Назад до каталогу статей
Новини

Практика оскарження аукціонів з оренди державного та комунального майна

03 Листопада 2021

Огляд спірних ситуацій, що виникали під час оголошення та проведення аукціонів з оренди держмайна - цей досвід буде корисним як орендодавцям, так і орендарям

Учасники аукціонів з оренди державного або комунального майна можуть  оскаржити дії орендодавців, якщо вбачають порушення у процедурі проведення торгів, підготовки до них або на етапі оголошення результатів. Розглядає такі скарги спеціальна комісія при Мінекономіки. Форму скарги можна завантажити тут. Наша команда проаналізувала практику розгляду таких скарг.


29 вересня 2021 року відбувся практичний воркшоп «Спірні кейси при проведенні аукціонів з оренди державного майна та практика їх вирішення».  Керівник напряму оренди на E-Tender Максим Мостовой проаналізував рішення Комісії з розгляду скарг. Зокрема, аукціони оскаржуються через:

  • Неякісний опис об’єкту оренди при публікації аукціону;
  • Відміну аукціону після його проведення;
  • Обмеження конкуренції на аукціоні;
  • Порушення термінів оприлюднення протоколу;
  • Неправомірну дискваліфікацію переможців;
  • Невірні цільові призначення об’єктів.

В усіх цих ситуаціях скарги учасників були задоволені і організаторам довелось відмінити аукціони та оголосити нові.

Аби не допускати таких помилок, рекомендуємо переглянути вебінар. Враховуйте досвід інших (в тому числі і негативний) під час організації та проведення аукціонів з передачі в оренду державного та комунального майна.

Додаткові матеріали та інструкції:

Е-Tender - офіційний майданчик Прозорро.Продажі. Щоб взяти участь в аукціоні з оренди, потрібно пройти реєстрацію.

Якщо виникають будь-які запитання щодо участі в аукціонах з оренди державного майна або роботи на майданчику, звертайтесь до менеджерів E-Tender.

тел.: 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України), e-mail: support-auction@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
Проект Постанови КМУ «Про затвердження особливостей здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування»
Новини
В статті розглянуті можливі випадки, при яких в замовників може не бути технічної можливості використання Prozoro та яким чином це документально підтвердити
Новини
Оголошені нові відбори постачальників в електронні каталоги Прозорро Маркет