Назад до каталогу статей
Корисні статті

Про продаж геонадр через систему Прозорро.Продажі з перших уст

30 Червень 2020

Які переваги та перші аукціони продажу геонадр в Україні? На якій стадії перебуває процес оновлення Кодексу про надра та які види сировини наразі найпопулярніші. Про все це – у замітці.

Держгеонадра повністю перейшла на роботу з ProZorro.Продажі і сьогодні продаж геонадр активно проводять у системі завдяки електронним аукціонам. Актуальний перелік виставлених лотів можете переглянути у нас на майданчику Е-Тендер.

Очільник Держгеонадр Роман Опімах в інтерв’ю розповів про переваги системи, досягнення та плани на майбутнє. І коротко про найголовніші його думки – далі.

За яким принципом проводять електронні аукціони

Держгеонадра задіяна лише на етапі підготовки об’єктів до аукціону та передання пакетів аукціонної документації на платформу ProZorro. Служба не може скасувати проведення аукціону чи призупинити його з якихось незрозумілих причин, як це могло статися у разі застосування молоткового принципу.

У 2020-му, оголошено 5 аукціонів, виставлено понад 40 ділянок. Два аукціони вже відбулися, продано 20 ділянок. Ціна багатьох лотів зросла у 10, а в деяких випадках і в 100 разів. Під час останнього аукціону на продаж було виставлено 8 ділянок: загальна стартова ціна лотів зросла з 3 млн грн до 32 млн грн. Ці гроші підуть у державний бюджет України.

Найпопулярніші - види неметалічної сировини 

Так, найпопулярнішими й найбільш затребуваними є різні види неметалічної сировини, які використовують переважно в будівництві, а також підземні води. Якщо говорити про значні капітальні інвестиційні проєкти, про створення великої кількості робочих місць, пов’язаних з розробкою того чи іншого родовища – це паливно-енергетичні ресурси та металеві руди. Які відносять до стратегічних та критичних ресурсів.

Справи із оновлення Кодексу про надра

Наразі проведено низку робочих зустрічей із профільними асоціаціями та бізнес-об’єднаннями під патронатом Мінекоенерго. Сформульовано 10 спільних принципів, які надрокористувачі та потенційні інвестори хотіли би бачити в оновленому Кодексі, їх передали нашим європейським колегам. Наразі ця робота закріплена за Європейською комісією, яка має допомогти вивчити міжнародний досвід і сформувати проєкт Кодексу України про надра. Серед цікавих нововведень можна відзначити лібералізацію обігу спецдозволів – тенденція сьогодення. Спецдозволи є майновим правом і, власне, надрокористувач може ним розпоряджатися, тобто перепродавати.

Ще одна важлива річ – стабілізація норм надрокористування, тому що наразі багато процесів регулюються на рівні постанов Кабміну, які змінюються досить часто. Важливі речі можна закріпити на рівні закону й не змінювати їх, а незначні – регулювати на рівні підзаконних актів.

Джерело 

Залишайтеся із нами, читайте та будьте в курсі останніх новин у світі прозоро.продажі. 

Якщо виникають будь-які запитання щодо участі в аукціоні або роботи на майданчику, звертайтеся до нас:

 (044) 390 52 46, (067) 223 11 93

support-auction@e-tender.ua

З повагою Е-Тендер!

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Закупівлі через Prozorro Market набирають популярності. Придбати товари першого вжитку оперативно у час війни стало можливим саме завдяки електронному каталогу. Ми провели аналіз попиту та пропозиції, а також аргументували таку динаміку та навели плюси такого способу закупівлі для замовника
Корисні статті
Запрошуємо учасників на вебінар. Отримайте поради щодо складання тендерної пропозиції за вимогами Постанови № 1178 та підтвердження відсутності підстав для відмови у тендері
Корисні статті
10 наголосів про зміни до Постанови №1178, які замовнику слід знати