Назад до каталогу статей
Блог

Потреба у закупівлі відпала: що замовнику показати у системі Prozorro ?

09 Січня 2019

Олег Кушнір. Кейс №4: Що замовнику показати у системі Prozorro, коли потреба у проведенні закупівлі відпала ? Обнулення планів закупівель

Олег Кушнір

Олег Кушнір

ПОТРЕБА У ПРОВЕДЕННІ ЗАКУПІВЛІ ВІДПАЛА: ЩО ЗАМОВНИКУ ПОКАЗАТИ У СИСТЕМІ PROZORRO?

Кейс №4


Ситуація:

Замовник запланував проведення відкритих торгів та оприлюднив річний план закупівель. Проте, перед початком торгів з’ясувалось, що відпала потреба у закупівлі такої кількості товару й, відповідно, у проведенні процедури закупівлі. 

Як бути у такій ситуації та що показувати замовнику в системі Prozorro, пояснимо нижче. 


Перегляньте ще кейси планування №№ 1,2,3:


Перегляньте запис вебінару:


Обнулення планів закупівель – поняття умовне, яке використовують чимало замовників. А справа у тому, що коли потреба у проведенні відкритих торгів у замовника зникла, він заходить у системі через авторизований майданчик в існуючий рядок річного плану закупівель  та в рядку, де вказана «очікувана вартість», зазначає – 0. 

І таким чином, замовник у своєму річному плані показує, що потреби у закупівлі тієї чи тієї позиції немає. 


Зауважмо видалити річний план закупівель та його рядок у системі ProZorro не можливо! 


Якщо ж замовник має допорогову закупівлю, скажімо, вартість її предмета – 120 тис грн. і замовник вирішив укласти прямий договір та розмістити у системі про це звіт. Тоді замість обнулення річного плану, у разі, коли потреба не зникла у закупівлі, замовник – лише змінює тип процедури.  І замовник у рядку річного плану обирає інший тип процедури, у нашому випадку - «Звіт про укладений договір» та публікує його.


Тобто, у замовника спочатку у системі відображало –  допорогову закупівлю, а після внесення змін – звіт про укладений договір. Таким чином замовник змінив тип процедури закупівлі.


Відповідні внесені зміни також будуть відображатися і на prozorro.gov.ua у розділі «Плани закупівель», у графі – «Додаток до плану». 


Не забуваємо, що усі річні плани мають бути підписані електронним цифровим підписом. Після накладення якого у графі з’являється примітка, що його накладено.

Також часто замовників турбує,  чи слід йому друкувати річні плани. Не потрібно, оскільки, уся інформація міститься у системі ProZorro. похожие новости

Блог
З 2020-го замовників очікує не лише збільшення розмірів штрафу до максимуму 170 тис грн., а й розширення кількості випадків, коли керівників, службових осіб замовників чи уповноважених, можуть бути притягнути до відповідальності. Олег Кушнір, головний редактор журналу «Консалт Інфо» систематизував норми нової редакції закону «Про публічні закупівлі» щодо цього.
Блог
У статті даємо аналіз листа Мінекономіки 3304-04/40135-06 від 01.10.2019
Блог
Читайте поради для участі в тендері й інші важливі актуальні питання щодо використання електронного майданчика.