Назад до каталогу статей
Блог

Планування і забудова території за новими нормами

24 Вересня 2018

На що поширюються нові ДБН? Чи змінювати містобудівну документацію?

Планування і забудова території за новими нормами

Вже на початку осені – 1 вересня, офіційно вступили у дію нові ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій»*. Документ регулює питання розроблення всієї містобудівної та проектної документації в Україні.

Нагадаємо, ДБН «Планування і забудова територій» розроблений на заміну попередніх будівельних норм, що регулювали містобудування, і діяли ще з 1992 року.

Нещодавно Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України надало офіційне роз’яснення щодо випадків, у яких потрібно або не потрібно коригувати містобудівну та проектну документацію відповідно до нових норм (лист Мінрегіонбуду від 18.09.2018 №7/15.1/9361-18**.

Тож далі про основні моменти, які введені новими нормами.

 На що розповсюджуються нові ДБН?

Положення нових ДБН у першу чергу впливають на процес розроблення містобудівної документації на регіональному та місцевому рівнях. А саме розроблення:

  • схеми планування територій областей;
  • схеми планування територій районів;
  • генеральних планів населених пунктів;
  • планів зонування;
  • детальних планів територій.

Чи змінювати містобудівну документацію, яка затверджена до введення у дію ДБН  - до 1 вересня?

Використання такої документації допускається у частині, що не суперечить нормам нового ДБН. Водночас, надання містобудівних умов і обмежень та внесення змін до них мають здійснювати з урахуванням вже нового ДБН.

Розроблені і затверджені до 1 вересня 2018 року проекти будівництва не підлягають коригуванню у зв’язку з прийняттям нового ДБН.

Винятком є лише випадки, коли іншими новими ДБН передбачено підвищення вимог безпеки, надійності, електро-, вибухо- та пожежобезпечності, енергоефективності або доступності для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Однак цей випадок не стосується об’єктів, будівництво яких здійснюють у строки, визначені проектною документацією, якщо інше не передбачили у договорі на виконання будівельних робіт.

Тож,  на об’єкти, які пройшли експертизу та були затверджені до 1 вересня, можна вже отримати дозвіл від ДАБІ і розпочати будівництво проекту згідно зі старим ДБН без коригування відповідно до нового.

Якщо будівництво було зупинено, згідно з яких норм продовжувати його добудову?

Якщо будівництво об’єкта було призупинено на якомусь етапі, його добудову мають здійснювати за документацією, затвердженою до 1 вересня і з урахуванням п.4.8. ДБН А. 2.2-3-2014.

Проте, якщо у проект будівництва вносять будь-які зміни, вони мають відповідати вже новому ДБН.

* Офіційна версія ДБН http://dbn.co.ua/load/normativy/dbn/b_2_2_12/1-1-0-1802

 **Лист Мінрегіонбуду від 18.09.2018 №7/15.1/9361-18 http://www.minregion.gov.ua/wp-content/uploads/2018/09/Informatsiya-pro-vvedennya-v-diyu-DBN-Planuvannya-i-zabudova-teritoriyi.pdf

похожие новости
Блог
Закупівля тепла: яким законодавством регулюється закупівля тепла, ліцензія на постачання теплової енергії: що слід врахувати, визначення очікуваної вартості.
Блог
Закупівля електроенергії: головне з роз'яснень НКРЕКП. Ліцензії, видані НКРЕКП. Договірна модель на ринку. Обрання найвигіднішої пропозиції постачальника
Блог
Дайджест новин: з 26 листопада по 02 грудня. Зміни на ринку електроенергії, заява Мінекономрозвитку про введення воєнного стану, впровадження добового балансування і т.д.