Назад до каталогу статей
Корисні статті

Підписати документи, які додаються до пропозиції - тепер протягом кількох хвилин

23 Листопада 2021

Дізнайтесь про переваги нового функціоналу Е-Тендер, який дозволяє підписати електронним підписом документи безпосередньо в системі

Які проблеми вирішує новий функціонал

У системі Прозорро публікується багато тендерів, у яких учасникам до тендерної пропозиції потрібно завантажити 30 документів і більше.  Крім того, замовники часто встановлюють вимогу, щоб кожен документ був підписаний електронним підписом окремо. Це характерно, наприклад, для тендерів із закупівлі електроенергії. Щоб учаснику накласти КЕП на кожний документ потрібно:  

  • зайти на сайті Центрального засвідчувального органу;  
  • завантажити файл певного документа у сервіс;
  • підписати його;  
  • скачати підписаний варіант;
  • повторити цю процедуру з рештою документів.  

А після цього ще потрібно завантажити засвідчені документи у систему Прозорро. Безліч часу витрачається на суто механічні дії. Якщо компанія одночасно бере участь у декількох тендерах, це може стати проблемою. У документах легко заплутатись, неправильно завантажити, що потім може стати причиною відхилення пропозиції.

Щоб позбавити постачальників цієї рутини, на Е-Тендер розроблено функціонал, який дозволяє підписувати кожен документ електронним підписом безпосередньо у системі. Більше не потрібно ходити у засвідчувальний центр. Все відбувається в системі і забирає не більше 5 хвилин. Далі, детально розповідаємо як користуватись функціоналом.  

Як підписати документи  

Після завантаження документів до пропозиції постачальник тепер підписує КЕП/УЕП кожен документ. Для цього потрібно обрати файли за допомогою чек-боксу (галочки). Підписати можна як один, так і  декілька документів одразу (мал. 1).  

мал.1

Слід також зазначити, на майданчику Е-Тендер можна підписати документи будь-якого розміру, в межах дозволених системою  Прозорро. Крім того, ви можете накласти електронний підпис на файл зі статусом “чернетка” (про роботу з чернеткою буде написано нижче).

Отже, після активації чек-боксом потрібних документів, натисніть кнопку «Підписати файли КЕП». У новому вікні (мал.2) необхідно обрати:  

  • тип носія;
  • надавача електронних довірчих послуг;
  • особистий ключ;
  • вказати пароль захисту ключа;
  • натиснути «Зчитати».    

мал. 2

Більше детально про накладання підпису читайте: "Інструкція. Накладання підпису"

Чому два файли?  

Ви наклали свій КЕП на вибрані документи і у вікні з'являться копії файлів з розширенням “.p7s” - це підписані документи (мал.3).  

мал.3  

Для зручності користувачів ми залишили в системі два файли: джерело і підписаний файл. Адже, щоб зчитати файл з розширенням “.p7s”, потрібно заходити на сайт ЦЗО або використовувати спеціальне програмне забезпечення. В системі Е-Тендер користувач завжди зможете швидко подивитись зміст документу у файлі-джерелі.  

Особливості роботи з документом і чернеткою

Якщо ви підписали чи завантажили не той документ у стані чернетки, його можна видалити, натиснувши піктограму “корзина”. Файл, який вже експортований до ЦБД, видалити неможливо. Але система Е-Тендер дозволяє експортувати до ЦБД непідписану чернетку і згодом накласти на нього КЕП/УЕП.  

Важливо пам'ятати - файл можна підписати один раз.

Після того як ви підписали та експортували підписані  файли, файл-джерело змінювати не можна.  Ці обидва файли (джерело та підписаний) будуть потрібні замовнику для перевірки підпису через ЦЗО.  

Після експорту всіх необхідних документів до ЦБД, ви зможете перейти до завершальної стадії реєстрації вашої пропозиції.  

Нагадаємо, електронним підписом  потрібно підписати всю тендерну пропозицію, навіть, якщо накладено КЕП /УЕП на кожен документ у цій пропозиції.  

Корисні матеріали:

Якщо виникають будь-які запитання щодо роботи в системі публічних закупівель, звертайтеся до нас: 

0 800 30 77 55 (в межах України безкоштовно), support@e-tender.ua. 

З повагою Е-Тендер!  

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Закупівлі через Prozorro Market набирають популярності. Придбати товари першого вжитку оперативно у час війни стало можливим саме завдяки електронному каталогу. Ми провели аналіз попиту та пропозиції, а також аргументували таку динаміку та навели плюси такого способу закупівлі для замовника
Корисні статті
Запрошуємо учасників на вебінар. Отримайте поради щодо складання тендерної пропозиції за вимогами Постанови № 1178 та підтвердження відсутності підстав для відмови у тендері
Корисні статті
10 наголосів про зміни до Постанови №1178, які замовнику слід знати