Назад до каталогу статей
Корисні статті

ПОПЕРЕДНЯ ОПЛАТА У ДОГОВОРАХ ПРО ЗАКУПІВЛЮ: ЩО НОВОГО?

05 Грудня 2019

Кабінет Міністрів 4 грудня схвалив нову постанову про попередню оплату товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти. А ось нинішню постанову від 23.04.2014 № 117 скасують та передбачать можливість здійснення розрахунків за договорами, бюджетні зобов’язання за яким взяті на облік у Казначействі, до повного виконання цих договорів.

Для чого прийняли нову постанову?


Для підвищення рівня фінансово-бюджетної дисципліни розпорядників (одержувачів), що має сприяти уникненню тривалого відволікання бюджетних коштів.


Випадки, за яких можна авансувати

Так, не більше:

  • 3 місяців – товари, роботи і послуги за поточними видатками;
  • 12 місяців – товари, роботи і послуги за капітальними видатками та державними контрактами (договорами); періодичні видання;
  • 24 місяців – товари, роботи і послуги за зовнішньоекономічними контрактами, укладеними на виконання міжнародних зобов’язань, а також товари, роботи і послуги, що закуповуються для забезпечення національної безпеки та оборони держави.


Головні розпорядники зможуть визначати:


  • розмір та строк попередньої оплати в межах строків, визначених у постанові;
  • кількість платежів з попередньої оплати (етапність);
  • положення щодо здійснення в поточному бюджетному періоді попередньої оплати тих товарів, робіт і послуг, що передбачається поставити, виконати і надати протягом поточного чи наступного бюджетного періоду, виходячи із необхідності, що обґрунтовується, зокрема реальним станом поставки товару, виконання робіт, надання послуг, помісячним розподілом бюджетних асигнувань, сезонністю робіт, циклом виробництва тощо.


Також, розпорядники зможуть: 


  • укладати договори без попередньої оплати, якщо суб’єкт раніше порушив умови договорів в частині попередньої оплати, укладених з розпорядниками (одержувачами) у мережі головного розпорядника;
  • отримувати від суб’єктів невикористані суми попередньої оплати після закінчення строку, визначеного у договорі про закупівлю, та застосовувати штрафні санкції у разі невчасного повернення.


Як і наразі, суми попередньої оплати за капітальними видатками та державними контрактами будуть спрямовувати виконавцям робіт, постачальникам товарів і надавачам послуг (крім нерезидентів) на небюджетні рахунки, відкриті в Казначействі, з подальшим використанням виключно з таких рахунків на цілі, визначені договорами.

Джерело: офіційний сайт Мінфіну

похожие новости

Корисні статті
У статті розглянули головні моменти оприлюднення інформації про використання публічних коштів; інформації про діяльність підприємств; подання бюджетної та/або фінансової звітності
Корисні статті
Сільськогосподарська продукція у системі Прозоро є однією з найпоширеніших предметів закупівлі. Саме електронні аукціони є тим самим додатковим каналом збуду для представників агро бізнесу. У статті розповіли деталі та особливості участі в державних тендерах та роботи у системі Прозорро
Корисні статті
Правила поведінки для учасників публічних закупівель розробило Мінекономіки* як рекомендаційні. Настанови описують головне в етичній поведінці учасників, які варто дотримуватись впродовж закупівельного процесу. А ось недоречна етична поведінка суттєво впливає на результат тендера. Ба більше – призводить до порушень, за які настає відповідальність.