Від 19 червня цього року діє наказ Мінекономіки від 15.04.2020 № 708, який затвердив новий порядок визначення предмета закупівлі. А попередній наказ № 454 від 17.03.2016 – втратив чинність. Тож на сьогодні основним нормативним актом, при плануванні публічних тендерів, замовники використовують наказ № 708. Розглянемо, що він приніс нове у плануванні та визначенні предмету закупівлі.
Чи відбулися зміни у визначенні предмета закупівлі – товарів та послуг?
Відразу зазначимо, що у визначенні предмету закупівлі для товарів та послуг нічого не змінилося.
Як і за попереднім Порядком, замовник наразі також визначає предмет закупівлі товарів згідно з пунктом 34 ч. 1 ст. 1 Закону та за показником 4 цифри CPV. У той же час, предмет закупівлі лікарських засобах визначають за показником 3-ої цифри.
Що стосується послуг, то також замовник визначає предмет згідно з п. 21 ч. 1 ст. 1 Закону та за показником 4 цифри ДК 021:2015. Тільки поточний ремонт, який теж є послугою, можна визначати за будь-якою цифрою класифікатора. Також у новому Порядку зазначено, що під час здійснення закупівлі послуг з поточного ремонту, замовник визначає предмет закупівлі за кожним окремим будинком, будівлею, спорудою, лінійним об’єктом інженерно-транспортної інфраструктури, і т д.
Визначення предмета закупівлі для робіт – важливі моменти
Визначення предмета закупівлі робіт здійснюють замовники згідно з пунктом 27 ч. 1 ст. 1 закону про публічні закупівлі за об’єктами будівництва та з урахуванням ДСТУ Б. Д.1.1-1:2013, ГБН Г.1-218-182:2011. Тобто, як і раніше визначають предмет закупівлі робіт за об’єктом будівництва, а не за кодом ДК 021:2015.
У новому законодавстві зникла норма, яка визначала обов’язковість зазначати коду за CPV. Та зауважимо, що майже в усіх формах документів про закупівлі у системі Прозоро є обов’язкове поле «Назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником». Тож, зазначення коду ДК 021:2015 при планування та проведенні закупівлі робіт залишилося, обов’язковим.
Під час закупівлі послуг з поточного ремонту предмет закупівлі визначають за кожним окремим будинком, будівлею, спорудою, лінійним об’єктом інженерно-транспортної інфраструктури згідно з термінологією державних будівельних норм ДБН А.2.2-3:2014, ГБН Г.1-218-182:2011. Необхідність вказувати код CPV має ту саму підставу, що й у випадку при закупівлі робіт.
Визначення предмету закупівлі ліків та інших предметів закупівлі
Порядок визначення інших предметів закупівлі залишився тим самим, що і раніше. Під час здійснення закупівлі лікарських засобів предмет закупівлі як і раніше визначають за показником 3 цифри Єдиного закупівельного словника.
Замовник може визначити й лоти за міжнародною непатентованою назвою лікарського засобу (МНН), формою випуску, дозуванням, обсягом та/або місцем поставки лікарських засобів.
Також можете прочитати: Новий порядок визначення предмета закупівлі