Мета без плану – це просто мрія.
Антуан де Сент-Екзюпері
Так, закон говорить про те, що замовник обов'язково протягом 5 днів з дня затвердження річного плану, його додатку чи змін до них, має опублікувати ці документи в системі Прозорро.
Тож, заплановані на наступний рік тендера, у залежності від вартості предмета закупівлі, закупівельники відображають у:
- річному плані закупівель – вносять закупівлі, вартість яких дорівнює або перевищує 200 тис. грн для товарів і послуг та 1,5 млн грн для робіт;
- додатку до річного плану – вносять закупівлі вартість, що не перевищує вказані вище межі.
Публікує відповідальна особа документи через електронний майданчик. Як уже зазначали у першій частині статті, на майданчику Е-Тендер є функція, яка дозволяє завантажити план з Excel. Вона набагато спрощує роботу публікації річного плану в системі. Оскільки замовнику вистачає тільки опрацювати файл Excel, який відповідає прикладу, що в системі, імпортувати його, після чого він потрапляє до ЦБД і на нього накладають електронний підпис (КЕП/ЕПЦ).
Форми документів: чи є?
Форма річного плану затверджена у Наказі Мінекономіки № 490. А ось додаток до річного плану також складають за формою річного плану.
Затвердження документів: що, кому?
Організацією проведення тендерів у замовника за сьогоднішньою редакцією закону, можуть займатися тендерний комітет та/або уповноважена особа. Так, зокрема, вони мають затверджувати річний план і додаток до нього.
Якщо замовник проводить закупівлі, очікувана вартість яких не перевищують 200 тис. грн (тобто лише допорогові закупівлі), наявність комітету не є обов’язковою. Таким чином, замовник може мати окремо визначену відповідальну особу, яка і буде займатися допорогами.
УВАГА!
Замовнику краще призначати не менше двох осіб, відповідальних за проведення допорогових торгів – на випадок відпустки/лікарняного одного із.
В залежності від виду запланованих закупівель – допорогові, чи надпорогові, можливі два варіанти затвердження річного плану, додатку та змін до них.
Так, закупівлі, регламентовані Законом, організовує тендерний комітет, який і оприлюднює усю інформацію про тендера в електронній системі через електронний майданчик. Підписують річний план усі члени комітету.
Допорогові закупівлі здійснює будь-який інший працівник, на якого і може бути покладено виконання таких обов'язків.
Оновлення у системі: враховуйте
З кінця серпня у ProZorro відбулося важливе оновлення. Так було запроваджено зв'язок плану із тендером. Тож, сьогодні для оголошення закупівель тих предметів закупівлі вартість яких дорівнює або перевищує вартісні межі, встановлені в абзацах 2 і 3 ч. 1 ст. 2 Закону обов'язково треба зв'язувати план закупівель з тендером. Для коректної зв'язки плану з тендером, як у плані так і в створюваній закупівлі мають співпадати:
а) код ЄДРПОУ замовника;
б) тип процедури закупівлі;
в) код класифікатора ДК 021:2015.
Наочно та коротко про те, як це працює на майданчику див. інфографіку.
Оновлена покрокова інструкція щодо публікації річного плану.
Нова версія планування: а що буде у 2020?
19 вересня цього року Верховна рада України прийняла в цілому нову редакцію Закону. Основні положення якого будуть чинні через шість місяців з дня його офіційного опублікування. Відповідно до нього, поняття додатку до річного плану вже не буде.
Також допорогова закупівля отримає нове поняття – спрощена закупівля, яка з початку введення у дію нової редакції закону, буде обов'язкова для проведення у системі.
Також тендерні комітети замовник зможе мати до початку 2022-го, а опісля, працюватимуть виключно – уповноважені особи.
Перші дві частини статті про планування:
- Планування закупівель. Дія 1. Організація процесу
- Планування закупівель. Дія 2. Визначення потреби, предмета та очікуваної вартості