Назад до каталогу статей
Дайджест

ПЛАНУВАННЯ ЗАКУПІВЕЛЬ. ДІЯ.3. ПУБЛІКАЦІЯ РІЧНОГО ПЛАНУ, ЙОГО ДОДАТКУ ТА ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО НИХ

24 Жовтня 2019

Затвердження річного плану, його додатку та зміни до них є по суті заключним етапом у процесі планування закупівель для замовника. Повноцінно процес планування є завершеним після внесення його в електронну систему. Про це і говоримо в статті.

Мета без плану – це просто мрія.

Антуан де Сент-Екзюпері

Так, закон говорить про те, що замовник обов'язково протягом 5 днів з дня затвердження річного плану, його додатку чи змін до них, має опублікувати ці документи в системі Прозорро.

Тож, заплановані на наступний рік тендера, у залежності від вартості предмета закупівлі, закупівельники відображають у:

  • річному плані закупівель – вносять закупівлі, вартість яких дорівнює або перевищує 200 тис. грн для товарів і послуг та 1,5 млн грн для робіт;
  • додатку до річного плану – вносять закупівлі вартість, що не перевищує вказані вище межі.

Публікує відповідальна особа документи через електронний майданчик. Як уже зазначали у першій частині статті, на майданчику Е-Тендер є функція, яка дозволяє завантажити план з Excel. Вона набагато спрощує роботу публікації річного плану в системі. Оскільки замовнику вистачає тільки опрацювати файл Excel, який відповідає прикладу, що в системі, імпортувати його, після чого він потрапляє до ЦБД і на нього накладають електронний підпис (КЕП/ЕПЦ).

Як на майданчику E-Tender опублікувати, створити, змінити, видалити річний план, чи його рядок, читайте тут:

Форми документів: чи є?

Форма річного плану затверджена у Наказі Мінекономіки № 490. А ось додаток до річного плану також складають за формою річного плану.

Затвердження документів: що, кому? 

Організацією проведення тендерів у замовника за сьогоднішньою редакцією закону, можуть займатися тендерний комітет та/або уповноважена особа. Так, зокрема, вони мають затверджувати річний план і додаток до нього.

Якщо замовник проводить закупівлі, очікувана вартість яких не перевищують 200 тис. грн (тобто лише допорогові закупівлі), наявність комітету не є обов’язковою. Таким чином, замовник може мати окремо визначену відповідальну особу, яка і буде займатися допорогами.

УВАГА!

Замовнику краще призначати не менше двох осіб, відповідальних за проведення допорогових торгів – на випадок відпустки/лікарняного одного із.

В залежності від виду запланованих закупівель – допорогові, чи надпорогові, можливі два варіанти затвердження річного плану, додатку та змін до них.

Так, закупівлі, регламентовані Законом, організовує тендерний комітет, який і оприлюднює усю інформацію про тендера в електронній системі через електронний майданчик. Підписують річний план усі члени комітету.

Допорогові закупівлі здійснює будь-який інший працівник, на якого і може бути покладено виконання таких обов'язків.

Оновлення у системі: враховуйте

З кінця серпня у ProZorro відбулося важливе оновлення. Так було запроваджено зв'язок плану із тендером. Тож, сьогодні для оголошення закупівель тих предметів закупівлі вартість яких дорівнює або перевищує вартісні межі, встановлені в абзацах 2 і 3 ч. 1 ст. 2 Закону обов'язково треба зв'язувати план закупівель з тендером. Для коректної зв'язки плану з тендером, як у плані так і в створюваній закупівлі мають співпадати: 

а) код ЄДРПОУ замовника; 

б) тип процедури закупівлі; 

в) код класифікатора ДК 021:2015. 

Наочно та коротко про те, як це працює на майданчику див. інфографіку. 

Оновлена покрокова інструкція щодо публікації річного плану.

Нова версія планування: а що буде у 2020?

19 вересня цього року Верховна рада України прийняла в цілому нову редакцію Закону. Основні положення якого будуть чинні через шість місяців з дня його офіційного опублікування. Відповідно до нього, поняття додатку до річного плану вже не буде.

Також допорогова закупівля отримає нове поняття – спрощена закупівля, яка з початку введення у дію нової редакції закону, буде обов'язкова для проведення у системі.

Також тендерні комітети замовник зможе мати до початку 2022-го, а опісля, працюватимуть виключно – уповноважені особи.

 

Перші дві частини статті про планування:

схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 03 – 09 серпня 2020. “Чорний список” АМКУ інтегрували у систему Prozorro. В 2020 році у системі Prozorro запрацює критерій “життєвий цикл закупівлі”. Три важливих технічних доопрацювання на майданчику E-Tender. Аномально низька ціна: чи можна з такою пропозицією перемагати? PepsiCo продає власні авто через Е-Тендер у Прозорро.Продажі. Дмитро Сенниченко: «Оренда держмайна тепер тільки на аукціонах Prozorro.Продажі»
Дайджест
Огляд новин з 27 липня – 02 серпня. ЗАПРАЦЮВАВ НАШ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ E-TENDER NEWS. Президент підписав закон про підтримку альтернативної енергетики. В системі Prozorro запрацював факторинг. Prozorro запрошує на онлайн-конференцію "Ефективні закупівлі". Тарас Шимко: "Український бізнес має великий потенціал в європейських тендерах". На Prozorro.Продажі продаватимуть недобудований готель в Славутичі. До кінця 2020 року приватизують 80 спиртзаводів. Спільний вебінар E-Tender та Prozorro.Продажі щодо оренди державного та комуналього майна
Дайджест
Огляд новин з 20 – 26 липня. Вперше розглянуто спір про аномально низьку ціну у Prozorro. Прийнято закон про зниження "зеленого" тарифу. Prozorro Market - це просто! Вебінар: Нові підходи до оренди держмайна. 30 липня 2020! Відкрито реєстр активів неплатоспроможних банків. Приватизація “Укрспирту” може розпочатися наприкінці літа. В Мінекономіки створять комісію, яка розглядатиме скарги щодо аукціонів з оренди держмайна.