Назад до каталогу статей
Блог

ПЕРШІ КРОКИ ДЛЯ РОБОТИ У СИСТЕМІ PROZORRO.ПРОДАЖІ

12 Липень 2018

Підказка для органів місцевого самоврядування у процедурі малої приватизації

Закон України говорить, що відтепер органи приватизації органів місцевого самоврядування мають публікувати Переліки об’єктів, що підлягають приватизації в електронній торговій системі. Для цього органи місцевого самоврядування мають обрати електронний майданчик та укласти з ним угоду. Яка послідовність дій і з чого починати?

  • Орган приватизації має обрати електронний майданчик через який надалі та здійснюватиме публікацію усіх об’єктів, інформаційних повідомлень, протоколів, рішень, договорів і т.д. Електронний майданчик обов’язково має бути акредитованим Державним підприємством «Прозорро Продажі».
  • Примітки: Е-Тендер для своїх клієнтів стає не лише інструментом для роботи у системі, а ще і юридичним радником і кризовим менеджером. Адже, команда E-Tender.UA працює над супроводом клієнта протягом усього циклу торгів від публікації об’єкту до завершення приватизації, від проведення навчання до успішної угоди. 
  • Після того як орган приватизації обрав майданчик, він має зареєструватись на ньому та, відповідно, укласти письмову безкоштовну угоду. Майданчик виступає оператором торгів та надає у користування електронний ресурс на безкоштовній основі.

Примітка: така угода має бути типовою, що затверджується Фондом державного майна України, у відповідності до ч. 2 ст. 15 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» 

  • Після укладення угоди орган приватизації вже фактично, а головне, юридично може користуватись  майданчиком та публікувати всю необхідну інформацію у системі.

Примітка: до укладення угоди в органу приватизації такого права немає, на це необхідно звернути особливу увагу та публікувати об’єкти в електронному реєстрі лише після того, як є оригінал підписаної угоди. Адже пам’ятаємо, що у системі фіксується дата та час кожної дії користувача системи.

У часовому розрізі такі дії можуть зайняти до одного-двох днів, тож головне органу приватизації обрати свого партнера, який надалі супроводжуватиме його на усіх етапах приватизації – оператора торгів (електронного майданчика) та укладати угоду.

Але головна увага! Станом на сьогодні, технічна процедура збудована таким чином, що орган приватизації, опублікувавши об’єкт на одному майданчику – мусить закінчити всю процедуру саме на цьому майданчику.

Тобто, якщо орган приватизації опублікував Перелік об’єктів, що підлягають приватизації на E-Tender.UA, то повний цикл всіх торгів має проводитись виключно на E-Tender.UA. Звісно, що вся інформація про торги транслюється (синхронізується) серед всіх учасників системи, але саме орган приватизації має працювати на E-Tender.UA.

Про такі особливості електронної Системи не написано у Законі або Постановах, а команда E-Tender.UA знає усі останні новини приватизації, тож звертайтесь до нас і ваша приватизація буде проведена у відповідності до Закону та фактичної роботи електронного аукціону.

похожие новости

Блог
Розглянули, які документи слід подавати замовнику до органів казначейства, аби зареєструвати зобов'язання за договором, його додатковими угодами та авансом
Блог
У жовтні починає діяти Кодекс про банкрутство. Який запроваджує й регулює продаж майна боржників виключно на аукціоні в електронній системі. В статті коментуємо порядок проведення такого аукціону згідно з новими правилами.
Блог
З 21 жовтня вводиться в дію новий Кодекс про банкрутство. Він передбачає абсолютно нову модель реалізації майна боржників – електронний аукціон (торги). У статті розказали про його головну ідею.