Назад до каталогу статей
Дайджест

ПОРАДИ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ У ТЕНДЕРІ

29 Серпня 2018

Чек-лист підготовки до тендеру

Для усіпшної роботи з тендерами рекомендуємо призначити не менше двох осіб для роботи у системі, тим паче, якщо заплановано участь у великій кількості закупівель. Це дозволить одному працівнику готувати і надсилати документи для участі у торгах, а іншому займатися аналітикою (проводити аналіз попередніх тендерів, визначити, хто є конкурентами, за якими цінами вони виграють, у яких процедурах беруть участь) та розробляти стратегію участі у тендерах.

1. Вивчіть партнерів

Перевірте чи виконує замовник всі умови договорів, особливо оплати за тендерними договорами. Також варто проаналізувати, як часто і чому замовник скасовує тендери вже після аукціону тощо. Також дана рекомендація стосується вибору електронного торговельного майданчика. Тому врахуйте зручності інтерфейсу, доступних послуг. Наприклад, функціонал електронного кабінету майданчика E-Tender.ua унікальний та допомагає бізнесу ефективно працювати з тендерами – створити власну структуру компанії та її підрозділів, розподілити права в кабінеті між керівниками, призначити або змінити менеджера, контролювати статус подачі пропозицій та участі в аукціоні, формувати персональні шаблони пошуку закупівель для різних підрозділів.

2. Спілкуйтесь з замовниками у системі

Не варто соромитися ставити питання – усі питання/відповіді зберігаються в системі та є доступними для всіх користувачів системи для перегляду у будь-який час.

3. Вчасно подавайте документи

Не варто відкладати подання пропозиції до останнього моменту. Система налаштована таким чином, що якщо ціни пропозицій учасників збігаються, то останнім право ходу в аукціоні матиме той, хто найраніше подав пропозицію.

4. Сформуйте ціну пропозиції

Найнижча ціна – запорука виграшу. Процедура тендеру побудована за такою логікою, що останній хід кожного раунду робить той учасник, який подав пропозицію з найнижчою ціною. При цьому, система або приймає попередню ціну без змін, або її зниження на суму кроку аукціону, визначеного замовником.

ВАЖЛИВО! 

Питання учасників є анонімними до закінчення аукціону та лише у вигляді тексту (додаткові файли не можуть підвантажуватися). Натомість замовник відповідає на всі питання у системі та за потреби завантажує додаткові файли (наприклад додаткову технічну інформацію, фото).

5. Контрольна перевірка

Для того, щоб реально змагатися за тендер, переконайтесь у вашій реєстрації саме як учасника, а не спостерігача.

6. Перевірте час початку аукціону

Варто забезпечити стабільний доступ до мережі Інтернет на час аукціону, зараз також можливо брати участь в аукціоні через смартфони.

7. Без паніки

Не панікуйте, якщо конкурент ставить нереально низьку ціну. Це не повинно зумовлювати негайний вихід з аукціону, оскільки досить ймовірно, що під час розгляду пропозиції такого “демпінг-учасника” замовник може відхилити пропозицію як таку, що не відповідає умовам тендеру. Тоді замовник розглядатиме наступну кращу за ціною пропозицію і це може бути саме ваша пропозиція.

Для довідки

ProZorro — електронна система публічних закупівель, яка забезпечує створення, розміщення та публікацію тендерів онлайн, обмін між учасниками торгів інформацією та документами в електронному вигляді, доступність для аналізу та громадського контролю.

Статті за темою

За матеріалами проекту “Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС” www.eupublicprocurement.org.ua.

схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 14 по 20 вересня 2020. Система Prozorro інтегрувалася з інформаційними ресурсами казначейської служби. Prozorro пропонує гроші за знайдені вразливості в системі. Змінено принцип валідації строків тендерних процедур у Prozorro. Знижені тарифи для бізнесу та підвищено поріг закупівель у Pozorro Market. Приватизація Укрспирту: першим на аукціон у Prozorro.Продажі виставлять Немирівський спиртзавод. Гарячі аукціони з продажу та оренди майна Укрпошти на Prozorro.Продажі. Вебінар: як бюджетній установі провести аукціон з оренди майна. Набула чинності постанова, яка затверджує примірні договори оренди держмайна у Prozorro.Продажі
Дайджест
Огляд новин з 07 по 13 вересня 2020. На майданчику E-Tender удосконалено процедуру завантаження документів до пропозиції. Відслідковувати тендери ДП «Медичні закупівлі України» у Prozorro стало простіше. Рекомендації Мінекономіки щодо планування закупівель державними замовниками у Prozorro. Роз`яснення Мінекономіки: визначення предмета закупівлі при публікації оголошення у Прозорро. Команда E-Tender першою опублікувала аукціони в оновленій процедурі продажу необробленої деревини. 45 одиниць спецтехніки виставлені на аукціони у Прозорро.Продажі. Ще 36 бурштинових ділянок виставлять на аукціони у Prozorro.Продажі. Оренда державного та комунального майна у Прозорро.Продажі: які нормативні документи чинні. Що планує змінити ФДМУ у законах про оренду та приватизацію державного та комунального майна
Дайджест
Огляд новин з 31 серпня - 06 вересня 2020. Ольга Терещенко: Закупівельник - не «снабженєц». Інструмент, який буде корисний учасникам публічних закупівель у Prozorro. Секрети перемог на Prozorro від Ашан Рітейл Україна. У Фонді держмайна розповіли про успіхи малої приватизації. В Clarity Project зібрано всю інформацію про аукціони з продажу майна у Prozorro.Продажі. Prozorro.Продажі - вигідно купити або орендувати державне майно . Арештоване майно відтепер будуть реалізовувати через Prozorro.Продажі. Перші аукціони у Prozorro.продажі з приватизації спиртзаводів проведуть у середині вересня. Продаж необробленої деревини має відбуватись на аукціонах у Prozorro.Продажі.