Назад до каталогу статей
Дайджест

ПОРАДИ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ У ТЕНДЕРІ

29 Серпня 2018

Чек-лист підготовки до тендеру

Для усіпшної роботи з тендерами рекомендуємо призначити не менше двох осіб для роботи у системі, тим паче, якщо заплановано участь у великій кількості закупівель. Це дозволить одному працівнику готувати і надсилати документи для участі у торгах, а іншому займатися аналітикою (проводити аналіз попередніх тендерів, визначити, хто є конкурентами, за якими цінами вони виграють, у яких процедурах беруть участь) та розробляти стратегію участі у тендерах.

1. Вивчіть партнерів

Перевірте чи виконує замовник всі умови договорів, особливо оплати за тендерними договорами. Також варто проаналізувати, як часто і чому замовник скасовує тендери вже після аукціону тощо. Також дана рекомендація стосується вибору електронного торговельного майданчика. Тому врахуйте зручності інтерфейсу, доступних послуг. Наприклад, функціонал електронного кабінету майданчика E-Tender.ua унікальний та допомагає бізнесу ефективно працювати з тендерами – створити власну структуру компанії та її підрозділів, розподілити права в кабінеті між керівниками, призначити або змінити менеджера, контролювати статус подачі пропозицій та участі в аукціоні, формувати персональні шаблони пошуку закупівель для різних підрозділів.

2. Спілкуйтесь з замовниками у системі

Не варто соромитися ставити питання – усі питання/відповіді зберігаються в системі та є доступними для всіх користувачів системи для перегляду у будь-який час.

3. Вчасно подавайте документи

Не варто відкладати подання пропозиції до останнього моменту. Система налаштована таким чином, що якщо ціни пропозицій учасників збігаються, то останнім право ходу в аукціоні матиме той, хто найраніше подав пропозицію.

4. Сформуйте ціну пропозиції

Найнижча ціна – запорука виграшу. Процедура тендеру побудована за такою логікою, що останній хід кожного раунду робить той учасник, який подав пропозицію з найнижчою ціною. При цьому, система або приймає попередню ціну без змін, або її зниження на суму кроку аукціону, визначеного замовником.

ВАЖЛИВО! 

Питання учасників є анонімними до закінчення аукціону та лише у вигляді тексту (додаткові файли не можуть підвантажуватися). Натомість замовник відповідає на всі питання у системі та за потреби завантажує додаткові файли (наприклад додаткову технічну інформацію, фото).

5. Контрольна перевірка

Для того, щоб реально змагатися за тендер, переконайтесь у вашій реєстрації саме як учасника, а не спостерігача.

6. Перевірте час початку аукціону

Варто забезпечити стабільний доступ до мережі Інтернет на час аукціону, зараз також можливо брати участь в аукціоні через смартфони.

7. Без паніки

Не панікуйте, якщо конкурент ставить нереально низьку ціну. Це не повинно зумовлювати негайний вихід з аукціону, оскільки досить ймовірно, що під час розгляду пропозиції такого “демпінг-учасника” замовник може відхилити пропозицію як таку, що не відповідає умовам тендеру. Тоді замовник розглядатиме наступну кращу за ціною пропозицію і це може бути саме ваша пропозиція.

Для довідки

ProZorro — електронна система публічних закупівель, яка забезпечує створення, розміщення та публікацію тендерів онлайн, обмін між учасниками торгів інформацією та документами в електронному вигляді, доступність для аналізу та громадського контролю.

Статті за темою

За матеріалами проекту “Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС” www.eupublicprocurement.org.ua.

схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 22 – 30 червня. Участь української компанії в публічному тендері країни угоди GPA. Кейс № 1. Як купити у Prozorro Market: крокова допомога замовнику. Аномально низька ціна: що це та як вираховують на майданчику Е-Тендер? В Україні створено Реєстр роздрібних цін та дашборд. До приватизації готують близько 300 малих і середніх підприємств. Старт «зелених аукціонів» - у наступному році. Про продаж геонадр через систему Прозорро.Продажі з перших уст.
Дайджест
Огляд новин з 15 – 21 червня. Закупівля продуктів харчування: від чого застерігає та що рекомендує АМКУ. Новий порядок визначення предмета закупівлі. Закупівлі Covid-19: відміна норм щодо дії 3 місяців та про 100% оплати. 5 порад для участі в публічних закупівлях від Е-Тендер. Водяні знаки при завантаженні документів у систему. Мінфін забезпечує прозорість та ефективність використання коштів Фонду для боротьби з COVID-19. Укрзалізниця має намір у липні виставити на продаж 20 тис. тонн брухту. Готель «Дніпро» вже виставлений на аукціон у системі Прозорро.Продажі. Уряд затвердив порядок передачі в оренду державного та комунального майна. Про оцінку при оренді державного та комунального майна
Дайджест
Огляд новин з 09 – 14 червня. Нові функціональні можливості на майданчику Е-Тендер. Які є причини для розірвання договорів у Prozorro? Дії замовників щодо зниження ризиків їхнього розірвання. Закупівлі газу, електричної енергії, нафтопродуктів, продуктів харчування, послуг їдалень та кейтерингу: позиція АМКУ та Мінекономіки. Закупівлі замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання. Меморандум про порозуміння з інвесторами і виробниками «зеленої» електроенергії. Позиція про «публічну закупівлю нотаріальних послуг». Відновлення платоспроможності фізичної особи: відповідаємо на головні запитання. Запрошуємо на вебінар «Оренда державного та комунального майна через «Prozorro.Продажі».