Назад до каталогу статей
Новини

Перші лоти оренди комунальної нерухомості від Чернівців у системі ProZorro.Продажі

15 Березня 2018

Чим привабила місто оренда через електронну систему?

Прогресивне місто приєдналось до проекту та запустило оренду майна комунальної форми власності: 6 об’єктів, які вже найближчим часом можуть отримати нових орендарів.


Як відомо, до пілотного проекту вже долучилось більше 20-ти міст України, але далеко не всі оголосили аукціони у системі. Оренда майна в електронній системі також не є популярною процедурою серед міст. На відміну від інших, влада Чернівців вирішила перевести конкурс з оренди в електронну площину, і це дійсно революційне рішення та перший приклад для всієї України.


Загалом, оренда державного і комунального майна — величезний ринок, який сьогодні діє в межах застарілої процедури: паперового конкурсу з публікацією оголошення в офіційній газеті. Учасники формують конверти з документами на конкурс, що за бажання організатора можуть бути легко відкриті та переглянуті на предмет відповідності вимогам конкурсу та суми цінової пропозиції до моменту безпосереднього проведення конкурсу. У свою чергу, електронна система ProZorro.Продажі пропонує  проводити оренду на принципах добросовісної конкуренції та рівних прав усіх учасників. Це досягається шляхом таких особливостей роботи системи:

  • документи учасника закриті для перегляду аж до кінця аукціону, а тому «відкрити конверт» тут не вдасться;

  • під час електронного аукціону інформація про учасників також закрита, відкриваються лише цінові пропозиції, а тому передзвонити «знайомому» учаснику та домовитись під час аукціону також неможливо;

  • публічність дає змогу максимально розповсюдити інформацію про оголошені торги та фіксувати усі дії учасників і замовників у системі. Таким чином зробити «відкат» назад та змінити свої дії для іншого результату вже неможливо.


Такі можливості системи є унікальними для ринку оренди в Україні. А принципи системи здатні не лише перевести процедуру в електронну форму, а зробити її доступною для кожного, хто бажає орендувати приміщення в будь-якому куточку України. Аналогів дворівневої системи ProZorro.Продажі немає, інформація про торги збирається у центральній базі даних і транслюється одночасно на всі електронні майданчики.


Чернівці, крокуючи вперед, обирають прозорий та дієвий механізм, вони не лише реформують процедуру оренди, вони творять історію.

схожi новини

Новини
Придбати бурштин Держсховища тепер можна лише через аукціони Прозорро.Продажі та Е-Тендер. Розповідаємо, як прийняти участь в аукціоні та купити бурштин, офіційно і без обмежень.
Новини
Проект Постанови КМУ «Про затвердження особливостей здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування»
Новини
В статті розглянуті можливі випадки, при яких в замовників може не бути технічної можливості використання Prozoro та яким чином це документально підтвердити