Назад до каталогу статей
Корисні статті

ПРОЦЕДУРА БАНКРУТСТВА: ЯКИХ ЗМІН ОЧІКУВАТИ БІЗНЕСУ НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ

10 Липень 2020

В умовах карантину багато підприємств зіткнулися із загрозою неплатоспроможності. Щоб не допустити знищення бізнесу в складних умовах, були розроблені зміни до Кодексу з процедур банкрутства. Законопроект № 3322 (в якому виписані ці зміни) був прийнятий ВРУ 18 червня та очікує на підпис Президента. Якщо зміни, найближчим часом будуть введені в дію, то процедуру банкрутства “поставлять на паузу”. Які послаблення отримає бізнес? Розглянемо детальніше найголовніші новації законодавчої ініціативи.

Мораторій на відкриття справ на банкрутство

Банкрутство підприємства, відповідно до Кодексу з процедур банкрутства,  може ініціювати як кредитор, так і боржник. Законопроект №3322 заборонить кредитору ініціювати справу про банкрутство свого боржника, що виникли з дня введення карантину в Україні (12 березня 2020 р.) та протягом 90 днів після його закінчення.  Заборона буде стосуватися всіх боржників, незалежно від того чи погіршення фінансового стану цього боржника дійсно було викликано пандемією COVID-19 чи ні.

Законопроект №3322 дозволить відтермінувати початок процедури банкрутства на встановлені в ньому терміни. Зокрема будуть продовжені строки:

  • проведення попереднього засідання суду у справі про банкрутство;
  • подання звернення у справі про банкрутство;
  • про визнання недійсними правочинів, вчинених боржником;
  • дії мораторію на задоволення вимог кредиторів;
  • виконання плану санації  чи реструктуризації боргів боржника;
  • процедури розпорядження майном, ліквідації, реструктуризації та погашення боргів боржника.

Слід відзначити, що мораторій на відкриття справ про банкрутство, відтермінування строків відкриття таких проваджень є одними із стандартних заходів підтримки бізнесу на період пандемії в інших країнах світу.

Керування процедурою банкрутства онлайн та пом'якшення відповідальності

Законопроект 3322 “легалізує” прийняття онлайн-рішень по процедурі банкрутства на строк дії карантину та можливо буде використати в роботі по справам з банкрутства і в подальшому. Збори та комітет кредиторів можуть проводитися дистанційно в режимі відеоконференції а також шляхом опитування. Щоправда, за умови забезпечення належної ідентифікації та перевірки повноважень представників кредиторів.

Наряду з цим, арбітражний керуючий звільняється від відповідальності за вчинення дій, передбачених Кодексом про банкрутства, якщо в умовах карантину це було зробити неможливо.

Зупинення аукціонів з продажу майна збанкрутілих організацій 

В законопроекті прийнятому ВР сказано, що комітет кредиторів та забезпечений кредитор (щодо майна, яке є предметом забезпечення) мають право прийняти рішення про зупинення проведення аукціонів з продажу майна збанкрутілих організацій. Буде дозволено також збільшувати терміни, в які має оголошуватись проведення першого та повторних аукціонів з реалізації майна.

Сьогодні на електронному майданчику Е-Тендер майно боржників реалізується за прозорою конкурентною процедурою, що дозволяє багатьом боржникам достойно виходити зі складного становища. Після впровадження змін до Кодексу з процедур банкрутства, торги активами боржників на електронних майданчиках можуть суттєво знизитися, або взагалі припинитись. Чи стане це порятунком для банкрутів? Адже для частини  збанкрутілих підприємств затягування процесу реалізації майна лише погіршує ситуацію та гальмує роботу арбітражних керуючих.

Зміни до Кодексу з процедур банкрутства викликають ще низку запитань: 

  • Чи будуть зупинені аукціони які вже були оголошені до 12 квітня?
  • Чи будуть зупинені аукціони які вже були оголошені з 12 квітня і до моменту набрання чинності законопроектом №3322?
  • Чи не стануть окремі законодавчі норми лазівкою для зловживань при реалізації майна боржників?


Корисні посилання:

Залишайтеся із нами, читайте та будьте в курсі новин!

Якщо виникають будь-які запитання щодо участі в аукціоні або роботи на майданчику, звертайтеся до нас:

 (044) 390 52 46, (067) 223 11 93

support-auction@e-tender.ua

З повагою Е-Тендер!

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Закупівлі через Prozorro Market набирають популярності. Придбати товари першого вжитку оперативно у час війни стало можливим саме завдяки електронному каталогу. Ми провели аналіз попиту та пропозиції, а також аргументували таку динаміку та навели плюси такого способу закупівлі для замовника
Корисні статті
Запрошуємо учасників на вебінар. Отримайте поради щодо складання тендерної пропозиції за вимогами Постанови № 1178 та підтвердження відсутності підстав для відмови у тендері
Корисні статті
10 наголосів про зміни до Постанови №1178, які замовнику слід знати