Назад до каталогу статей
Дайджест

ПЕРШІ КРОКИ ДЛЯ РОБОТИ У СИСТЕМІ PROZORRO.ПРОДАЖІ

12 Липень 2018

Підказка для органів місцевого самоврядування у процедурі малої приватизації

Закон України говорить, що відтепер органи приватизації органів місцевого самоврядування мають публікувати Переліки об’єктів, що підлягають приватизації в електронній торговій системі. Для цього органи місцевого самоврядування мають обрати електронний майданчик та укласти з ним угоду. Яка послідовність дій і з чого починати?

  • Орган приватизації має обрати електронний майданчик через який надалі та здійснюватиме публікацію усіх об’єктів, інформаційних повідомлень, протоколів, рішень, договорів і т.д. Електронний майданчик обов’язково має бути акредитованим Державним підприємством «Прозорро Продажі».
  • Примітки: Е-Тендер для своїх клієнтів стає не лише інструментом для роботи у системі, а ще і юридичним радником і кризовим менеджером. Адже, команда E-Tender.UA працює над супроводом клієнта протягом усього циклу торгів від публікації об’єкту до завершення приватизації, від проведення навчання до успішної угоди. 
  • Після того як орган приватизації обрав майданчик, він має зареєструватись на ньому та, відповідно, укласти письмову безкоштовну угоду. Майданчик виступає оператором торгів та надає у користування електронний ресурс на безкоштовній основі.

Примітка: така угода має бути типовою, що затверджується Фондом державного майна України, у відповідності до ч. 2 ст. 15 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» 

  • Після укладення угоди орган приватизації вже фактично, а головне, юридично може користуватись  майданчиком та публікувати всю необхідну інформацію у системі.

Примітка: до укладення угоди в органу приватизації такого права немає, на це необхідно звернути особливу увагу та публікувати об’єкти в електронному реєстрі лише після того, як є оригінал підписаної угоди. Адже пам’ятаємо, що у системі фіксується дата та час кожної дії користувача системи.

У часовому розрізі такі дії можуть зайняти до одного-двох днів, тож головне органу приватизації обрати свого партнера, який надалі супроводжуватиме його на усіх етапах приватизації – оператора торгів (електронного майданчика) та укладати угоду.

Але головна увага! Станом на сьогодні, технічна процедура збудована таким чином, що орган приватизації, опублікувавши об’єкт на одному майданчику – мусить закінчити всю процедуру саме на цьому майданчику.

Тобто, якщо орган приватизації опублікував Перелік об’єктів, що підлягають приватизації на E-Tender.UA, то повний цикл всіх торгів має проводитись виключно на E-Tender.UA. Звісно, що вся інформація про торги транслюється (синхронізується) серед всіх учасників системи, але саме орган приватизації має працювати на E-Tender.UA.

Про такі особливості електронної Системи не написано у Законі або Постановах, а команда E-Tender.UA знає усі останні новини приватизації, тож звертайтесь до нас і ваша приватизація буде проведена у відповідності до Закону та фактичної роботи електронного аукціону.

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.