Назад до каталогу статей
Новини

Повернення до конкурентних закупівель

04 Липень 2022

Розповідаємо на що звернути увагу постачальнику

З радістю повідомляємо, що 24 червня 2022 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови 169 “Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану”.

Це означає, що з 29.06.2022 більшість замовників зобов'язані здійснювати закупівлі вартістю від 50 тис. грн через проведення спрощених закупівель та/або використання електронного каталогу Prozorro Market.

При цьому верхньої межі бюджету закупівель немає, — можна закуповувати як за 200 тис. грн, так і за декілька мільйонів грн.

При цьому Постанова передбачає винятки для замовників, в яких залишається можливість купувати напряму у постачальників.  До таких винятків належать:

  • замовники у сфері оборони;
  • замовники, які здійснюють закупівлі для задоволення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану по Постанові КМУ №185 від 02.03.2022.;
  • замовники, що не підпадають до дії ЗУ про публічні закупівлі перелічені у ч.9 ст.3

Для постачальників, які до цього не працювали з держзакупівлями, відкривається новий ринок збуту, а для досвідчених учасників публічних закупівель - це очікуване повернення звичного їм каналу реалізації товарів і послуг.

Що змінилося в Prozorro Market?

Оскільки тепер немає обмежень по бюджету закупівлі при використанні електронного каталогу, встановлені граничні межі комісії для постачальника. Оновлені тарифи Prozorro Market:

  • 3 % суми договору про закупівлю, якщо вартість закупівлі не більш як 50 тис гривень;
  • 2 % суми договору про закупівлю, але не більш як 3 400 гривень, якщо вартість закупівлі не більш як 200 тис. гривень;
  • 1 % суми договору про закупівлю, але не більш як 3 400 гривень, якщо вартість закупівлі більш як 200 тис. гривень.

Крім того, від 20 червня 2022 року запрацювали спрощені умови кваліфікації постачальників у ProzorroMarket, запроваджені ДП “Професійні закупівлі”. Про це ми писали у статті.

Як не пропустити цікавий тендер чи запит ціни пропозиції?

  • Для того, щоб не пропустити закупівлю, налаштовуйте підписку та отримуйте розсилку згідно про нові тендери.

Підписатися можна як на предмет закупівлі по коду CPV, так і на конкретних     замовників, регіон, тощо.  Посилання на інструкцію за посиланням.

  • Іншим дієвим способом моніторингу закупівель на E-Tender є “шаблони пошуку”, що дозволяють через інтерфейс електронного кабінету швидко та деталізовано фільтрувати цікаві для себе закупівлі. 

Як діяти замовнику після прийняття рішення

Інструкціі по роботі з Прозорро Маркет

З кожним днем кількість тендерів на E-Tender зростає, тому вже зараз реєструйтеся, налаштовуйте підписку, беріть участь у закупівлях та заробляйте разом з нами!

Залишилися запитання, звертайтеся на 0800 30 77 55 або support@e-tender.ua

або до Вашого персонального менеджера!

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
За останній місяця цього року до використання нашої платформи долучилися нові приватні компанії, що вже успішно проводять свої закупівлі
Новини
Уряд затвердив Порядок проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів великої приватизації в системі Прозорро.Продажі. У статті розповіли коротко про те, як буде проходити аукціон
Новини
Уряд вніс зміни до Постанови № 1178, яка затверджує Особливості здійснення публічних закупівель. Що це за зміни, прокоментували у статті