Назад до каталогу статей
Корисні статті

ПОРЯДОК ВИЗНАЧЕННЯ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ 2020: ЩО ВНІС НОВОГО?

10 Липень 2020

З червня діє новий порядок визначення предмета закупівлі, який був затверджений наказом № 708 Мінекономіки. У замітці розібрали його основні зміни для замовників.

Від 19 червня цього року діє наказ Мінекономіки від 15.04.2020 № 708, який затвердив новий порядок визначення предмета закупівлі. А попередній наказ № 454 від 17.03.2016 – втратив чинність. Тож на сьогодні основним нормативним актом, при плануванні публічних тендерів, замовники використовують наказ № 708. Розглянемо, що він приніс нове у плануванні та визначенні предмету закупівлі.

Чи відбулися зміни у визначенні предмета закупівлі – товарів та послуг?

Відразу зазначимо, що у визначенні предмету закупівлі для товарів та послуг нічого не змінилося.

Як і за попереднім Порядком, замовник наразі також визначає предмет закупівлі товарів згідно з пунктом 34 ч. 1 ст. 1 Закону та за показником 4 цифри CPV. У той же час, предмет закупівлі лікарських засобах визначають за показником 3-ої цифри.

Що стосується послуг, то також замовник визначає предмет згідно з п. 21 ч. 1 ст. 1 Закону та за показником 4 цифри ДК 021:2015. Тільки поточний ремонт, який теж є послугою, можна визначати за будь-якою цифрою класифікатора. Також у новому Порядку зазначено, що під час здійснення закупівлі послуг з поточного ремонту, замовник визначає предмет закупівлі за кожним окремим будинком, будівлею, спорудою, лінійним об’єктом інженерно-транспортної інфраструктури, і т д.

Визначення предмета закупівлі для робіт – важливі моменти

Визначення предмета закупівлі робіт здійснюють замовники згідно з пунктом 27 ч. 1 ст. 1 закону про публічні закупівлі за об’єктами будівництва та з урахуванням ДСТУ Б. Д.1.1-1:2013, ГБН Г.1-218-182:2011. Тобто, як і раніше визначають предмет закупівлі робіт за об’єктом будівництва, а не за кодом ДК 021:2015.

У новому законодавстві зникла норма, яка визначала обов’язковість зазначати коду за CPV. Та зауважимо, що майже в усіх формах документів про закупівлі у системі Прозоро є обов’язкове поле «Назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником». Тож, зазначення коду ДК 021:2015 при планування та проведенні закупівлі робіт залишилося, обов’язковим.

Під час закупівлі послуг з поточного ремонту предмет закупівлі визначають за кожним окремим будинком, будівлею, спорудою, лінійним об’єктом інженерно-транспортної інфраструктури згідно з термінологією державних будівельних норм ДБН А.2.2-3:2014, ГБН Г.1-218-182:2011. Необхідність вказувати код CPV  має ту саму підставу, що й у випадку при закупівлі робіт.

Визначення предмету закупівлі ліків та інших предметів закупівлі

Порядок визначення інших предметів закупівлі залишився тим самим, що і раніше.  Під час здійснення закупівлі лікарських засобів предмет закупівлі як і раніше визначають за показником 3 цифри Єдиного закупівельного словника.

Замовник може визначити й лоти за міжнародною непатентованою назвою лікарського засобу (МНН), формою випуску, дозуванням, обсягом та/або місцем поставки лікарських засобів.

Також можете прочитати: Новий порядок визначення предмета закупівлі

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Розповідаємо як зручно організувати роботу уповноважених осіб у вашій організації
Корисні статті
Як замовнику подати таку вимогу, а учаснику відповісти на неї - реалізація функціоналу на майданчику Е-Тендер.
Корисні статті
Цей відеоогляд ми підготували спеціально для постачальників продукції медичного призначення, які планують продавати товари держзамовникам у Prozorro Market