Назад до каталогу статей
Новини

ПРИЙНЯТО ЗАКОНИ, ЯКІ СПРОЩУЮТЬ ПРОЦЕДУРИ ЗАКУПІВЕЛЬ ТОВАРІВ ДЛЯ БОРОТЬБИ ІЗ КОРОНАВІРУСОМ

17 Березня 2020

Новий закон; вірус COVID-19; спрощена процедура державних закупівель товарів для боротьби із коронавірусом; форс-мажорні обставини; система Прозорро; звіт про укладені договори; звіт про виконанні договори про закупівлю.

Сьогодні, 17 березня, Парламент прийняв низку законів, спрямованих на боротьбу із короновірусом. Серед яких закони:

 • «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на підвищення доступності лікарських засобів, медичних виробів та інших товарів, які закуповуються особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров'я» (проєкт № 2538).
 • «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)»

(проєкт № 3219). Норми цього закону будуть тимчасові – три місяці з дня набрання чинності законом.

Закон № 2538

Закон, зокрема, передбачає:

 • забезпечення можливості проводити закупівлі медитоварів за кошти держбюджету із залученням закупівельної організації (особи, уповноваженої на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я),
 • застосування прозорих закупівельних процедур та економії бюджетних коштів, що дозволить забезпечити пацієнтів необхідними, ефективними, безпечними та якісними лікарськими засобами та іншими медтоварами.

Внесення змін до інших законів

Закон вносить зміни до ряду законів щодо порядку публічних закупівель лікарських засобів та медичних виробів. А саме до:

 • Основ законодавства України про охорону здоров’я
 • «Про лікарські засоби»,
 • «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори»,
 • «Про забезпечення функціонування української мови як державної»,
 • «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення своєчасного доступу пацієнтів до необхідних лікарських засобів та медичних виробів шляхом здійснення державних закупівель із залученням спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі».

Звільнення від сплати ПДВ лікарських засобів 

Крім того, буде спрощено процедуру державних закупівель товарів для боротьби із коронавірусом. Зокрема буде звільнено від сплати ввізного мита та ПДВ лікарські засоби, медичні вироби та медичне обладнання, призначені для запобігання виникнення і поширення COVID-19.

Ціни на товари медичного призначення та соціально значущі товари буде контролювати Уряд.

Закон № 3219

Тендера поза системою Прозорро, та – зі звітами

Закупівлі, які спрямовані на протидію з короновірусом замовники будуть проводити поза системою Прозоро. Та не зважаючи на те, що тендера, будуть проводити не в Прозоро, вся інформація про укладені договори за їх результатами все рівно буде у доступі в системі. Оскільки за результатами таких тендерів замовники обов’язково будуть завантажувати  у систему Позорро звіти про:

 • укладенні договори;
 • виконання договорів.

Можливість оплати замовником авансу

Розпорядники бюджетних коштів у разі проведення таких закупівель, можуть вносити 100% передплату постачальникам.

Карантин – форс-мажор

Закон також передбачив факт введення карантину як форс-мажорні обставини.

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати