Назад до каталогу статей
Корисні статті

ПОРЯДОК ВИЗНАЧЕННЯ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ 2020: ЩО ВНІС НОВОГО?

10 Липень 2020

З червня діє новий порядок визначення предмета закупівлі, який був затверджений наказом № 708 Мінекономіки. У замітці розібрали його основні зміни для замовників.

Від 19 червня цього року діє наказ Мінекономіки від 15.04.2020 № 708, який затвердив новий порядок визначення предмета закупівлі. А попередній наказ № 454 від 17.03.2016 – втратив чинність. Тож на сьогодні основним нормативним актом, при плануванні публічних тендерів, замовники використовують наказ № 708. Розглянемо, що він приніс нове у плануванні та визначенні предмету закупівлі.

Чи відбулися зміни у визначенні предмета закупівлі – товарів та послуг?

Відразу зазначимо, що у визначенні предмету закупівлі для товарів та послуг нічого не змінилося.

Як і за попереднім Порядком, замовник наразі також визначає предмет закупівлі товарів згідно з пунктом 34 ч. 1 ст. 1 Закону та за показником 4 цифри CPV. У той же час, предмет закупівлі лікарських засобах визначають за показником 3-ої цифри.

Що стосується послуг, то також замовник визначає предмет згідно з п. 21 ч. 1 ст. 1 Закону та за показником 4 цифри ДК 021:2015. Тільки поточний ремонт, який теж є послугою, можна визначати за будь-якою цифрою класифікатора. Також у новому Порядку зазначено, що під час здійснення закупівлі послуг з поточного ремонту, замовник визначає предмет закупівлі за кожним окремим будинком, будівлею, спорудою, лінійним об’єктом інженерно-транспортної інфраструктури, і т д.

Визначення предмета закупівлі для робіт – важливі моменти

Визначення предмета закупівлі робіт здійснюють замовники згідно з пунктом 27 ч. 1 ст. 1 закону про публічні закупівлі за об’єктами будівництва та з урахуванням ДСТУ Б. Д.1.1-1:2013, ГБН Г.1-218-182:2011. Тобто, як і раніше визначають предмет закупівлі робіт за об’єктом будівництва, а не за кодом ДК 021:2015.

У новому законодавстві зникла норма, яка визначала обов’язковість зазначати коду за CPV. Та зауважимо, що майже в усіх формах документів про закупівлі у системі Прозоро є обов’язкове поле «Назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником». Тож, зазначення коду ДК 021:2015 при планування та проведенні закупівлі робіт залишилося, обов’язковим.

Під час закупівлі послуг з поточного ремонту предмет закупівлі визначають за кожним окремим будинком, будівлею, спорудою, лінійним об’єктом інженерно-транспортної інфраструктури згідно з термінологією державних будівельних норм ДБН А.2.2-3:2014, ГБН Г.1-218-182:2011. Необхідність вказувати код CPV  має ту саму підставу, що й у випадку при закупівлі робіт.

Визначення предмету закупівлі ліків та інших предметів закупівлі

Порядок визначення інших предметів закупівлі залишився тим самим, що і раніше.  Під час здійснення закупівлі лікарських засобів предмет закупівлі як і раніше визначають за показником 3 цифри Єдиного закупівельного словника.

Замовник може визначити й лоти за міжнародною непатентованою назвою лікарського засобу (МНН), формою випуску, дозуванням, обсягом та/або місцем поставки лікарських засобів.

Також можете прочитати: Новий порядок визначення предмета закупівлі

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Що таке тендерна документація. Які вимоги передбачити до учасників та переможця. Які вимоги тендерної документації за Особливостями, які вимоги до учасник є дискримінаційними, пояснює Е-Тендер
Корисні статті
Розповіли про те, які кваліфікаційні критерії визначають замовники до учасників торгів за Законом України «Про публічні закупівлі» та Постановою № 1178, яка затвердила Особливості проведення закупівель у воєнний час. Аналіз статті 16 Закону про закупівлі, читайте на сайті - E-tender.ua
Корисні статті
Закупівлі через Prozorro Market набирають популярності. Придбати товари першого вжитку оперативно у час війни стало можливим саме завдяки електронному каталогу. Ми провели аналіз попиту та пропозиції, а також аргументували таку динаміку та навели плюси такого способу закупівлі для замовника