Назад до каталогу статей
Новини

Практика переміщення бізнесу під час війни

02 Травня 2022

Відповідаємо на ключові питання, які хвилюють бізнес та впливають на прийняття рішення про переміщення

В Україні, з 12 березня 2022 року, з метою збереження українського бізнесу від руйнувань, запрацювала програма Мінекономіки по релокації українських підприємств на безпечні території.

Вже на початку квітня за ініціативи та підтримки Прозорро.Продажі, запрацювала єдина онлайн-платформа для управління процесом релокації, розроблена на базі програмних продуктів е-Docs та E-Tender. Метою є збереження українського бізнесу від руйнувань. 

За неповний місяць команда E-Tender опрацювала близько 1000 унікальних запитів від українських підприємств. Частина підприємств лише встигли подати заявку, частина уже на етапі транспортування. Зустрічаються компанії, що майже втратили надію вивезти майно з окупованих територій, а є й такі, що пропонують свою волонтерську допомогу на нових місцях.  

На ключові питання, які хвилюють бізнес та впливають на прийняття рішення про переміщення, ми відповідаємо далі. 

Як відбувається переміщення українських підприємств?

Як зареєструвати заявку? Представник підприємства має зареєструватися на платформі E-Tender, після менеджер проконсультує про заявку та процес переміщення. 

Далі потрібно заповнити форму на сайті: місце розташування та спеціалізація підприємства; кількість працівників, їх родин; об’єм обладнання та необхідність у складських приміщеннях; потреба у транспорті тощо. Ми рекомендуємо додавати детальну інформацію для подальшого аналізу Мінекономіки та точне визначення об’єму необхідної допомоги. 

Як опрацьовується заявка в Мінекономіки?  

Після заповнення форми на сайті E-Tender, заявка одразу направляється до Мінекономіки, пріоритезується та делегується до обласної військової адміністрації (далі ОВА) для пошуку локації. В першу чергу опрацьовуються заявки стратегічних та виробничих підприємств, які не можуть самостійно перевезти власне обладнання. Якщо ви мале підприємство та можете самостійно перевезти майно, держава готова вам компенсувати логістичні витрати. 

Хто здійснює пошук нової локації?  

Відповідна ОВА пропонує підприємству вільні площі. Це можуть бути або складські приміщення для тимчасового розміщення або вже виробничі для відновлення роботи. Залежить від того, як швидко планується монтаж обладнання і запуск виробництва, і чи є канали збуту.  

Хто сплачує за логістичні послуги?  

Логістику забезпечує Укрпошта та Укрзалізниця власним транспортом, як національні транспортні лідери. Для учасників програми переміщення безкоштовне та відбувається за рахунок бюджету. Якщо з вами переміщуються працівники та їх родини, ОВА та місцева влада шукають житлові приміщення, вільні гуртожитки для їх тимчасового розміщення.  

Чи можна отримати підтримку з пошуку нових співробітників?  

Після прибуття на нову локацію, у разі потреби, Державна служба зайнятості допомагає з пошуком та працевлаштуванням нових працівників для підприємства. Це загальний процес, який може зайняти близько двох тижнів, але термін переміщення залежить індивідуально від умов кожного підприємства.  

Найскладнішим питанням є пошук вільних площ для обладнання, так як вже зареєстровано понад 1500 заявок, а орендні площі у регіонах обмежені. Часті кейси, коли менеджмент компаній самостійно шукає площі і навіть тимчасово розміщує обладнання під навісами, головне у безпечних місцях.  

Найчастіші питання від бізнесу 

  1. Чи безкоштовна програма релокації?  

Так, навіть послуги Укрпошти та Укрзалізниці безкоштовні. Якщо ви самостійно переміщуєте обладнання, можете отримати компенсацію витрат за тарифами Укрпошти. А також, вам допоможуть отримати дозволи на позачерговий проїзд через блокпости. 

  1. Чи можна отримати допомогу лише з логістики або лише з розміщення?  

Так, якщо ви самостійно знайшли площі на новій локації або автівки для переміщення, реєструйте заявку і в ній деталізуйте яка саме допомога вам необхідна і що можете забезпечити самостійно. Кожна заявка в Мінекономіки вивчається окремо для визначення необхідної допомоги підприємству. 

  1. В які регіони можна переїхати?

Зараз у програмі приймають участь 14 західних та центральних областей. Зокрема це Волинська, Закарпатська, Львівська, Івано-Франківська, Київська, Вінницька, Черкаська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька, Хмельницька, Полтавська, Кіровоградська та Дніпропетровська області.

  1. Скільки є часу на прийняття рішення про переміщення?  

Ми певні, що заявку треба реєструвати якомога швидше, адже з деяких міст вже неможливо транспортувати обладнання, такі як Херсон або Маріуполь. В зонах бойових дій або через гуманітарні коридори релокація не проводиться. 

  1. Як бізнесу запропонувати власні площі під проєкт? 

Система Прозорро.Продажі та E-Tender запустили онлайн дошку пропозицій оренди для переміщених підприємств, зазвичай у центральних та західних областях. Підприємство, яке зареєструвало заявку одразу зможе переглянути і знайти для себе вільні площі, прискоривши процес переміщення.  


Зазвичай, це об’єкти, що не мають визначеної площі чи умов оренди, навіть є пропозиції безкоштовного розміщення лише з компенсацією комунальних послуг. Є бізнеси, які зупинили свою роботу і готові надати площі для спільної реалізації бізнес-проєкту. Всі ці пропозиції можна безкоштовно розмістити та переглянути в системі Прозорро.Продажі та через E-Tender.  

Аліна Каневська, керівниця напряму електронних аукціонів 

Джерело: Ліга.Блоги 

Якщо потрібна більш детальна консультація щодо переміщення вашого бізнесу, звертайтесь за контактами:   

тел.: 0 800 30 77 55, e-mail: support-auction@e-tender.ua 

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати