Назад до каталогу статей
Корисні статті

ПРИВАТИЗАЦІЯ 2020: ПІДСУМКИ ВІД ДФМ

27 Квітня 2020

Фонд держмайна (ФДМУ), приватизація готелю в Києві, мала приватизація, велика приватизація, майно державної та комунальної власності, закон про приватизацію, пакет акцій

Державна приватизація передбачає продаж об’єкту, що був у державній чи комунальній власності через електронні аукціони системи Прозорро.Продажі до приватної власності. Оголошує такі об’єкти на приватизацію Фонд державного майна України. Серед них є державні підприємства, готелі, нежитлові приміщення, комплекси відпочинку, санаторії, тощо. А повний перелік об’єктів на приватизацію, можете побачити тут.

Якщо балансова вартість об’єкту, виставленого на продаж у системі Прозоро.Продажі, складає менше 250 млн грн, тоді це процедура малої приватизації. У разі, коли балансова вартість об’єкту – від 250 млн грн, тоді – велика приватизація, Рис. 1. 

Також важливою відмінністю у процедурі приватизацій, як визначає ФДМУ, полягає й у тривалості процедур – велика приватизація відбувається із залученням спеціалізованих рад. Приблизний її термін – 9 місяців. 

Рис. 1

До прикладу, нещодавно Фонд державного майна оголосив про приватизацію пакету акцій у розмірі 100 % статутного капіталу ПрАТ «Готель «Дніпро» у системі Прозоро.Продажі. Про об’єкт і його майбутній продаж ми писали тут. Його балансова вартість не перевищує визначеної Законом про приватизацію 250 млн грн, а тому цей об’єкт реалізують в межах малої приватизації. На сьогодні це один із великих та презентабельних для інвестицій столичний об’єкт. На Рис. 3 можете побачити, які ще великі об’єкти у плані на приватизацію у ФДМУ.  

Державні підприємства для приватизації

Так, за даними Фонду держмайна, станом на 20 грудня минулого року отримано 530 підприємств для приватизації. І порівняно із попередніми 10 роками, це у 6 разів більше.

В Україні налічується найбільша кількість державних підприємств у світі – 3 733.

З яких:

  • 115 – під контролем НАНУ;
  • 585 – непідконтрольних територій;
  • 766 – належать Фонду Національного добробуту.

Наразі 1 261 підприємств потребують ліквідації, а під приватизацію підпадає 1 006 підприємств. При цьому, управління ними здійснює 60 владних органів.

За останні 15 років ФДМУ передав на приватизацію 93 підприємства, за останні лише 5 місяців – більше 600.

Щодо великої приватизації у системі Прозоро.Продажі

У зв'язку з карантином через COVID-19, велика приватизація зупинена виключно в частині проведення аукціонів. Стандартна тривалість великої приватизації – 11-12 місяців до аукціону, містить 8 етапів, від підготовки до проведення розрахунків за договором.

Як повідомили у ФДМУ наразі триває підготовка великих об’єктів за якісними процедурами, однак аукціони будуть проводитися відповідно до термінів відновлення активностей, зокрема, можливості перельотів.

Електронні аукціони малої приватизації та ріст цін на них на початку 2020

За даними Фонду (Рис. 2), середня кількість проведених електронних аукціонів у системі Прозоро.Продажі у 1-му кварталі 2020 вища, порівняно із минулим роком, у двічі. І майже у 4 рази збільшився ріст ціни на аукціонах. Так, у минулому році в 1-му кварталі ріст склав 12%, а наразі в цей самий період – 41%.  

Рис. 2 Мала приватизація: станом за 1-й квартал 2020 (зі звіту ФДМУ)

Рис. 3 Успішні, оголошені та прогнозовані аукціони у Прозоррро.Продажі  (зі звіту ФДМУ)

Мала приватизація через майданчик Е-Тендер

Майданчик E-Tender є одним із офіційним майданчиків систем прозоро, де, зокрема, учасники та організатори можуть організовувати торги щодо малої приватизації, продажу на аукціонах інших об’єктів, також і нерухомості, транспорту чи земельних ділянок. А учасники, відносно, взяти участь у всіх бажаючих аукціонах системи Прозоро.Продажі.

Шановні відвідувачі сайту, якщо у вас виникають будь-які запитання щодо участі в аукціоні або роботи на майданчику, звертайтеся:

тел.: 0800 30 77 55 (безкоштовно в межах України)

044 392 36 82 / 223 68 92

або e-mail: 

support-auction@e-tender.ua

З повагою команда Е-Tender!

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Закупівлі через Prozorro Market набирають популярності. Придбати товари першого вжитку оперативно у час війни стало можливим саме завдяки електронному каталогу. Ми провели аналіз попиту та пропозиції, а також аргументували таку динаміку та навели плюси такого способу закупівлі для замовника
Корисні статті
Запрошуємо учасників на вебінар. Отримайте поради щодо складання тендерної пропозиції за вимогами Постанови № 1178 та підтвердження відсутності підстав для відмови у тендері
Корисні статті
10 наголосів про зміни до Постанови №1178, які замовнику слід знати