Назад до каталогу статей
Новини

Продаж бурштину в Прозорро.Продажі - новий прозорий ринок в Україні

30 Вересня 2022

Придбати бурштин Держсховища тепер можна лише через аукціони Прозорро.Продажі та Е-Тендер. Розповідаємо, як прийняти участь в аукціоні та купити бурштин, офіційно і без обмежень.

Уряд ухвалив Постанову №1069, якою затвердив Порядок продажу бурштину з Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України.

Відтепер продаж бурштину з Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України (далі - Держсховище) буде здійснюватися через електронні аукціони в системі Прозорро.Продажі та Е-Тендер відповідно, як акредитований електронний майданчик.

Держсховище єдиний організатор, що має право на реалізацію бурштину. І саме він буде забезпечувати зберігання бурштину під час проведення торгів.

Мінфін приймає рішення про проведення аукціонів за поданням Держсховища. Після ухвалення такого рішення оголошується англійський аукціон на підвищення ціни.

Приймати участь в аукціонах зможуть як юридичні, так і фізичні особи. Вони зможуть реєструвати заявки на участь протягом 15 днів, з моменту оголошення аукціону.

Якщо ніхто не реєструється на перший аукціон, він буде визнаний таким, що не відбувся. Держсховище оголосить повторний англійський аукціон, а якщо не відбудеться і повторний - оголошується голландський аукціон з покроковим зниженням ціни на 30%.

Після проведення аукціону, переможець, електронний майданчик та організатор підписують протокол протягом 4 робочих днів за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

Далі укладається договір між переможцем та Держсховищем протягом 5 робочих днів з дня підписання протоколу. Та після цього, протягом 5 робочих днів учасник сплачує суму за лот (за вирахуванням гарантійного внеску) на рахунок організатора та отримує бурштин.

Така прозора та уніфікована модель продажу забезпечує вільний доступ до купівлі бурштину. Адже знайти аукціони і прийняти в них участь може будь-хто, для цього необхідно лише зареєструватись на майданчику E-Tender.

Якщо у вас залишилися запитання, телефонуйте за номером 0 800 30 07 05 (безкоштовно в межах України) або пишіть на e-mail support-auction@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
За останній місяця цього року до використання нашої платформи долучилися нові приватні компанії, що вже успішно проводять свої закупівлі
Новини
Уряд затвердив Порядок проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів великої приватизації в системі Прозорро.Продажі. У статті розповіли коротко про те, як буде проходити аукціон
Новини
Уряд вніс зміни до Постанови № 1178, яка затверджує Особливості здійснення публічних закупівель. Що це за зміни, прокоментували у статті