запобігання COVID-19 можуть укладати договори без проведення процедур закупівель, але обов`язково мають опублікувати звіт про укладений договір з усіма його додатками та потім прикріпити звіт про його виконання. Закупати мають право в такому випадку ті товари, які визначив Уряд постановою, яку згадували вище.

Також нагадуємо, що нещодавно у системі Прозоро додали додаткове поле для звітування. І замовник має можливість зазначати ознаку COVID-19 – опублікувавши звіт про укладені договори. Це буде підтвердженням того, що тендер був проведений для потреб у запобіганні з вірусом. Про додаткове поле на майданчику Е-Тендер детально тут.

Оскільки Закон про протидію коронавірусу вніс зміни і в нинішню редакцію закон «Про публічні закупівлі», то до 19 квітня звіт про укладений договір будуть публікувати протягом одного дня, а з 19 квітня — протягом 3 р.д. з дня укладання договору.

схожi новини

Новини
Розпочався прийом заявок на участь в аукціонах з продажу майна Корпорації «Оболонь». У Prozorro.Продажі оголошено 14 лотів, на яких можна купити б/у автомобілі та спеціальну техніку. Аукціони відбудуться 25 березня.
Новини
Опубліковано 11 нових лотів з продажу майна компаній «Сандора» та «Вімм-Білль-Данн». На аукціонах можна придбати спеціальну техніку: термобудки Mercedes-Benz, причепи, молоковози, а також легкові автомобілі, ціни на які суттєво знижено.
Новини
Оголошені перші аукціони з продажу спиртзаводів у 2021 році. На приватизацію виставлені Вишняківське та Дубов’язівське місця проведення діяльності ДП Укрспирт. Аукціони відбудуться 4-го та 11-го березня 2021 року. Взяти участь в аукціонах можна на майданчику E-Tender.