Назад до каталогу статей
Дайджест

Потреба у закупівлі відпала: що замовнику показати у системі Prozorro ?

09 Січня 2019

Олег Кушнір. Кейс №4: Що замовнику показати у системі Prozorro, коли потреба у проведенні закупівлі відпала ? Обнулення планів закупівель

Олег Кушнір

Олег Кушнір

ПОТРЕБА У ПРОВЕДЕННІ ЗАКУПІВЛІ ВІДПАЛА: ЩО ЗАМОВНИКУ ПОКАЗАТИ У СИСТЕМІ PROZORRO?

Кейс №4


Ситуація:

Замовник запланував проведення відкритих торгів та оприлюднив річний план закупівель. Проте, перед початком торгів з’ясувалось, що відпала потреба у закупівлі такої кількості товару й, відповідно, у проведенні процедури закупівлі. 

Як бути у такій ситуації та що показувати замовнику в системі Prozorro, пояснимо нижче. 


Перегляньте ще кейси планування №№ 1,2,3:


Перегляньте запис вебінару:


Обнулення планів закупівель – поняття умовне, яке використовують чимало замовників. А справа у тому, що коли потреба у проведенні відкритих торгів у замовника зникла, він заходить у системі через авторизований майданчик в існуючий рядок річного плану закупівель  та в рядку, де вказана «очікувана вартість», зазначає – 0. 

І таким чином, замовник у своєму річному плані показує, що потреби у закупівлі тієї чи тієї позиції немає. 


Зауважмо видалити річний план закупівель та його рядок у системі ProZorro не можливо! 


Якщо ж замовник має допорогову закупівлю, скажімо, вартість її предмета – 120 тис грн. і замовник вирішив укласти прямий договір та розмістити у системі про це звіт. Тоді замість обнулення річного плану, у разі, коли потреба не зникла у закупівлі, замовник – лише змінює тип процедури.  І замовник у рядку річного плану обирає інший тип процедури, у нашому випадку - «Звіт про укладений договір» та публікує його.


Тобто, у замовника спочатку у системі відображало –  допорогову закупівлю, а після внесення змін – звіт про укладений договір. Таким чином замовник змінив тип процедури закупівлі.


Відповідні внесені зміни також будуть відображатися і на prozorro.gov.ua у розділі «Плани закупівель», у графі – «Додаток до плану». 


Не забуваємо, що усі річні плани мають бути підписані електронним цифровим підписом. Після накладення якого у графі з’являється примітка, що його накладено.

Також часто замовників турбує,  чи слід йому друкувати річні плани. Не потрібно, оскільки, уся інформація міститься у системі ProZorro. схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.