Фонд державного майна України оголосив на продаж Єдиний майновий комплекс державного підприємства “Морський торговельний порт Усть-Дунайськ”, що знаходиться в Одеській області на березі р. Дунай.
Щоб придбати порт необхідно зареєструватись на аукціон на E-Tender і далі команда менеджерів та юристів підготує учасника до торгів.
Хто може придбати порт через аукціон?
Придбати порт можуть фізичні та юридичні особи, як резиденти України, так і нерезиденти. Але точно не зможуть придбати порт компанії, що зареєстровані в офшорних зонах, мають кінцевих бенефіціарних власників / учасників юридичних осіб з громадянством Російської Федерації або Республіки Білорусь тощо.
Як буде проходити підготовка до аукціону?
- Команда юристів Е-Тендер підготує пакет документів, який вимагає закон про приватизацію;
- Учасник має сплатити гарантійний внесок (12 002 935,54 грн) та реєстраційний внесок (1 340,00 грн) для допуску до торгів; гарантійний внесок у разі програшу повертається, а у разі виграшу - буде частково спрямований в рахунок сплати за лот;
- Аналітики Е-Тендер розроблять та запропонують учаснику персональну стратегію аукціону, яка визначить хід торгів;
- Онлайн аукціон проводимо спільно (локація з постійно наявною електроенергією та інтернетом).
Що відбувається після аукціону?
- Переможець та організатор протягом 7 робочих дні підписують протокол електронного аукціону;
- Протягом 20 робочих днів після проведення аукціону переможець сплачує суму за лот;
- Та протягом 25 робочих днів після проведення аукціону укладається договір купівлі-продажу, а право власності на Єдиний майновий комплекс Морського торговельного порту Усть-Дунайськ переходить до переможця торгів.
Що продається в Єдиному майновому комплексі порту?
Основним видом діяльності є вантажно-розвантажувальні роботи, які проводяться в портовому пункті Кілія, який розташований на 54 км річки Дунай. Паспортні глибини біля причалу – 3 м, фактичні – 1,5 м. Лімітуючим для заходу суден в річку Дунай є канал Дунай-Чорне море, глибина якого коливається в межах 3-,5-4 м в залежності від пори року.
- Місцезнаходження порту: Одеська область,м. Кілія, вул. Портова, 4; Одеська область,м. Вилкове, вул. Різдвяна, 201; Одеська область,м. Вилкове, вул. Придунайська, 2; Одеська область, м. Вилкове, вул. Придунайська, 46; Одеська область,о. Шабаш, Жебріянівська бухта Чорного моря. Порт знаходиться на чотирьох земельних ділянках загальною площею 207,15 га. Всі перебувають на праві постійного користування на підставі державних актів.
- Працівники порту. Середньооблікова чисельність працівників: станом на 30.09.2022 -76 осіб. Згідно умов аукціону, переможець протягом 6 місяців з моменту переходу права власності на майновий комплекс, звільняти працівників за власною ініціативою.
- Нерухомість. На території порту є адміністративні будівлі, товарні/універсальні склади, сховища, гаражі, резервуари, насосні станції, естакада та ін. Загальні площа складає понад 14 000 кв.м.
- Судна та транспорт. На балансі порту, також, наявні 14 суден портового флоту, серед них буксири та буксири-штовхачі, плавучі крани, несамохідне наливне судно, буксирний катер, несамохідна нафтоналивна баржа тощо. Окремі 4 плавпричали з різною кількістю секцій. А також легкові та вантажні автівки (6 шт.).
- На території порту створена зона митного контролю за рішенням Одеської митниці Держмитслужби від 23.01.2020 №50000/0515 за адресою: Одеська область, м. Кілія, вул. Портова, 4. Тип зони митного контролю: тимчасова, на строк проведення митного контролю за товарами та транспортними засобами комерційного призначення.
Переможець аукціону буде зобов’язаний протягом 6 місяців з моменту переходу права власності на майновий комплекс сплатити суми заборгованості, які будуть встановлені на момент їх погашення. Станом 30.09.2022 р. загальна сума заборгованості складала - 3 193 490 грн.
Детально про структуру заборгованості, всю нерухомість та інші характеристики порту можна переглянути на сторінці аукціону за посиланням. А для участі реєструйтесь на Е-Тендер.