Назад до каталогу статей
Новини

Перші лоти оренди комунальної нерухомості від Чернівців у системі ProZorro.Продажі

15 Березня 2018

Чим привабила місто оренда через електронну систему?

Прогресивне місто приєдналось до проекту та запустило оренду майна комунальної форми власності: 6 об’єктів, які вже найближчим часом можуть отримати нових орендарів.


Як відомо, до пілотного проекту вже долучилось більше 20-ти міст України, але далеко не всі оголосили аукціони у системі. Оренда майна в електронній системі також не є популярною процедурою серед міст. На відміну від інших, влада Чернівців вирішила перевести конкурс з оренди в електронну площину, і це дійсно революційне рішення та перший приклад для всієї України.


Загалом, оренда державного і комунального майна — величезний ринок, який сьогодні діє в межах застарілої процедури: паперового конкурсу з публікацією оголошення в офіційній газеті. Учасники формують конверти з документами на конкурс, що за бажання організатора можуть бути легко відкриті та переглянуті на предмет відповідності вимогам конкурсу та суми цінової пропозиції до моменту безпосереднього проведення конкурсу. У свою чергу, електронна система ProZorro.Продажі пропонує  проводити оренду на принципах добросовісної конкуренції та рівних прав усіх учасників. Це досягається шляхом таких особливостей роботи системи:

  • документи учасника закриті для перегляду аж до кінця аукціону, а тому «відкрити конверт» тут не вдасться;

  • під час електронного аукціону інформація про учасників також закрита, відкриваються лише цінові пропозиції, а тому передзвонити «знайомому» учаснику та домовитись під час аукціону також неможливо;

  • публічність дає змогу максимально розповсюдити інформацію про оголошені торги та фіксувати усі дії учасників і замовників у системі. Таким чином зробити «відкат» назад та змінити свої дії для іншого результату вже неможливо.


Такі можливості системи є унікальними для ринку оренди в Україні. А принципи системи здатні не лише перевести процедуру в електронну форму, а зробити її доступною для кожного, хто бажає орендувати приміщення в будь-якому куточку України. Аналогів дворівневої системи ProZorro.Продажі немає, інформація про торги збирається у центральній базі даних і транслюється одночасно на всі електронні майданчики.


Чернівці, крокуючи вперед, обирають прозорий та дієвий механізм, вони не лише реформують процедуру оренди, вони творять історію.

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати