Назад до каталогу статей
Дайджест

Потреба у закупівлі відпала: що замовнику показати у системі Prozorro ?

09 Січня 2019

Олег Кушнір. Кейс №4: Що замовнику показати у системі Prozorro, коли потреба у проведенні закупівлі відпала ? Обнулення планів закупівель

Олег Кушнір

Олег Кушнір

ПОТРЕБА У ПРОВЕДЕННІ ЗАКУПІВЛІ ВІДПАЛА: ЩО ЗАМОВНИКУ ПОКАЗАТИ У СИСТЕМІ PROZORRO?

Кейс №4


Ситуація:

Замовник запланував проведення відкритих торгів та оприлюднив річний план закупівель. Проте, перед початком торгів з’ясувалось, що відпала потреба у закупівлі такої кількості товару й, відповідно, у проведенні процедури закупівлі. 

Як бути у такій ситуації та що показувати замовнику в системі Prozorro, пояснимо нижче. 


Перегляньте ще кейси планування №№ 1,2,3:


Перегляньте запис вебінару:


Обнулення планів закупівель – поняття умовне, яке використовують чимало замовників. А справа у тому, що коли потреба у проведенні відкритих торгів у замовника зникла, він заходить у системі через авторизований майданчик в існуючий рядок річного плану закупівель  та в рядку, де вказана «очікувана вартість», зазначає – 0. 

І таким чином, замовник у своєму річному плані показує, що потреби у закупівлі тієї чи тієї позиції немає. 


Зауважмо видалити річний план закупівель та його рядок у системі ProZorro не можливо! 


Якщо ж замовник має допорогову закупівлю, скажімо, вартість її предмета – 120 тис грн. і замовник вирішив укласти прямий договір та розмістити у системі про це звіт. Тоді замість обнулення річного плану, у разі, коли потреба не зникла у закупівлі, замовник – лише змінює тип процедури.  І замовник у рядку річного плану обирає інший тип процедури, у нашому випадку - «Звіт про укладений договір» та публікує його.


Тобто, у замовника спочатку у системі відображало –  допорогову закупівлю, а після внесення змін – звіт про укладений договір. Таким чином замовник змінив тип процедури закупівлі.


Відповідні внесені зміни також будуть відображатися і на prozorro.gov.ua у розділі «Плани закупівель», у графі – «Додаток до плану». 


Не забуваємо, що усі річні плани мають бути підписані електронним цифровим підписом. Після накладення якого у графі з’являється примітка, що його накладено.

Також часто замовників турбує,  чи слід йому друкувати річні плани. Не потрібно, оскільки, уся інформація міститься у системі ProZorro. схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 18 – 24 травня. Новий лист Мінекономіки «Щодо визначення замовників». Хто вони – замовники за новою редакцією закону про закупівлі? Проєкт постанови щодо Prozorro Market. Що із державними закупівлями на карантині? Уряд доповнив перелік першочергових платежів, які здійснює Казначейство. Уряд затвердив план заходів щодо створення та запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Продовжено та розширено список санкцій. Держрегулювання цін на деякі товари та товари протиепідемічного призначення. Етапи введення в дію закону про оренду державного та комунального майна. Готуємо вас до оренди державного та комунального майна: експертна допомога від Е-Тендер. Як бізнес продає свої активи в Прозорро.Продажі. Правила успішного тендера в комерційній системі закупівель.
Дайджест
Огляд новин з 12 – 17 травня. Важливі оновлення на майданчику E-Tender. Тендерний комітет чи уповноважена особа? Організація роботи замовника за чинним законом. Щодо ситуацій із останніми оновленнями у PROZORRO. Реєстрація на Prozorro. Користувачу про його перші кроки. 15 стипендій для підвищення кваліфікації у публічних закупівлях на сертифікаційній програмі «Менеджер із закупівель» від Центру вдосконалення закупівель КШЕ. Презентація від Прозорро про спрощені закупівлі від 50 тис. грн. Міжнародна діяльність у сфері публічних закупівель. Укрпошта виставила в Prozorro.Продажі перші 30 об’єктів з переліку непрофільних активів, вартістю 82,6 млн грн. Аукціони на карантині: як пандемія вплинула на доходи в Прозорро.Продажі. Співпраця ФГВФО та «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ» у цифрах: 18 млрд грн від продажу активів банків-банкрутів. Англійський інтерфейс для іноземних постачальників на E-Tender для комерційних закупівель
Дайджест
Огляд новин з 04 – 11 травня. Спрощені закупівлі: етапи застосування, обов’язковість та винятки. Спрощені закупівлі: схема етапів проведення. Закупівлі, що не перевищують 50 тис. грн та актуальні відповіді про звіт. Тестування уповноваженої особи замовника: коли обов’язкове. Автоматичне формування звіту про результати проведення спрощеної закупівлі. Лист Мінекономіки про проведення спрощених закупівель. Київтранспарксервіс продає 17-ть паркувальних майданчиків у Києві. ТОП 10 головних змін в оренді державного та комунального майна. Чи можна вже проводити аукціони з оренди комунального майна? 60 тонн брухту чорного металу укрзалізниця пропонує в прозорро.продажі