Назад до каталогу статей
Корисні статті

Про актуальні питання щодо чергових змін до Постанови КМУ №169 (ПКМУ від 2 серпня 2022 р. № 874)

05 Вересня 2022

За результатами спільного із Агентством "Консалт" вебінару, ми підготували дану публікацію. В якій ще раз розглянули питання від учасників та надані на них відповіді від експерта.

Шановні замовники!

Команда E-Tender в партнерстві з Агентством “Консалт” провели вебінар на тему “Чергові зміни до Постанови КМУ №169 (від 2 серпня 2022р. №874)". Ми підготували дану статтю із відповідями від Олега Кушніра на більшість питань, що були йому адресовані під час заходу.

  • Якщо з поточного ремонту укриття залишилися кошти в розмірі 164 000 грн., з проведеної спрощеної процедури по ПКМУ № 169. Чи можна на залишкові кошти прямим договором провести поточний ремонт даху покрівлі гуртожитку, де проживають внутрішньо переміщені особи? 

Так, можна. Якщо ви належним чином обґрунтуєте, що в цьому приміщенні проживають ВПО і що таке приміщення потребує ремонтних робіт (наявність підтверджуючих технічних документів).

  • Підкажіть будь-ласка, чи можна застосувати Постанову 169 до аварійного ремонту водопровідної мережі лікарні? 

Потрібно розуміти, який в цей час комплекс послуг надає лікарня. Якщо лікарня приймає поранених бійців, проводить їх лікування чи реабілітаційні заходи, в такому випадку є достатньо підстав для відповідного обґрунтування. Якщо ж це звичайна робота з пацієнтами, що не пов’язана із наслідками воєнного часу, тоді Постанова 169 не застосовується.

Також, якщо лікарня відноситься до об’єктів критичної інфраструктури, то закупівлі товарів, робіт і послуг для забезпечення її функціонування можуть здійснюватися шляхом укладення прямих договорів.

  • Чи правомірно укласти прямий договір на поточний ремонт системи опалення приміщення садочку, як підготовку до опалювального сезону? Сума 800 тис. грн. 

Якщо система опалення передбачає з року в рік такі втручання і передбачає на це витрачання таких сум, тоді це не відноситься закупівель за виключеннями по Постанові 169. Тобто постанову 169 не застосовуємо, якщо мова йде про поточний ремонт системи опалення дитячого садочку. Якщо є інші обставини, що дозволяють провести пряму угоду за Постановою 169, вони мають бути обґрунтовані із відповідним документальним підтвердженням, що такі заходи не пов’язані із стандартними плановими діями замовника. 

  • Закупівля послуги з гідравлічного випробовування систем опалення на суму більше 50 тис. грн, чи можна укласти прямий договір? 

Потрібно керуватися нормативним документом Правила підготовки теплових господарств  до опалювального періоду, затвердженого Наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства житлово-комунального господарства України 10.12.2008 N 620/378. В наказі йдеться в тому числі і проведення гідравлічних випробувань. Якщо ви зможете довести та належним чином обґрунтувати, що потреба в такій закупівлі виникла як нова обставина, пов’язана із наслідками воєнного періоду, тоді можна застосовувати положення Постанови 169.

  • Чи можна застосувати Постанову 169 для поточного ремонту споруди цивільного захисту (ПРУ), системи вентиляції на суму 120,00 тис. грн. шляхом заключення прямого договору?

Закупівлі, що стосуються поточного ремонту систем вентиляції, водопостачання, електропостачання можуть відноситися до облаштування споруд цивільного захисту і проводитися за Постановою 169, звісно ж при наявності обґрунтування таких закупівель.

На прохання слухачів вебінар надаємо приклади оформлення:


Також, ви можете ще раз переглянути безпосередньо сам запис вебінару

Звертаємо особливу увагу, що в статті висловлена персональна думка експерта. Остаточне рішення має бути прийняте самим замовником. Тому, ми радимо проводити детальний аналіз діючих нормативних актів сфери публічних закупівель у воєнний час.

Оголошено реєстрацію на черговий вебінар на тему: “Прямі закупівлі по Постанові 169. Аналіз ключових винятків”, що відбудеться 09.09.2022 року о 10.00.

Агентство "Консалт" запрошує на навчання!

  • 6 вересня – вебінар «Закупівля електричної енергії в умовах воєнного стану»
  • 7-8 вересня – Вінниця
  • 7-8 вересня – Житомир
  • 7-9 вересня – Київ  

Якщо у вас залишилися запитання, телефонуйте за номером 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України) або пишіть на e-mail support@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Закупівля газу 2023 в електронному каталозі Прозорро Маркет. Відкриті торги на закупівлю газу та запит цін пропозицій
Корисні статті
Де взяти довідку про несудимість онлайн та безкоштовно. Алгоритм дій для отримання витягу про відсутність судимості, про це розповіли на сайті - E-tender.ua
Корисні статті
Запрошуємо бізнес на безоплатний вебінар. Отримаєте алгоритм дій роботи у маркеті, кейси та поради від досвідченого продавця електронних каталогів. А також - відповіді на свої запитання