Назад до каталогу статей
Новини

Повернення до конкурентних закупівель

04 Липень 2022

Розповідаємо на що звернути увагу постачальнику

З радістю повідомляємо, що 24 червня 2022 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови 169 “Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану”.

Це означає, що з 29.06.2022 більшість замовників зобов'язані здійснювати закупівлі вартістю від 50 тис. грн через проведення спрощених закупівель та/або використання електронного каталогу Prozorro Market.

При цьому верхньої межі бюджету закупівель немає, — можна закуповувати як за 200 тис. грн, так і за декілька мільйонів грн.

При цьому Постанова передбачає винятки для замовників, в яких залишається можливість купувати напряму у постачальників.  До таких винятків належать:

  • замовники у сфері оборони;
  • замовники, які здійснюють закупівлі для задоволення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану по Постанові КМУ №185 від 02.03.2022.;
  • замовники, що не підпадають до дії ЗУ про публічні закупівлі перелічені у ч.9 ст.3

Для постачальників, які до цього не працювали з держзакупівлями, відкривається новий ринок збуту, а для досвідчених учасників публічних закупівель - це очікуване повернення звичного їм каналу реалізації товарів і послуг.

Що змінилося в Prozorro Market?

Оскільки тепер немає обмежень по бюджету закупівлі при використанні електронного каталогу, встановлені граничні межі комісії для постачальника. Оновлені тарифи Prozorro Market:

  • 3 % суми договору про закупівлю, якщо вартість закупівлі не більш як 50 тис гривень;
  • 2 % суми договору про закупівлю, але не більш як 3 400 гривень, якщо вартість закупівлі не більш як 200 тис. гривень;
  • 1 % суми договору про закупівлю, але не більш як 3 400 гривень, якщо вартість закупівлі більш як 200 тис. гривень.

Крім того, від 20 червня 2022 року запрацювали спрощені умови кваліфікації постачальників у ProzorroMarket, запроваджені ДП “Професійні закупівлі”. Про це ми писали у статті.

Як не пропустити цікавий тендер чи запит ціни пропозиції?

  • Для того, щоб не пропустити закупівлю, налаштовуйте підписку та отримуйте розсилку згідно про нові тендери.

Підписатися можна як на предмет закупівлі по коду CPV, так і на конкретних     замовників, регіон, тощо.  Посилання на інструкцію за посиланням.

  • Іншим дієвим способом моніторингу закупівель на E-Tender є “шаблони пошуку”, що дозволяють через інтерфейс електронного кабінету швидко та деталізовано фільтрувати цікаві для себе закупівлі. 

Як діяти замовнику після прийняття рішення

Інструкціі по роботі з Прозорро Маркет

З кожним днем кількість тендерів на E-Tender зростає, тому вже зараз реєструйтеся, налаштовуйте підписку, беріть участь у закупівлях та заробляйте разом з нами!

Залишилися запитання, звертайтеся на 0800 30 77 55 або support@e-tender.ua

або до Вашого персонального менеджера!

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
Команда E-Tender продовжує допомагати благодійним та громадським організаціям проводити ефективні та прозорі закупівлі необхідних товарів під час війни
Новини
З квітня 2022 року на період воєнного стану земельні торги з оренди с/г земель були скасовані. Але не очікуючи завершення війни, Верховна рада ухвалила повернути електронні земельні торги в Прозорро.Продажі та E-Tender, закон вже підписано та опубліковано.
Новини
E-Tender офіційно акредитований щодо проведення аукціонів з продажу майна банків, які ліквідуються та перебувають в управлінні ФГВФО. Відтепер в меню майданчика ще більше комерційної нерухомості, авто, квартир та іншого майна.