Назад до каталогу статей
Стаття від експерта

ПРОДАЖ МАЙНА ПРИВАТНИХ КОМПАНІЙ НА E-TENDER: ОБЕРІТЬ ЗРУЧНУ ДЛЯ ВАС МОДЕЛЬ

18 Лютого 2021

Чим відрізняються діючі моделі та який спосіб реалізації майна буде оптимальним для вашої компанії, розповідає керівник проекту комерційних продажів на майданчику E-Tender Ірина Кіріченко.

Ірина Кіріченко, керівник напряму комерційних продажів на E-Tender

Як завдяки електронним аукціонам вигідно реалізовувати залишки майна приватних компаній?

Велика кількість підприємств мають проблеми з реалізацією майна. Це тягар для підприємства – б/в майно залишається на балансі, воно займає місце, його потрібно інвентаризувати, охороняти, можливо навіть орендувати площу для його зберігання. До того ж, шукати покупця власними силами, довго, витратно і займатися пошуком покупців з найбільш вигідною ціною в переважній більшості випадків, нікому.

Щоб вигідно продати майно компанії, потрібно провести широкий спектр підготовчих  заходів, а саме, підготувати реєстр, оцінити, описати характеристики об'єкту продажу, правдиво вказати стан, сфотографувати та ін. Щоб допомогти вирішити ці питання, Е-Тендер пропонує послугу професійного продажу майна, що дозволить компаніям отримати додаткові ресурси для розвитку бізнесу. А неліквіди перетворити на джерело додаткового прибутку.

Які моделі продажу майна може обрати комерційне підприємство? 

Для продавців є дві базові моделі продажу майна на аукціонах. Особливості першої моделі:

  • участь покупців в оголошеному аукціоні є безкоштовною;
  • продавець сплачує за послуги Е-Тендер лише при успішно реалізованих лотах;
  • гнучка процедура, коли продавець задає індивідуальні параметри продажу.

Відсутність плати за участь в аукціоні приваблює більшу кількість покупців. І хоча витрати лягають на продавця, конкуренція на оголошеному аукціоні зросте. Як результат, майно буде продано дорожче.

Модель цікава тим, що продавець може сам налаштувати процедуру торгів, встановити терміни подачі заявок, дату проведення аукціону, встановити  підтверджуючі документи, що мають надавати потенційні учасники аукціону тощо.

В цілому, перша модель побудована за принципом агентської співпраці - майданчик і  замовник однаково зацікавлені в успішному продажі лотів. Менеджери Е-Тендер активно залучають покупців та персонально супроводжують продавця від моменту оголошення аукціону до підписання договору. Паралельно команда  проводить  маркетингове просування різними каналами для об'єктів продажу, професійно опрацьовує цільові аудиторії, використовуючи різні комунікаційні канали.

Для  клієнтів, які мають сформований відділ спеціалістів, що професійно займаються збутом майна є пропозиція, що дозволяє самостійно оголошувати торги та проводити аукціони. У такому випадку замовник сплачує лише символічну абонплату за користування нашим ресурсом та отримує доступ до функціональності майданчику, яка може бути адаптована під бізнес-процеси клієнта.

Друга популярна модель - продаж майна у Прозорро.Продажі. Це унікальна екосистема, завдяки якій ваш лот буде транслюватися на 40 інших електронних майданчиків та бірж України. Можна сказати, вона є протилежністю першої моделі:

  • процедура є безкоштовною для організатора аукціону (продавця);
  • потенційні покупці, які беруть участь в аукціоні, обов'язково мають зробити гарантійний внесок, що є додатковим підтвердження серйозності намірів щодо придбання об'єкта;
  • процедура продажу (терміни, вимоги, документація та інше) є регламентованою і продавець не може змінювати параметри.

Які функціональні можливості надає система Е-Тендер для організаторів аукціону?  

Команда “Е-Тендер” 6 років займається розробкою та впровадженням електронних сервісів, допомагає в автоматизації процесів продажу та закупівель для комерційних і державних замовників. Наші користувачі отримують доступ до онлайн-сервісу 24/7, який не потребує додаткового впровадження і дає можливість:

  • індивідуально налаштовувати систему під оргструктуру та потреби компанії;
  • формувати маршрути погодження згідно бізнес-процесів;
  • налаштовувати параметри аукціону та його форму проведення (відкритий чи закритий);
  • надавати права доступу в систему, залежно від ролей співробітників (Ініціатор, СБ, Аудитор та інші).

Які компанії вже продають майно на E-Tender? 

На аукціонах E-Tender вже успішно продаються автотранспорт, бу сільгосптехніка і спецобладнання заводів, металобрухт, промислове обладнання, запчастини тощо.

Через нас продають великі підприємства, такі як «Оболонь», «Сандора», «Вімм-Білль-Данн», «Контінентал Фармерс Груп», “МХП”, “ВОГ” та інші. І хоча не всі об'єкти продаються з першої спроби, наші клієнти відмічають, що ціна реалізації окремих лотів на аукціоні збільшувалась на 60% від номінальної вартості.

Якщо у вас залишилися запитання, телефонуйте за номером 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України) або пишіть на e-mail support@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Стаття від експерта
Строк дії договору є істотною умовою договору про закупівлю. І сторони договору мають розуміти, як правильно його сформувати . На що зважати при цьому, пояснив E-Tender
Стаття від експерта
Укладення договору про закупівлю є завершальною стадією всього процесу проведення процедури закупівлі. Замовнику та учаснику слід бути уважними на цій стадії. Допомагаємо розібратися та розповідаємо про усі тонкощі договору про закупівлю у нас на сайті - E-tender.ua
Стаття від експерта
Відповіді на питання від слухачів вебінару, що був проведений 22 грудня, 2022 року по темі «Закупівлі продуктів харчування: що слід враховувати замовнику"