Назад до каталогу статей
Новини

Приватизація Морського торговельного порту Усть-Дунайськ

29 Грудня 2022

Морський торговельний порт Усть-Дунайськ першим серед портів підготовлений на приватизацію. Аукціон відбудеться вже 17 січня 2023 року в системі Прозорро.Продажі та на Е-Тендер. Щоб прийняти участь треба зареєструватись на Е-Тендер.

Фонд державного майна України оголосив на продаж Єдиний майновий комплекс державного підприємства “Морський торговельний порт Усть-Дунайськ”, що знаходиться в Одеській області на березі р. Дунай.

Щоб придбати порт необхідно зареєструватись на аукціон на E-Tender і далі команда менеджерів та юристів підготує учасника до торгів.

Хто може придбати порт через аукціон?

Придбати порт можуть фізичні та юридичні особи, як резиденти України, так і нерезиденти. Але точно не зможуть придбати порт компанії, що зареєстровані в офшорних зонах, мають кінцевих бенефіціарних власників / учасників юридичних осіб з громадянством Російської Федерації або Республіки Білорусь тощо.

Як буде проходити підготовка до аукціону?

 1. Команда юристів Е-Тендер підготує пакет документів, який вимагає закон про приватизацію;
 2. Учасник має сплатити гарантійний внесок (12 002 935,54 грн) та реєстраційний внесок (1 340,00 грн) для допуску до торгів; гарантійний внесок у разі програшу повертається, а у разі виграшу - буде частково спрямований в рахунок сплати за лот;
 3. Аналітики Е-Тендер розроблять та запропонують учаснику персональну стратегію аукціону, яка визначить хід торгів;
 4. Онлайн аукціон проводимо спільно (локація з постійно наявною електроенергією та інтернетом).

Що відбувається після аукціону?

 1. Переможець та організатор протягом 7 робочих дні підписують протокол електронного аукціону;
 2. Протягом 20 робочих днів після проведення аукціону переможець сплачує суму за лот;
 3. Та протягом 25 робочих днів після проведення аукціону укладається договір купівлі-продажу, а право власності на Єдиний майновий комплекс Морського торговельного порту Усть-Дунайськ переходить до переможця торгів.

Що продається в Єдиному майновому комплексі порту?

Основним видом діяльності є вантажно-розвантажувальні роботи, які проводяться в портовому пункті Кілія, який розташований на 54 км річки Дунай. Паспортні глибини біля причалу – 3 м, фактичні – 1,5 м. Лімітуючим для заходу суден в річку Дунай є канал Дунай-Чорне море, глибина якого коливається в межах 3-,5-4 м в залежності від пори року.

 • Місцезнаходження порту: Одеська область,м. Кілія, вул. Портова, 4; Одеська область,м. Вилкове, вул. Різдвяна, 201; Одеська область,м. Вилкове, вул. Придунайська, 2; Одеська область, м. Вилкове, вул. Придунайська, 46; Одеська область,о. Шабаш, Жебріянівська бухта Чорного моря.  Порт знаходиться на чотирьох земельних ділянках загальною площею 207,15 га. Всі перебувають на праві постійного користування на підставі державних актів.
 • Працівники порту. Середньооблікова чисельність працівників: станом на 30.09.2022 -76 осіб. Згідно умов аукціону, переможець протягом 6 місяців з моменту переходу права власності на майновий комплекс, звільняти працівників за власною ініціативою.
 • Нерухомість. На території порту є адміністративні будівлі, товарні/універсальні склади, сховища, гаражі, резервуари, насосні станції, естакада та ін. Загальні площа складає понад 14 000 кв.м.
 • Судна та транспорт. На балансі порту, також, наявні 14 суден портового флоту, серед них буксири та буксири-штовхачі, плавучі крани, несамохідне наливне судно, буксирний катер, несамохідна нафтоналивна баржа тощо. Окремі 4 плавпричали з різною кількістю секцій. А також легкові та вантажні автівки (6 шт.).
 • На території порту створена зона митного контролю за рішенням Одеської митниці Держмитслужби від 23.01.2020 №50000/0515 за адресою:  Одеська область, м. Кілія, вул. Портова, 4. Тип зони митного контролю: тимчасова, на строк проведення митного контролю за товарами та транспортними засобами  комерційного призначення.

Переможець аукціону буде зобов’язаний протягом 6 місяців з моменту переходу права власності на майновий комплекс сплатити суми заборгованості, які будуть встановлені на момент їх погашення. Станом 30.09.2022 р. загальна сума заборгованості складала - 3 193 490 грн.

Детально про структуру заборгованості, всю нерухомість та інші характеристики порту можна переглянути на сторінці аукціону за посиланням. А для участі реєструйтесь на Е-Тендер.

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати