Назад до каталогу статей
Дайджест

Планування і забудова території за новими нормами

24 Вересня 2018

На що поширюються нові ДБН? Чи змінювати містобудівну документацію?

Планування і забудова території за новими нормами

Вже на початку осені – 1 вересня, офіційно вступили у дію нові ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій»*. Документ регулює питання розроблення всієї містобудівної та проектної документації в Україні.

Нагадаємо, ДБН «Планування і забудова територій» розроблений на заміну попередніх будівельних норм, що регулювали містобудування, і діяли ще з 1992 року.

Нещодавно Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України надало офіційне роз’яснення щодо випадків, у яких потрібно або не потрібно коригувати містобудівну та проектну документацію відповідно до нових норм (лист Мінрегіонбуду від 18.09.2018 №7/15.1/9361-18**.

Тож далі про основні моменти, які введені новими нормами.

 На що розповсюджуються нові ДБН?

Положення нових ДБН у першу чергу впливають на процес розроблення містобудівної документації на регіональному та місцевому рівнях. А саме розроблення:

  • схеми планування територій областей;
  • схеми планування територій районів;
  • генеральних планів населених пунктів;
  • планів зонування;
  • детальних планів територій.

Чи змінювати містобудівну документацію, яка затверджена до введення у дію ДБН  - до 1 вересня?

Використання такої документації допускається у частині, що не суперечить нормам нового ДБН. Водночас, надання містобудівних умов і обмежень та внесення змін до них мають здійснювати з урахуванням вже нового ДБН.

Розроблені і затверджені до 1 вересня 2018 року проекти будівництва не підлягають коригуванню у зв’язку з прийняттям нового ДБН.

Винятком є лише випадки, коли іншими новими ДБН передбачено підвищення вимог безпеки, надійності, електро-, вибухо- та пожежобезпечності, енергоефективності або доступності для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Однак цей випадок не стосується об’єктів, будівництво яких здійснюють у строки, визначені проектною документацією, якщо інше не передбачили у договорі на виконання будівельних робіт.

Тож,  на об’єкти, які пройшли експертизу та були затверджені до 1 вересня, можна вже отримати дозвіл від ДАБІ і розпочати будівництво проекту згідно зі старим ДБН без коригування відповідно до нового.

Якщо будівництво було зупинено, згідно з яких норм продовжувати його добудову?

Якщо будівництво об’єкта було призупинено на якомусь етапі, його добудову мають здійснювати за документацією, затвердженою до 1 вересня і з урахуванням п.4.8. ДБН А. 2.2-3-2014.

Проте, якщо у проект будівництва вносять будь-які зміни, вони мають відповідати вже новому ДБН.

* Офіційна версія ДБН http://dbn.co.ua/load/normativy/dbn/b_2_2_12/1-1-0-1802

 **Лист Мінрегіонбуду від 18.09.2018 №7/15.1/9361-18 http://www.minregion.gov.ua/wp-content/uploads/2018/09/Informatsiya-pro-vvedennya-v-diyu-DBN-Planuvannya-i-zabudova-teritoriyi.pdf

схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 22 – 30 червня. Участь української компанії в публічному тендері країни угоди GPA. Кейс № 1. Як купити у Prozorro Market: крокова допомога замовнику. Аномально низька ціна: що це та як вираховують на майданчику Е-Тендер? В Україні створено Реєстр роздрібних цін та дашборд. До приватизації готують близько 300 малих і середніх підприємств. Старт «зелених аукціонів» - у наступному році. Про продаж геонадр через систему Прозорро.Продажі з перших уст.
Дайджест
Огляд новин з 15 – 21 червня. Закупівля продуктів харчування: від чого застерігає та що рекомендує АМКУ. Новий порядок визначення предмета закупівлі. Закупівлі Covid-19: відміна норм щодо дії 3 місяців та про 100% оплати. 5 порад для участі в публічних закупівлях від Е-Тендер. Водяні знаки при завантаженні документів у систему. Мінфін забезпечує прозорість та ефективність використання коштів Фонду для боротьби з COVID-19. Укрзалізниця має намір у липні виставити на продаж 20 тис. тонн брухту. Готель «Дніпро» вже виставлений на аукціон у системі Прозорро.Продажі. Уряд затвердив порядок передачі в оренду державного та комунального майна. Про оцінку при оренді державного та комунального майна
Дайджест
Огляд новин з 09 – 14 червня. Нові функціональні можливості на майданчику Е-Тендер. Які є причини для розірвання договорів у Prozorro? Дії замовників щодо зниження ризиків їхнього розірвання. Закупівлі газу, електричної енергії, нафтопродуктів, продуктів харчування, послуг їдалень та кейтерингу: позиція АМКУ та Мінекономіки. Закупівлі замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання. Меморандум про порозуміння з інвесторами і виробниками «зеленої» електроенергії. Позиція про «публічну закупівлю нотаріальних послуг». Відновлення платоспроможності фізичної особи: відповідаємо на головні запитання. Запрошуємо на вебінар «Оренда державного та комунального майна через «Prozorro.Продажі».